Tři králové přišli, štěstí zdraví vinšovali

DSCF0035
I letos se vydali koledníci z Nelahozevsi na pouť, aby nejen vybírali peníze, ale také svým zpěvem a požehnáním přáli pokoj a zdraví v novém roce 2016 místním obyvatelům.

Možná i u vašeho domu se o víkendu 9. a 10. ledna zastavili tři králové se svou početnou družinou, aby vám udělali radost písničkou s hudebním doprovodem a požehnali vám dům nápisem vytvořeným svěcenou křídou. Mezi tradičními zastávkami nechyběla ani základní a mateřská škola, obecní úřad a pošta.

Letos se v Nelahozevsi vybralo 11 500 Kč, což je prakticky stejná částka jako loni. “Děkujeme všem, kdo nám letos do kasičky přispěli,” neskrývala radost organizátorka Tříkrálové sbírky v Nelahozevsi Simona Hrňáková. “Omlouváme se těm, které jsme nezastihli doma, nebo jsme k nim z důvodu nedostatku času a sil nedorazili.”

Na celém Kralupsku, kam sahá působnost kralupské farní charity, se výtěžek letošní sbírky vyšplhal k velmi slušné částce přesahující 92 tisíc korun. 65 % výtěžku se vrací zpátky do regionu. Tato částka bude věnována na projekty Farní charity Kralupy nad Vltavou (azylový dům pro matky s dětmi, dům na půl cesty a rodiny s dětmi v těžké životní situaci). 15 % výtěžku podpoří v pražské diecézi stacionář a charitní centrum v Příbrami. Desetina výtěžku pak poputuje na podporu sociálně slabým rodinám v Bělorusku a na podporu české nemocnice v Ugandě.

Celostátně činí výtěžek letošní Tříkrálové sbírky téměř 96 milionů korun, které dárci vložili celkem do více než 21 tisíc tříkrálových pokladniček.

“Věříme, že se s obyvateli Nelahozevsi opět setkáme příští rok,” doufá Simona Hrňáková. ”Popřát do nového roku a zazpívat je i pro nás radost.”

(mm)

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.