Začala výstavba chodníku v Kralupské ulici

P 20200622 160911
V polovině června byla zahájena výstavba chodníku a dešťové kanalizace v Kralupské ulici za školou. Probíhající stavba způsobuje dopravní komplikace.

185 metrů dlouhý mozaikový chodník bude začínat u bezejmenné propojky s ulicí V Loučkách a napojí se na stávající chodník za mateřskou školou. Současně dojde ke zpevnění cesty k zadnímu vchodu školy v podobě zatravňovací dlažby. Za školou vzniknou dvě nová podélná parkovací stání. Opravena bude též plocha na dvoře školní jídelny.

Stavba si vyžádala zavedení kyvadlové dopravy řízené semafory. Ten způsobuje projíždějícím řidičům v současné době až čtyřminutové zdržení - právě tuto dobu trvá, než se na semaforu rozsvítí zelená. Starosta Jakub Brynda přislíbil, že nechá posoudit možnost zkrácení intervalu, kvůli němuž má zpoždění i linkový autobus. Potíže mají i zákazníci samoobsluhy sevřené mezi semafory.

Nový chodník bude částečně situován v trase současného dlážděného příkopu, sloužícího pro odvádění dešťových vod. Příkop bude rozebrán a zasypán. Nová dešťová kanalizace bude uložena pod silnici. Stavba zahrnuje i nový povrch ve dvoře za školní jídelnou.

Firma Stavitelství Řehoř, která v současné době v obci buduje také novou splaškovou kanalizaci, zakázku získala s nabídkovou cenou 8,7 milionů korun v konkurenci dalších čtyř firem.

Práce by měly být dokončeny do konce srpna. Menší část nákladů má pokrýt dotace Středočeského kraje. Obecní rozpočet přijde stavba na 7,5 milionů korun.

(mm)

 

Doprava, Chodníky, Kralupská

  • Vytvořeno dne .

Komentáře   

-1 #1 Miroslav Sochor 2020-06-27 16:53
Semafor je za respektive před odbočkou do ulice Na skále.Při výjezdu není jasné kterým směrem auta jedou.Pokud od Lešan nic nepojede a já zatočíme k Lesanum může od zámku něco vyjet a je malér protože 30 km/h tady nikdo nedodržuje.
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence