Infocentrum Nelahozeves – Zastávka Antonína Dvořáka je tu pro vás

DSC 9225
V neděli 9. srpna obec Nelahozeves otevřela své infocentrum, kam si zároveň můžete zajít na něco dobrého a posedět se známými. Slavnostní otevření, na kterém vystoupili Kralupští žesťoví sólisté, pěvecké uskupení Období sboru z Nelahozevsi a kapela Blues and the gang, si nenechalo ujít několik stovek lidí, včetně většiny zastupitelů naší obce.

Uvnitř článku fotogalerie ze zahájení

Zahájení přilákalo mnoho lidí

Počasí akci přálo, bylo teplo a slunečno. Návštěvníci mohli využít zázemí kavárny nebo sezení, které bylo připraveno venku. Uvnitř si mohli dát nějakou dobrotu ze stálé nabídky, venku na hosty čekal gril a pípa od Únětického pivovaru. Celá akce příjemně plynula až do pozdního večera. Na závěr byla kapela několikrát potleskem vybídnuta k přídavku.

Starosta Jakub Brynda v úvodním proslovu poděkoval Správě železnic za rekonstrukci budovy, ale i za to, že se snažila maximálně vyjít vstříc. Vzpomenul také to, v jakém stavu byla nádražní budova po dlouhá léta a přidal k tomu svůj příběh.

„Není to tak dávno, co mě zastavil občan, a zeptal se, jestli jsem se nezbláznil, že toho máme celkem dost. Stavíme kanalizaci, chodníky a všecko možné, a proč se vyčerpáváme ještě nad touto budovou. Já jsem mu na to konto odpověděl, že to není tak dávno, kdy jsem odsud odjížděl do zaměstnání do Prahy a bylo mi daleko milejší stát venku v dešti než uvnitř, kde byla díra, kde byly hanlivě popsané zdi a o podlaze vůbec nemluvím,“ řekl starosta.

Na místo zavítala také internetová televize Kralupy TV a natočila o akci reportáž:

 Od listopadu se změní otevírací doba

Infocentrum bude do konce října otevřeno denně mimo pondělí od 10 do 17 hodin. Do konce října bude otevřený zámek Nelahozeves. Ve středu, pátek a sobotu je otevírací doba prodloužená až do 21 hodin.

Po skončení turistické sezóny by mělo být otevřeno již od 7 hodin ráno, aby si cestující mohli dát ranní kávu nebo něco k snídani, a několik dní v týdnu také v podvečer. Doba otevření se může přizpůsobovat podle poptávky ze strany občanů.

Je možné tu platit v hotovosti i kartou. Návštěvníci se v Infocentru mohou připojit na veřejnou Wi-Fi nebo dohledávat informace na počítači, který jim je k dispozici.

Aktivity infocentra můžete sledovat na Facebooku @infonelahozeves, novém webu (www.infocentrum.nelahozeves.cz). Kontaktovat pracovníky můžete telefonicky na čísle 315 315 841 nebo e-mailem na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kdo co platil?

Kompletní renovaci budovy platila Správa železnic jako vlastník objektu. Stavba s výklenkem byla dlouhá léta ve špatném stavu. Obec Nelahozeves získala budovu do dlouhodobého pronájmu v polovině roku 2019. Z obecního rozpočtu se hradilo vybavení interiéru, přívod vody a kanalizační přípojka do budovy. Nájem prostor o ploše 85 m2 měsíčně přijde na 1 693 Kč.

Nájem venkovního prostoru o rozloze 548 m2 mezi budovou infocentra a kostelem sv. Ondřeje obec ročně vyjde na dalších 1 296 Kč měsíčně.

V letošním rozpočtu je na infocentrum vyčleněn zhruba jeden milion korun. Na mobiliář a jeho výrobu a další vybavení infocentra (nádobí, spotřebiče aj.) bylo dosud utraceno kolem 500 tisíc Kč.

Do přípravy infocentra se zapojila celá řada místních obyvatel:

 • Autorem návrhu baru je nelahozeveský architekt Jakub Křička z HAAD Company. Bar instalovali zaměstnanci HAAD Company, kterou vlastní pan Adam Hájek, taktéž z Nelahozevsi.
 • Do příprav se zapojila kulturní komise, kterou tvoří Eliška Brázdová, Petr Richtrmoc, Kateřina Bryndová a Hana Hurtíková.
 • Odpovědnou osobou za provoz infocentra je Helena Kubicová z Lešan.
 • Personál, který se bude v infocentru střídat, je také z obce Nelahozeves. Předpokladem pro službu v infocentru je zejména zkušenost s provozem v občerstvení, jazyková vybavenost a aktivní zájem o dění v obci i okolí.
 • Grafiku zpracovávali Martin Zach, Jakub Karika a Soňa Brunnerová z Nelahozevsi.

 Infocentrum nabízí celou řadu lokálních produktů k občerstvení:

 • Únětický pivovar,
 • Karáskova limonáda, která se vyrábí na Kladně. majitel je z Nelahozevsi,
 • perníčky od PerníKáči (Kateřiny Wolákové) z Velvar,
 • dezerty vyráběné v charitativní tréninkové kavárně Rígrovka v Kralupech nad Vltavou,
 • víno z Roudnice nad Labem od Lobkowiczkého zámeckého vinařství.

(sb)

Vlak, Zpravodaj 2020/5, Infocentrum, Období sboru

 • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence