• Titulní stránka

V serpentinách nad Hleďsebí zahynula při nehodě žena, dvě děti se těžce zranily. Zemřel i opilý viník nehody

3700269
Když se přes celou severní Nelahozeves v úterý po sedmnácté hodině rozezněly ohlušující sirény, bylo jasné, že se stalo něco vážného. Záchranné složky mířily k vážné dopravní nehodě do serpentin nad Hleďsebským lesem, kde se čelně střetla dvě osobní vozidla. Zemřela při ní jednatřicetiletá Kristýna B. z nedalekých Velvar. Později v nemocnici zemřel i čtyřicetiletý Pavel D. také z Velvar, který nehodu pod vlivem alkoholu podle všeho zavinil.

Aktualizováno 23. října

Ve vozidle Kia Cee’d vezla své dvě malé děti – tříměsíční miminko po nehodě několik dnů bojovalo v nemocnici o život, ve vážném stavu byla i jeho tříletá sestra. V současné době je holčička již doma, malý chlapec zůstává zatím v péči lékařů.

Vinu na tragické nehodě nese čtyřicetiletý řidič protijedoucí Škody Superb, který při cestě z Velvar do Nelahozevsi začal v nepřehledném úseku nad hleďsebskými serpentinami předjíždět na plné čáře. Při nebezpečném manévru se střetl s protijedoucím vozidlem, které mířilo do Velvar. I tento řidič skončil v nemocnici s vážnými zraněními, kterým později podlehl. Pozdější toxikologické zkoušky ukázaly, že v době nehody měl v krvi více než jedno promile alkoholu. Před nehodou podle Aktu.cz navštívil restaurační zařízení na náměstí starosty Pavla ve Velvarech, podle svědectví obsluhy ale pil pouze nealko. Dvě piva si údajně vzal s sebou.

Pro obě děti letěly na místo vrtulníky z Prahy a Ústí nad Labem, které je rozvezly do nemocnic v Krči a v Motole. Muže transportovala záchranná služba do Střešovic.

Na místě nehody kromě záchranářů a policie zasahovaly hasičské sbory z Kralup nad Vltavou a Mělníka. Hasiči nejprve pomocí hydraulického zařízení vyprostili ze Superbu zaklíněného řidiče a zajistili obě vozidla, poté asistovali záchranářům. Následně spolupracovali při naložení automobilů na odtahovou službu a uklidili komunikaci od trosek a použitého sorbentu.

Na místo nehody se dostavil i partner mrtvé řidičky, vzhledem k událostem mu musela být poskytnuta psychologická pomoc.

Přesné příčiny nehody policie nadále vyšetřuje, velkou roli v tom podle všeho bude hrát svědectví posádky Škody Felicie. Právě tu měl totiž Superb na plné čáře předjíždět a pak se čelně srazit s Kiou.

Jak zjistila agentura Aktu.cz, pravděpodobný viník nehody Pavel D. měl prakticky na stejném místě nehodu už před třinácti lety, také pod vlivem alkoholu. V noci 5. října 2004 totiž narazil s avií do stromu, havarované vozidlo skončilo v poli. Z místa nehody tehdy odešel pěšky domů, kde ho později našli policisté a naměřili mu 1,27 promile.

Silnice spojující Nelahozeves a Uhy, která slouží též pro dopravní obsluhu blízké skládky, byla na několik hodin uzavřena. Od vybudování obchvatu Velvar a Podhořan v roce 2003, který odklonil tranzitní dopravu pryč z Nelahozevsi, jde o první nehodu se smrtelnými následky, která se v katastru naší obce stala.

(mm)

Foto: HZS Středočeského kraje

Dopravní nehody

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence