Ministerstvo financí vyměnilo vedení MERO

DSCF8573
Babišovo Ministerstvo financí učinilo zásadní změny ve vedení státního správce ropovodů a ropných úložišť MERO, který provozuje Centrální tankoviště ropy v Nelahozevsi. Na základě předchozího podnětu nedávno obměněné dozorčí rady odvolalo z představenstva dlouholetého generálního ředitele Jaroslava Pantůčka a dále Libora Lukáška i Vlastimila Bouru.

Jaroslav Pantůček stál ve funkci generálního ředitele deset let, ve firmě působil celkem 18 let.

Místopředseda představenstva a provozně-technický ředitel Vít Tůma je jediným členem vedení MERO, který si funkci udržel.

Do představenstva byli naopak kooptováni stávající členové dozorčí rady společnosti – dvaapadesátiletý Stanislav Bruna a padesátník Otakar Krejsa. V čele firmy by prý měl nově stát právě Otakar Bruna, který je aktuálně na vrcholu svých manažerských schopností a má za sebou doslova tuny letitých zkušeností z české petrochemie.

"Stanislav Bruna i Otakar Krejsa jsou přední tuzemští odborníci v oboru zpracováni ropy. V polovině loňského roku byli oba dva jmenováni do dozorčí rady společnosti MERO a získali tak velmi důkladný přehled o dění v této společnosti," uvedl ke změně mluvčí MF ČR Radek Ležatka.

Strategická státní společnost MERO provozuje Centrální tankoviště ropy v Nelahozevsi, v němž se mj. skladují nouzové ropné zásoby pro případ přírodních katastrof, vážných krizových situací nebo ohrožení státu. MERO vlastní též tuzemské části ropovodů Družba i IKL (Ingolstadt).

O výměně vedení MERO spekulovala média již delší dobu.

(mat)

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.