Výstavba

Napodruhé to vyšlo: Soutěž na zateplení MŠ Zagarolská má vítěze

IMG 5211Veřejná zakázka na zateplení budovy mateřské školy v Zagarolské ulici našla svého vítěze a práce mohou začít. Soutěž se musela opakovat kvůli četným chybám v nabídkách, Tentokrát soutěžící žádné chyby neudělali.

Projekt zateplení MŠ Zagarolská provázejí potíže

DSCF6741Soutěž na dodavatele zateplení budovy č. 313 v Zagarolské ulici, kde se nachází mateřská škola, knihovna a volnočasové centrum, se musí vypsat znovu. Ve třech nabídkách včetně té vítězné se totiž našly chyby, a pokud by byly vyřazeny, v soutěži by už prakticky nikdo nezbyl.

Centrum volnočasových aktivit,, MAKRA, Jiří Kratochvíl

Obec kývla na smír s Pohlem, zaplatí mu téměř devět milionů

pohlTříletý spor mezi obcí Nelahozeves a stavební firmou POHL cz, který letos vyvrcholil žalobou u rozhodčího soudu, nakonec skončí smírem. Zastupitelstvo ve čtvrtek přistoupilo na Pohlův návrh na desetiprocentní slevu z celkových devíti milionů korun, které po obci u soudu vymáhal. Včetně úroků a nákladů řízení tak obec Pohlovi zaplatí 8,7 korun v devíti splátkách. Rozhodnutí zastupitelstva, učiněné pouhý týden před komunálními volbami, bylo přijato tou nejtěsnější většinou – pět proti čtyřem.

Hradební štola se už opravuje, většinu nákladů pokryje dotace

DSCF2207Oprava hradební štoly, poslední části páteřní kanalizační stoky jižní Nelahozevsi, po dvou letech příprav začala. Stavební firma v následujících měsících provede generální opravu celého obložení.

Kdo opravoval kulturní dům

DSCF5435Kulturní dům po dílčí rekonstrukci má za sebou první zimní a jarní sezónu. K rekonstrukci přistoupilo vedení obce Nelahozeves loni v létě – dílčí oprava za necelých 800 tisíc korun začala počátkem srpna a ukončena byla slavnostním otevřením 23. listopadu. Jaké práce v kulturním domě probíhaly a kdo je dělal?

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.