Martin Jakoubek je zase v kurzu. Teď se o něj zajímá Oživení

-rozhovor-tv-kralupy-2014-02Zájem o spornou soutěž na konzultanta v oboru vodní hospodářství neupadá. Lukrativní zakázka od obce Nelahozeves, kterou v březnu 2012 získal Martin Jakoubek, byla v loňském roce torpédována z několika stran. Když už se zdálo, že všechny možnosti napadení soutěže jsou vyčerpány, objevil se na scéně další subjekt – nezisková organizace Oživení. A zkouší to zase jinudy.

Kauza Jakoubek končí, policie odložila trestní oznámení

DSCF7148Mělnický policejní vyšetřovatel odložil trestní oznámení, které bylo podáno v září tohoto roku v souvislosti s výběrovým řízením na konzultanta v oboru vodní hospodářství. Soutěž, kterou obec Nelahozeves uspořádala loni v březnu, vyhrál Martin Jakoubek. Průběh výběrového řízení byl následně z několika stran zpochybňován zejména pro sporný způsob výběru uchazečů, kteří s Martinem Jakoubkem o zakázku soutěžili.

Kauza Jakoubek: otázek neubývá, spíše naopak

DSCF6128Na zářijovém zasedání zastupitelstva upozornil zastupitel Jaroslav Otásek, že výběrového řízení na konzultanta, které proběhlo v březnu loňského roku, se vedle Martina Jakoubka zúčastnil i jeho kolega Petr Formánek. Vzniklo tak podezření, že Formánek dělal v tendru Jakoubkovi jenom “křoví”, aby soutěž budila zdání konkurenčního prostředí.  Další zjištění portálu Nelahozeves.info pochybnosti nejenže nerozptýlily, ale naopak posílily.

Aktualizováno (2x)

Za tendr na konzultanta padají trestní oznámení

IMG 5240-pJiž dvě trestní oznámení byla podána v souvislosti výběrovým řízením na konzultanta v oboru vodní hospodářství, které se konalo loni v březnu a v němž zvítězil Martin Jakoubek. Policie už více než dva měsíce oznámení prošetřuje, vyslechla také několik svědků. Žádný závěr nebyl dosud učiněn.

Jakoubkovi v soutěži “konkuroval” jeho kolega, tvrdí Jaroslav Otásek

DSCF7129V rámci diskuse na posledním zasedání zastupitelstva otevřel zastupitel a bývalý starosta Jaroslav Otásek téma vztahů obce s vodohospodářem Martinem Jakoubkem. Otásek v diskusi nepřímo obvinil starostku Petru Urbanovou, že zmanipulovala zakázku na výběr konzultanta v oboru vodního hospodářství, v níž Jakoubek vyhrál. Podle Otáska se totiž tendru zúčastnil Jakoubkův blízký spolupracovník.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.