Sport -

Plánuje se nová cyklostezka z Velvar do Kralup, povede přes Lešany

Předpokládaná trasa nové cyklistické stezky Trojice samospráv na Kralupsku připravuje výstavbu nové cyklostezky o délce 4,6 kilometru z Velvar do Kralup. Polovina trasy má vést územím Nelahozevsi, i když z větší části jen po polích na hranici katastru. Se zastavěnou částí obce se navržená trasa potkává jen na kraji horního resortu v Lešanech.

Jan Bárta je vicemistrem Evropy

ME U23 hlidky

Jan Bárta (vlevo) se svou hlídkou
V polském Krakově se od 1. do 4. října konalo mistrovství Evropy ve vodním slalomu v kategoriích U23 (do 23 let ) a junioři. Česká republika, jako slalomářská velmoc, tam vyslala početnou výpravu a mezi reprezentanty nechyběl Jan Bárta, odchovanec místního oddílu a třetí nelahozevský vyslanec (po Aničce Koblencové a Pavlu Šupolíkovi) na ME juniorů a U23.

Kdy se dočkáme dalšího dětského hřiště?

117611273 851693865365088 7042238625343821060 o Pozemek vedle fotbalového hřiště klubu Viktorie PTZ již několik měsíců patří obci Nelahozeves. Podle dřívějších slibů vedení obce mělo na tomto místě již v průběhu prázdnin vyrůst prostorné hřiště pro děti, které podle ohlasů některých rodičů v této části obce chybí. Mnozí se tak ptají, proč stále není hotovo.

Honza Bárta - reprezentant ČR v kategorii U23

1

Jan Bárta vpravo na 3. místě
O uplynulém víkendu byla na umělé slalomové dráze (USD) v pražské Troji zakončena nominace do reprezentačního družstva vodních slalomářů (předchozí dva závody se jely na USD ve Veltrusech).

Český pohár ve vodním slalomu na kanále ve Veltrusích

CP CEZ 2020 vodni slalom VELTRUSY První závod Českého poháru sezóny 2020  se rozběhne ve Veltrusích na umělé slalomové dráze pořádajícího oddílu Kanoe Klub Kralupy. První pořádná prověrka a souboj o reprezentaci přivítá závodníky Českého poháru Skupiny ČEZ o víkendu 25. - 26. července. Vstupné je samozřejmě zdarma.

Dynamo pořádá o víkendu dva fotbalové turnaje

DSCF1994 Pokud ještě nemáte plány na následující víkend, můžete přijít zafandit místním fotbalistům na hřiště Dynama, kde se o víkendu uskuteční dva turnaje - dospělých i dětských fotbalistů.

Registrace na Miřejovický půlmaraton otevřena

DSCF0343

Zagarolská ulice, 1. kilometr
Dvanáctý ročník Miřejovického půlení se kvapem blíží. Ať už se chystáte na půlmaraton nebo dáváte přednost kratším trasám, zapište si do kalendáře sobotu 1. srpna, kdy budete mít možnost poměřit své síly s dalšími místními i přespolními běžkyněmi a běžci, nebo alespoň přijít fandit.

Sportoviště a dětská hřiště – co je nového?

IMG 6555

Možná podoba hřiště na lešanské návsi, tak jak si jej představují děti ze základní školy.
Na lešanské návsi se začátkem března sešla zhruba desítka lidí, kterým není lhostejná její budoucí podoba, se starostou Jakubem Bryndou. Diskutovalo se o tom, co by si tu obyvatelé přáli vybudovat a co se jim naopak nelíbilo na vizualizaci, kterou obec nechala zpracovat (viz články Jak se sportovišti v Lešanech? a Jak se sportovišti v Lešanech? (2. díl)).

Dynamo oslavilo stovku

DSC 8295 Téměř 150 členů sportovního oddílu TJ Dynamo Nelahozeves a dalších hostů si nenechalo ujít slavnostní valnou hromadu oddílu, která se konala 8. února u příležitosti 100. výročí založení klubu, tehdy ještě pod názvem Sokol Hleďsebe–Podhořany. Fotbalový klub, který je dnes součástí tělovýchovné jednoty, současně letos oslaví 90. narozeniny.

Odešla další legenda Dynama. Zemřel Jiří Bárta

cb Odešel neúnavný, poctivý pracovník, člen naší tělovýchovné jednoty Dynamo Nelahozeves, sportovec tělem i duší.

Dne 31. ledna 2020 jsme se rozloučili s naším těžko nahraditelným Jiřím Bártou, a to právě den před jeho 73. narozeninami.

Tenistka Kristýna Plíšková v Nelahozevsi představila nového sponzora i plány na sezónu

A55I5943

Tenistka Kristýna Plíšková s jednatelem firmy IVAR CS Semirem Boughattasem na tiskové konferenci v Nelahozevsi.
V pondělí 3. února navštívila Nelahozeves tenistka Kristýna Plíšková, aktuálně 67. hráčka světového ženského žebříčku WTA. V sídle svého nového sponzora, firmy IVAR CS, se rozhovořila o nadcházející tenisové sezóně a zodpověděla otázky sportovních novinářů.

Nové hřiště u hřiště

1 Letos na jaře by mělo na loučce pod železničním nadjezdem vedle fotbalového hřiště PTZ Viktorie vyrůst nové dětské hřiště podle návrhu firmy Bonita Group Service.

Z jedenáctého Miřejovického půlení putuje medaile do Nelahozevsi

IMG 5334

Zdeněk Plachý z Nelahozevsi (na snímku vlevo) si na Miřejovickém půlmaratonu doběhl pro stříbro.
Přelom letních prázdnin už pojedenácté patřil Miřejovickému půlení. Na start hlavního závodu – půlmaratonu se v sobotu 3. srpna postavilo sedmdesát závodníků různých věkových kategorií, 56 běžců a 14 běžkyň z celé republiky. Oproti loňskému roku panovalo letos ideální počasí pro běh s mírným větrem a teplotou pohybující se kolem dvaceti stupňů.

Miřejovický quatro3atlon

IMG 9075

Foto: Bruno Vognič
Miřejovický quatro3atlon je recesistický štafetový závod smíšených čtyřčlenných týmů. Skládá se z disciplín: kanoistika, cyklistika, běh.

Běžecké Miřejovice opět po roce rozpůlí letní prázdniny, možná ale naposledy

DSCF0343

Zagarolská ulice, 1. kilometr
Jedenáctý ročník Miřejovického půlení je za dveřmi! Ať už se chystáte na půlmaraton nebo dáváte přednost kratším trasám, zapište si do kalendáře sobotu 3. srpna, kdy budete mít možnost poměřit své síly s dalšími místními i přespolními běžkyněmi a běžci, nebo alespoň přijít fandit.

Boj o reprezentační dresy na veltruském kanále

2019 1

Zprava: Ondřej Cvikl, Jiří Prskavec, Ondřej Tunka, Vávra Hradilek a Vít Přindiš při tréninku na USD Veltrusy. | Foto: Český vodní slalom a sjezd
Nadcházející víkend (4.–5. května) se na umělé slalomové dráze (USD) pod miřejovickým mostem pojedou závody českého poháru skupiny ČEZ ve vodním slalomu. Konkrétně se bude jednat o 1. a 2. závod v rámci série českých pohárů a půjde opravdu o hodně.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence