Na dětském hřišti se intenzivně pracuje... A co dalšího se má změnit?

DSC 5519
Ze setkání "Oživme Nelahozeves" v pátek 24. května ve volnočasovém centru | Foto: Nela.cz
Ze setkání "Oživme Nelahozeves" v pátek 24. května ve volnočasovém centru | Foto: Nela.cz
Nedostatek dětských hřišť by měl být minulostí. Zastupitelé intenzivně pracují na řadě projektů. Jedním z nich je právě dětské hřiště vedle fotbalového hřiště poblíž nadjezdu, které patří klubu TJ Viktorie PTZ. Starosta na pátečním neformálním setkání 24. května poodhalil řadu dalších plánů. Jaké jsou?

Starosta Jakub Brynda si pro účastníky neformální diskuze (proběhla 24. května v klubovně Volnočasového centra) připravil řadu překvapení. Mohli jsme se například podívat na vizualizace dětských hřišť. Jako nejreálnější se jeví právě hřiště vedle TJ PTZ Viktorie, o které byl největší zájem. Podívejte se na vizualizace... Jakub Brynda nám ukázal také vizualizaci menšího hřiště, které by mohlo vzniknout v blízkosti zámku na budoucím pozemku obce. Bližší informace zatím nemám.

DSC 5517
Iniciátorka setkání Soňa Brunnerová
Iniciátorka setkání Soňa Brunnerová
Co se týče většího hřiště, cena realizace úplně nejlevnější nebude. Pokud budou vypsány dotace, je potřeba nachystat žádost. Kvůli směrnici EU bude na realizaci hřiště vypsáno výběrové řízení. Obec musí oslovit nejméně tři firmy. "Toto hřiště vidíme jako reálné a už na tom intenzivně pracujeme," uvedl starosta Brynda s tím, že tento nápad vznikl v jejich hlavách již v únoru. 

Jakub Brynda, který byl jediný ze zastupitelů, který na setkání přišel, s námi diskutoval nad katastrální mapou Nelahozevsi. Ukazoval, kde všude je potřeba propojit části Nelahozevsi a Lešan chodníky a cestami. Řada lidí si dost oprávněně stěžuje nebezpečí, které z nedořešené infrastruktury vyplývá. Má být vyřešen prostor na silnici vedoucí podél kolejí. Obec jedná o odkoupení pozemku (celé části lesa) od Lobkowiczů, aby mohla vybudovat chodník propojující ulice Na Vinici a Pod Strání, a také obnovit místa, kde se zachytává voda. Dořešit by se měl také chodník v ulici Zagarolská, kde zčásti chybí... A řada dalších míst v celé obci.

Velké plány pro Višňovku

Naťuklo se také téma lesní školky ve Višňovce, protože na schůzku dorazil i Josef Mareyi, který ve spolku Lešanský sad figuruje. Ve Višňovce jsou kromě lesní školky další velké plány. Více se dozvíte zanedlouho v Nelahozeveském zpravodaji, který vyjde zhruba v polovině června.

Náplavka u starého mostu

Co se týče pozemku u řeky Vltavy, podél náhonu k miřejovické elektrárně, tak i tady by mohlo něco vzniknout. Proběhla prvotní jednání s Povodím. Jelikož sem nezajedou technické služby, měl by vzniknout spolek po vzoru Lešanského sadu, který se zaváže, že to místo bude udržovat. Starosta později uvedl, že máme dát návrh, co by tam mělo být a vznik spolu. Toto místo si osobně představuji jako zónu pro setkávání a případně sportovní vyžití pro odrostlejší děti a dospělé. Mohl by tu být gril nebo otevřené ohniště jako mají na kralupské straně řeky hned u výhledu na zámek Nelahozeves, dále betonový pingpongový stůl a případně nějaké další prvky pro sport. "My jsme PRO Nelahozeves. Co půjde a bude reálné, zařídíme," uvedl starosta. Stačí tedy pustit uzdu fantazii a ukázat, že o místo bude dobře postaráno.

Kam dál?

Zábava pro děti

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.