Kauza Jakoubek končí, policie odložila trestní oznámení

DSCF7148
Vodohospodář Martin Jakoubek
Vodohospodář Martin Jakoubek
Mělnický policejní vyšetřovatel odložil trestní oznámení, které bylo podáno v září tohoto roku v souvislosti s výběrovým řízením na konzultanta v oboru vodní hospodářství. Soutěž, kterou obec Nelahozeves uspořádala loni v březnu, vyhrál Martin Jakoubek. Průběh výběrového řízení byl následně z několika stran zpochybňován zejména pro sporný způsob výběru uchazečů, kteří s Martinem Jakoubkem o zakázku soutěžili.

“Policejní orgán věc ze zákona ukončil, neboť nebyly shledány důvody pro zahájení úkonů trestního řízení,” sdělil mělnický policejní mluvčí Václav Tichý. Jak už jsme informovali v posledním článku, trestní oznámení napadající regulérnost soutěže podalo Občanské sdružení za trvale zelenou Prahu, které se v minulosti opakovaně angažovalo ve prospěch firmy .A.S.A. Právě vůči firmě .A.S.A. Jakoubek dříve opakovaně vystupoval a svými aktivitami donutil odpadovou firmu k částečnému přepracování projektu výstavby IV. etapy Skládky Uhy.

Další trestní oznámení ve stejné věci podal také bývalý starosta Jaroslav Otásek. Také toto oznámení nakonec přistálo na stole mělnických vyšetřovatelů, policejní mluvčí však v rozhovoru naznačil, že bude také odloženo. Podle Tichého je totiž obsahově totožné s prvním podnětem a neobsahuje žádné nové skutečnosti, které by již vyšetřovateli nebyly známy.

Pokud se tedy ve věci v budoucnu neobjeví nová fakta, celá kauza končí. Soutěží, jejíž regulérnost veřejně zpochybňoval bývalý starosta a následně i tento portál, se odmítl zabývat i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), neboť jde o tzv. zakázku malého rozsahu, která podle úřadu nespadá do jeho kompetence. S ÚOHS otázku tendru konzultovala i mělnická kriminálka. Tím byly vyčerpány veškeré zákonné prostředky, které bylo možné k napadení soutěže uplatnit. Jaroslav Otásek se navíc před dvěma měsíci odstěhoval z Nelahozevsi, čímž přišel o možnost dále do kauzy promlouvat z pozice člena zastupitelstva.

(mm)

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.