Je to tady: Známe program letošního punčování

DSCF2740
Finále letošní kulturní sezóny se přiblížilo. Pátý ročník populární akce pro celou rodinu s názvem Nelahozeveský punč proběhne v neděli 21. prosince v kulturním domě. Začátek je plánován na 14. hodinu a program bude letos opravdu nabitý.

Předvánoční nedělní odpoledne pořádané Eliškou Brázdovou a Hankou Hurtíkovou zahájí ve 14 hodin Vánoční pohádka – nová hra nelahozeveských ochotníků z pera Kateřiny Vondráčkové. V hlavních rolích pejska a kočičky se představí Pavel Koblenc ml. a Eva Vintrová. Sekundovat jim bude nebývale velké množství dětských herců. Trampoty pejska a kočičky obohatí několik písniček a dokonce i tanečků, které s dětmi secvičila choreografka Anna-Marie Vondráčková.

DSCF2639
Simona Hrňáková
Simona Hrňáková
Nejrůznější umělci se pak budou na pódiu i pod ním s přestávkami střídat až do večera. Těšit se můžete například na Živý mechanický betlém v podání Tanečního a pohybového studia Zuzany Štarkové. Toto umělecké těleso se do Nelahozevsi vrací v krátké době již podruhé – před dvěma měsíci se studio představilo na dětském karnevalu v kulturním domě. Dvakrát se na pódiu objeví žáci ZUŠ Kralupy ze tříd Veroniky Sedláčkové a Markéty Wagnerové. S pásmem koled vystoupí tradičně i místní velcí i malí hudebníci pod vedením Simony Hrňákové, které touto cestou portál Nela.cz gratuluje k pondělnímu narození dcery Dorotky.

Vyvrcholením čtvrté adventní neděle bude opět slánská kapela Remakers, kterou si příznivci Nelahozeveského punče pamatují už z loňska. Pravidelné návštěvníky akce jistě potěší, že kromě zpěváka Jana Zamce by se letos do Nelahozevsi opět měla vrátit zpěvačka Martina Pavlíčková, která si na Punči získala publikum v roce 2012 se studentskou kapelou Young Bloods.

DSCF2761
Jan Zamec
Jan Zamec
Novinkou letošního punčování bude možnost převzetí betlémského světélka. Skautky ze střediska Střelka Kralupy nad Vltavou vám jej nabídnou (s laskavým svolením místních hasičů) přímo v kulturním domě kdykoliv od 14.00 do 16.30 hodin. Nezapomeňte si ale přinést vlastní svíčku nebo lampičku, včetně vhodné zástěny, kterou si budete plamen krýt cestou domů proti větru. (Ale jestli vám přece jenom zhasne, nezoufejte – dostanete ještě jednu šanci, a to přímo na Štědrý den od 11 do 12 hodin před obecním úřadem.)

Na Punči nebudou chybět ani tradiční vánoční dílničky a soutěž o nejlepší cukroví. Snad by měla být i tombola (zatím není potvrzeno). A v kolik se skončí, záleží asi hlavně na vás… Občerstvení včetně dostatku punče je zajištěno, vstupné je dobrovolné.

plakat

plakat VP web

(mm, kolejkom)

Nelahozeveský punč, Kultura, Ochotníci

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.