Výstavba

Dočká se letos Vltavská–Zahradní–Příčná kanalizace?

DSCF8602Splašková kanalizace, kterou v letech 2008–2009 pokládala ve Vltavské, Zahradní a Příčné ulici firma POHL cz, se letos možná dočká dokončení. Obec má již hotový projekt a připravené peníze. Občané nyní studují návrhy smluv na instalaci tlakových přípojek.

Obec opravila kapličku na návsi v Lešanech

DSCF9955Kaplička v Lešanech se dočkala nového hávu. Obec památku z 18. století na podzim kompletně opravila, pomohla jí k tomu dotace.

Zastupitelstvo schválilo Lex Jakoubek, aby mohlo zadat zakázku bez soutěže

DSCF3118Zastupitelstvo schválilo změnu směrnice o veřejných zakázkách, která v určitých případech umožní zadat zakázku až do výše 800 tisíc korun přímo jedinému uchazeči bez jakékoliv soutěže. Motivem je zakázka na dokončení projektu kanalizace ve Vltavské, Zahradní a Příčné ulici, kterou chce obec zadat vodohospodáři Martinu Jakoubkovi, majiteli firmy VHS PROJEKT.

Rybníčky se mají stát příjemným místem

DSCF3265Rybníčky u prameniště v Hleďsebi, které byly zrekonstruované v loňském roce, by měly dostat novou přívětivější podobu.

Letos budeme hlavně projektovat

DSCF7787Investiční priority nového vedení obce začínají dostávat reálnější obrysy. Po dvou měsících veřejných diskusí zastupitelstvo na březnovém zasedání na návrh starosty schválilo hlavní investiční akce pro letošní rok.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.