Vichr zlomil strom, zasahovali hasiči

20150331 194800
Spadlý strom v Kralupské ulici. | Foto: Zdeněk Fürst
Spadlý strom v Kralupské ulici. | Foto: Zdeněk Fürst
S následky nečekaně špatného počasí se v současné době vypořádávají lidé po celé zemi. V Nelahozevsi zatím několik dnů trvající silný vítr žádné velké škody nezpůsobil, ale jeden polámaný strom už na kontě má.

V úterý 31. března v půl osmé večer se v boční uličce podél Kralupské ulice ve směru na Lešany ulomila velká větev stromu a zřítila se do silnice. Strom ulici zcela zablokoval. Majitelé sousedního domu mohou mluvit o štěstí, že si  silná a dlouhá větev vybrala ještě vcelku přijatelný směr. Strom “pouze” shodil kabely a anténu pro internetové připojení na nedaleké chatce. Operátor sítě ve středu ráno závadu odstranil.

20150331 193638
Zablokovanou silnici uvolnili nelahozeveští hasiči. | Foto: Zuzana Rosenhöferová
Zablokovanou silnici uvolnili nelahozeveští hasiči. | Foto: Zuzana Rosenhöferová
Obyvatelé ulice o události informovali místostarostu Josefa Kuklu, který na místo okamžitě poslal jednotku místních hasičů. Čtyřčlenná jednotka dorazila krátce po 20. hodině. Spadlý strom zajistila, rozřezala a celé místo uklidila.

Rychlý zásah potěšil obyvatelku Kralupské ulice Zuzanu Rosenhöferovou, která ještě téhož večera poslala místostarostovi děkovný email. “Chtěla jsem moc poděkovat za rychlé jednání a zprůjezdnění ulice Kralupská,” napsala Zuzana Rosenhöferovvá. “Když jsem vám volala, neočekávala jsem, že mi řeknete, že hned jdete upozornit hasiče, s ohledem na večerní hodinu. Skvělá a hlavně neuvěřitelně rychlá práce hasičů, kterým patří díky největší! Je fajn vidět, že to v Nelahozevsi funguje.”

Podle velitele nelahozeveských hasičů Jana Gregora zatím jednotka nemá nahlášen žádný další incident způsobený současným mimořádně nepříznivým aprílovým počasím. V letošním roce se jedná celkově o třetí zásah našich hasičů. V pátek 27. února, během dynamáckých Šibřinek, jednotka zasahovala u požáru dřevěných palet v Olovnici. O týden později místní hasiči na žádost místostarosty propláchli a vyčistili ucpanou dešťovou kanalizaci v Kralupské ulici. Podobný zásah prováděla nelahozeveská hasičská jednotka na stejném místě už loni.

906085 947539948609668 7091885268794709007 o
Počátkem března hasiči čistili kanalizaci v Kralupské ulici. Vlevo velitel jednotky Jan Gregor. | Foto: Archiv SDH Nelahozeves
Počátkem března hasiči čistili kanalizaci v Kralupské ulici. Vlevo velitel jednotky Jan Gregor. | Foto: Archiv SDH Nelahozeves
V roce 2014 zasahovali místní hasiči i u požáru rodinného domu v Letecké ulici (o požáru jsme psali zde) a pomáhali odčerpávat zaplavené nemovitosti v Lešanech při červencových přívalových deštích. Zlikvidovali také několik vosích hnízd. Místní hasiči působí též jako požární dozor na společenských akcích konaných v kulturním domě a tělocvičně TJ Dynamo Nelahozeves. Kompletní přehled zásahů za rok 2014 naleznete v článku velitele jednotky Jana Gregora, který vyšel v únorovém Nelahozeveském zpravodaji.

V roce 2013 hasiči absolvovali sérii náročných zásahů v souvislosti s červnovými povodněmi (podrobnosti v článku: Starostky děkují hasičům za práce při povodních).

Činnost jednotky obnovila v roce 2012 tehdejší starostka Petra Urbanová. V současné době má zásahová jednotka devět členů, vlastní dvě zásahová vozidla a další techniku potřebnou pro likvidaci mimořádných událostí.

(mm)

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence