Ještě ke kanalizaci

DSCF3118
K diskuzi o poplatcích chci jen dodat pro zamyšlení.

Občané připojení na gravitační kanalizaci údajně platili náklady až 60 000 Kč (!?) a pro obec by tlaková kanalizace, včetně jímek a jejich osazení, vyšla o cca 50 % levněji než gravitační. Překvapuje mne, že když je gravitační kanalizace tak nevýhodná, tak proč ji obec udělala a občané se připojili (včetně těch, co o ní rozhodovali)? Vždyť by všichni ušetřili při vybudování tlakové kanalizace.

Není to tím, že ta tlaková kanalizace ve skutečnosti není tak výhodná a připojení na gravitační není tak drahé? (u tlakové kanalizace: věcné břemeno, ceny, omezení při provozu, poruchovost, energie, nejistoty do budoucnosti, …)

Není divné, že prakticky zástupci všech nemovitostí, které se mají připojit na tlakovou kanalizaci, odmítají formu věcného břemene (v poslední době jej nedoporučuje ani fond ministerstva životního prostředí v obcích, kterým dává dotaci) a nezdá se jim ani poplatek 10 000 Kč (spíš z principu než, že by těch 5 000 Kč navíc neměli)?

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.