Na Punčování bylo z čeho vybírat

Seznam článků

DSCF4585
Letošní polojubilejní Nelahozeveský punč nabídl místním i přespolním velmi bohatý program. Energii na absolvování celého sedmihodinového maratonu divadelních, hudebních i tanečních vystoupení sice nenašli úplně všichni, každý si však našel v programu to své.

V pořadí již páté Punčování letos odstartovala zbrusu nová Vánoční pohádka z pera Kateřiny Vondráčkové. Jak se dá nazdobit vánoční stromeček a co všechno se dá uplatnit při přípravě dortu, vám předvedli kočička s pejskem alias Eva Vintrová a Pavel Koblenc ml. Herecký, hudební i taneční doprovod jim vytvořila velká skupina malých ochotníků.

Každý z vás už určitě minimálně v televizi někdy zahlédl mechanický betlém, v němž se více či méně plynule pohybují po stanovených trasách dřevěné postavičky a oživují stará řemesla a zvyky. V kulturním domě jsme měli letos možnost jeden takový betlém spatřit – ovšem s tím nepatrným rozdílem, že postavičky byly živé – proto i představení Tanečního a pohybového studia Zuzany Štarkové neslo název Živý mechanický betlém. Dvacítka malých i větších umělců se po pódiu za doprovodu vánočních melodií pohybovala způsobem, který někdy přímo evokoval trhané posunování figurek ovládané mechanickým strojkem.

Nelahozeveský punč, Kultura, Ochotníci

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.