Výstavba

Prameniště v Hleďsebi opraví majitel přístavu Marina Vltava

DSCF7356Je tomu již tři roky, kdy se vodohospodář Martin Jakoubek poprvé začal na objednávku obce Nelahozeves zabývat havarijním stavem pramenního vývěru v Hleďsebi. Po několika letech a několika odkladech nakonec projekt opravy dospěl do finální fáze – obec v soutěži našla dodavatele, kterým je majitel přístaviště Marina Vltava Petr Kožený. Prameniště by měl opravit do poloviny září. V místě vznikne klidová zóna s lavičkami a vodními atrakcemi.

Obec získala dotaci 2,5 milionu na opravu hradební štoly

DSCF2856Nelahozeves se může pustit do opravy hradební štoly – klíčové páteřní kanalizační stoky pod železniční tratí u zámku. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) na konci dubna přidělilo obci dotaci ve výši 2,5 milionu korun.

Pohl podal žalobu, chce po Nelahozevsi devět milionů

pohl-firmaStavební podnikatel Petr Pohl se rozhodl své údajné pohledávky vůči obci Nelahozeves vymáhat soudní cestou. Po obci požaduje doplatit bezmála devět milionů korun za výstavbu kanalizací v Lešanech a části severní Nelahozevsi z let 2007 až 2009. O podané žalobě informovala na březnovém zasedání zastupitelstva starostka Petra Urbanová.

Kralupská i mělnická čistička budou v pátek otevřeny pro veřejnost

cistickaU příležitosti Světového dne vody Středočeské vodárny otevřou v pátek 21. března 2014 své čistírny odpadních vod pro širokou veřejnost, a to mezi 8. a 16. hodinou.

Kolik zaplatí obec Pohlovi? Nebo Pohl obci?

dsc01336Listopadové zasedání zastupitelstva přineslo mimo jiné průběžnou zprávu auditu závazků vůči firmě POHL cz za výstavbu kanalizací v Lešanech, Vltavské, Zahradní a Příčné ulici. Audit provádějí na objednávku obce již od roku 2012 advokát Bohumil Petrů a vodohospodář Martin Jakoubek.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.