• Titulní stránka

Jak vysoké budou nové protihlukové stěny?

phs
Model protihlukové stěny při pohledu od kulturního domu
Model protihlukové stěny při pohledu od kulturního domu
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) chce na Dvořákově stezce a podél vlakové zastávky vybudovat protihlukové stěny. V jedné z variant by stěny měly být na některých místech vysoké až 3,5 metru.

Výška protihlukových stěn ale aktuálně naráží na nově vydaný územní plán Nelahozevsi. V něm je totiž předepsána maximální výška protihlukových stěn 1,2 metru, jak požadoval odbor památkové péče kralupského městského úřadu.

SŽDC žádá obec Nelahozeves, aby územní plán v tomto bodě změnila. Obec to zatím ústy starosty Jakuba Bryndy odmítá, protože se obává o poškození památkově chráněného prostředí možným narušením pohledových panoramat na zámek a kostel. Obě strany však nadále jednají o možné kompromisní variantě.

Výstavba stěn je součástí rozsáhlého projektu vybudování druhého tunelu pro železniční trať. Realizace by měla začít asi za čtyři roky.

Vlak, Doprava, Zpravodaj 2019 – srpen, Rekonstrukce tunelů

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence