• Titulní stránka

Turistka přecházela pod zámkem koleje, zabil ji vlak

0004
Vlak srazil ve středu odpoledne starší ženu na železniční trati v prostoru mezi zámkem a kulturním domem. Na místo srážky přiletěl vrtulník, ale bohužel se vracel prázdný.

Podle svědků tragické události si šestasedmdesátiletá turistka chtěla zkrátit cestu přes koleje těsně pod zámkem. Seniorka o francouzských holích se rozhodla překonat trať i přes nesouhlas dalších účastníků zájezdu, kteří jinak všichni chtěli použít nedaleký podjezd.

Při překonávání druhé koleje se však ve směru na Kralupy nad Vltavou přiřítil těžký nákladní vlak, který ženu srazil.

Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové se záchranáři snažili seniorku oživit dlouhé desítky minut. „Přes veškerou snahu a neustálou resuscitaci, musel lékař nakonec konstatovat smrt,“ uvedla Effenbergerová. Pražský vrtulník se tak vracel na základnu bez pacientky.

Tragédie zastavila provoz na železnici zhruba na dvě hodiny.

Lidé si na tomto místě zkracují cestu velmi často. Dalším "populárním" místem pro přecházení trati je nedaleká zastávka Nelahozeves-zámek, stejně jako železniční stanice Nelahozeves na druhé straně obce. Zde došlo k podobné tragédii před dvěma lety, kdy senior s berlemi nevyužil blízkého podchodu pod tratí a na třetí nástupiště se snažil dostat přímo přes koleje. Následně ho srazil projíždějící rychlík. Seniora se pak bez úspěchu pokoušeli oživit místní studenti. (Celá zpráva: Seniora v Nelahozevsi zabil vlak, první pomoc mu poskytl místní student)

(mm)

Foto: Martin Tlustý

Vlak, Krimi

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence