• Titulní stránka

Stav přípravy jízdního řádu linky 617

P 20190328 072812
V současné době finišují přípravy jízdního řádu nové autobusové linky č. 617, která má nahradit současnou linku 458. Přesný datum spuštění a finální jízdní řád bude zveřejněn na internetových stránkách obce. Současná verze jízdního řádu je návrh.

Autobusová doprava bude celkově posílena. Změní se trasa a jízdní řád autobusu. Obec nově obslouží linka číslo 617 v trase: Kralupy n. Vlt.–Lešany–Nelahozeves(–Veltrusy)–Nové Ouholice–Nová Ves–Sazená–Chržín–Uhy–Velvary–Ješín–Luníkov–Vítov–Blahotice–Slaný. V obci Nelahozeves linka pojede po stejné trase jako v současnosti. V Kralupech n. Vlt. pojedou všechny spoje přes zastávku Kralupy n. Vlt., ÚNZ (u polikliniky). Mezi Kralupy n. Vlt. a Lešany pojedou autobusy v dopravních špičkách (ráno a odpoledne) každých 30 minut, do Nelahozevsi pak každých 60 minut (z Kralup vždy v 55. minutu) v prokladu s vlaky (z Kralup vždy ve 23. minutu), čímž vznikne také interval mezi spoji 30 minut (střídavě vlak/autobus). Autobusová linka číslo 458 bude provozována již pouze mezi Kralupy n. Vlt. a Holubicemi a do Nelahozevsi zajíždět nebude.

Spojení do Lobečku a Tesca bude zajištěno přímými autobusovými spoji z Lešan a Nelahozevsi, a to prodloužením spojů o úsek Kralupy n. Vlt., žel.st.–Kralupy n. Vlt., Tesco. Jedná se o spoje s příjezdem k železniční stanici Kralupy n. Vlt. v 7.32 a 14.42 hodin. Tyto spoje po příjezdu k železniční stanici Kralupy n. Vlt. pouze „změní“ číslo linky na 457 a budou pokračovat přímo a bez přestupu do Lobečku a k Tescu.

Zpět od Tesca pojedou autobusy v 9.17 a 14.48 hodin (z Lobečku v 9.19 a 14.50 hodin) jako linka 457, u železniční stanice Kralupy n. Vlt. pouze „změní“ číslo linky na 617 a budou pokračovat přímo a bez přestupu do Lešan a Nelahozevsi. V jízdním řádu linky 617 se jedná o spoje s odjezdem od žel. stanice Kralupy n. Vlt. v 9.25 a 14.55 hodin.

Spojení ke Kaučuku bude možné pouze s přestupem. Návaznosti z/na linku 617 v pracovní dny ve Veltrusích a u žel. stanice Kralupy n. Vlt. jsou vyznačeny v jízdním řádu. Podoba spojení na 14. a 18. hodinu je stále v jednání a v návrhu jízdního řádu prozatím není vyznačena. Spojení v sobotu, neděli a svátek bude zajištěno s přestupem mezi vlaky linky S4 z/do Nelahozevsi v Kralupech n. Vlt. u železniční stanice, kde jsou plánovány návaznosti na linku MHD Kralupy n. Vlt. ve směru/ze směru Kaučuk. Podrobně vypsané přípojové vazby jsou zveřejněny na internetových stránkách obce.

Tomáš Robek

Info pro grafičku: Jízdní řád 617 prosím upravit do kompaktnější podoby, tzn. bez prázdného místa dole. Děkuji.

Autobus, Zpravodaj 2020/5

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence