Kralupský Big Band přinesl do Nelahozevsi klasickou plesovou atmosféru

DSC 2279
Nelahozeves oslavila výročí založení republiky nikoliv 28. října, ale až 17. listopadu. Nikomu to však nevadilo.

Krásně vyzdobený sál postupně zaplnili tance i jiné zábavy chtiví návštěvníci, nezřídka v dobových kostýmech z první republiky. Těm po většinu večera v klasickém tanečním rytmu hrál Big Band Kralupy pod vedením kapelníka Luboše Harazína, jinak též ředitele kralupské základní umělecké školy. Ostatně většina členů tohoto úctyhodného šestnáctičlenného tělesa v místní hudební škole působí, čemuž odpovídaly jak profesionální výkony hudebníků, tak volba repertoáru, který mnohým návštěvníkům připomněl dobu, kdy ples byl skutečně plesem a nikoliv taneční zábavou.

Zpěvačka Big Bandu Markéta Wagnerová se pak na pódiu objevovala i v roli doprovodné klavíristky pro pěvecká vystoupení svých žáků-studentů oboru populární zpěv.

Finálovou část večera zajistil místní populární DJ Viktor Voljanskij.

Hudební program doprovodila bohatá tombola s hlavní cenou v podobě obrazu místního kreslíře Martina Zacha, který je autorem většiny plakátů na akce pořádané v Nelahozevsi a který též kreslí kulisy místním ochotníkům.

Ples ke 100. výročí republiky, který letos nahradil svatomartinskou taneční zábavu, se stal předskonanem tradičně bohaté plesové sezóny v Nelahozevsi:

  • sobota 5. ledna 2019 od 20 h: Myslivecký ples v kulturním domě, hraje Kredo
  • sobota 19. ledna 2019 od 20 h: Ples sportovců v kulturním domě, hraje Harmonie
  • so 9. února 2019 od 20 h: Ples hasičů v kulturním domě, hraje Shakers Band
  • pá 8. března 2019 od 20 h: Šibřinky I. v tělocvičně TJ Dynamo, hraje Globus
  • so 23. března 2019 od 20 h: Šibřinky II. v tělocvičně TJ Dynamo, hraje Gradace

(mm)

Plesy a zábavy, Kulturní dům

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.