Lupiči přepadli pumpu v Nelahozevsi, prodavačku zavraždili

DSC 1440 1024x683
V noci z neděle na pondělí došlo na čerpací stanici v Podhořanech k loupežnému přepadení, při němž byla zavražděna prodavačka. Policisté po pachatelích pátrají.

Aktualizace:

  • 5. 12. 2018: Pachatelé jsou stále na útěku. Podle MF DNES zabíjeli jen kvůli cca 10 tisíci korunám a dvěma kartonům cigaret. Policie zveřejnila další kamerový záznam, který zachycuje prostor se stojany a vchod do prodejny (viz konec článku). Čerpací stanice zůstává uzavřena, lidé k ní nosí svíčky.
  • 4. 12. 2018: Dalším prověřováním kamerových záznamů kriminalisté zjistili, že druhou maskovanou osobou na záznamu mohla být žena. Policisté se tedy nyní přiklánějí k tomu, že pachateli byl mladý muž a žena. Policisté tak korigovali své pondělní vyjádření, ve kterém se hovořilo o dvou mužích.
  • 4. 12. 2018: Informace Integrovaného záchranného systému Mělník z pondělního večera na Facebooku, že se na Litoměřicku údajně podařilo zadržet osoby "spojované s touto kauzou", se nepotvrdily. Policie v úterý ráno sdělila, že nikoho v souvislosti s přepadením dosud nezadržela a že po pachatelích nadále pátrá.

K přepadení došlo podle kamerového záznamu v noci krátce po půl třetí. Dvojice maskovaných pachatelů vběhla do prostoru čerpací stanice těsně poté, co se čerpadlářka Jana Š. (58) vrátila z úklidu stojanů a nestihla už od pultu dálkově zamknout vchodové dveře. Jeden z útočníků na prodavačku okamžitě zamířil a vystřelil, ta střelnému zranění na místě podlehla. Prodavačka bydlela v nedaleké vesnici Straškov-Vodochody, odkud dojížděla do Nelahozevsi.

DSC 1434 1024x683
Lupiči pak z pumpy odnesli přenosnou pokladnu a cigarety. Podle zjištění MF DNES bylo v pokladně zhruba deset tisíc korun. Jak ukázal kamerový záznam zveřejněný během dne policií, na místě se zdrželi pouhých 40 vteřin. Mrtvou čerpadlářku později našel zákazník, který zalarmoval policii. Ta na místě strávila celé dopoledne. Čerpací stanice je v tuto chvíli (středa večer) stále uzavřena a obehnána páskou. Lidé již od pondělního večera začali na místo nosit svíčky.

Podle redaktora agentury AKTU, který byl po celou dobu vyšetřování na místě, je pravděpodobné, že pachatelé na místo přišli pěšky a z místa činu utekli po poli směrem do Nelahozevsi, a dále tzv. „myší dírou“ vedoucí pod železniční tratí směrem do Velvarské ulice. Právě tento podjezd policisté při vyšetřování zkoumali.

DSC 1488 1024x683
Policie žádá o pomoc případné svědky, kteří si v inkriminované době mohli všimnout něčeho podezřelého, nebo kterým jsou pachatelé na kamerovém záznamu něčím povědomí. Je na něm například zřetelně vidět, že jeden z pachatelů se pohybuje podivnou kulhavou chůzí, je ale možné, že vadu chůze pouze simuloval. Nelze také vyloučit, že se jedná o ženu, k čemuž se nyní kloní i policisté.

Řada lidí se již policii během pondělka a úterka ozvala. Někteří dokonce tvrdili, že pachatele poznali. Jestli je to pravda, ukáže až další vyšetřování.

Pachatelům hrozí v případě dopadení až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

P 20181203 190530
"Myší díra" pod tratí, kterou možná pachatelé utekli do Velvarské ulice. Tam mohli mít připravené auto.
"Myší díra" pod tratí, kterou možná pachatelé utekli do Velvarské ulice. Tam mohli mít připravené auto.
O události okamžitě široce informovala všechna celostátní média. Televize Nova věnovala tragické události svůj první příspěvek hlavní zpravodajské relace Televizní noviny. V ní redaktorka oslovila i nelahozeveského občana Milana Žambůrka, který se se zavražděnou prodavačkou znal. Nelahozeveským občanům dala ve zprávách prostor i televize Prima.

Podhořanská čerpací stanice patří líbeznické firmě Radius. Ta provozuje také pumpu v Kralupech nad Vltavou u výpadovky směrem na Prahu. Na adresu majitele firmy Zdeňka Tetoura se vzápětí po zveřejnění události snesla na Facebooku vlna kritiky místních občanů za to, že nechal pracovat na opuštěné čerpací stanici mimo obec samotnou ženu na noční službě a neinvestoval alespoň do nočního výdejního okénka. Majitel podle svých vyjádření pro tisk zvažuje posílení bezpečnostních opatření či případně dokonce uzavření čerpací stanice v nočních hodinách.

zamburek tv nova
Milan Žambůrek v Televizních novinách TV Nova
Milan Žambůrek v Televizních novinách TV Nova
Na stejné čerpací stanici došlo k přepadením už v minulosti. Před čtyřmi lety ohrožoval lupič shodou okolností stejnou čerpadlářku nožem, tehdy naštěstí vyvázla bez zranění. K přepadení její kolegyně došlo též před osmi lety, ani tehdy naštěstí neskončilo tragicky jako pondělní případ. Lupič byl tehdy dopaden a odsouzen.

Na druhou stranu jde již o druhý případ loupežného přepadení v Nelahozevsi v tomto roce. Na konci února se dosud neznámý pachatel pokusil přepadnout místní poštu. Pracovnice pošty však stačila utéct do zázemí objektu a lupič odešel s prázdnou.

Kamerový záznam z čerpací stanice

(mm)

Krimi

  • Vytvořeno dne .
  • Aktualizováno:

Komentáře   

0 #1 Honza 2018-12-07 11:46
Doufám že je dopadnete a už se nikdy nedostanou na svobodu když není trest smrti. Asi blbá připomínka, ale nemohli si to tam jit jako zákazníci po vystřídání denní a noční směny jít ohlédnout?
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.