Skládka Uhy

22. led 2013 10:31 #81 od Josef Mareyi
Odpověděl Josef Mareyi pro téma Skládka Uhy
Dle mého postoje vůči skládce by byl nejvhodnější scénář jako na Jihlavsku

Firma měla zájem skládku rozšířit. Zatímco úřady souhlasily, proti byla obec a její obyvatelé i sousední Plandry. "A.S.A. se proto po mnoha jednáních se zástupci obce Vyskytná rozhodla začátkem roku 2011 skládku trvale uzavřít a zrekultivovat," potvrdila Marie Mocková.

Zdroj: jihlava.idnes.cz/skladka-ve-vyskytne-nad...08_jihlava-zpravy_mv

Žiji v malé vsi Lešany, jež je součástí malebné obce Nelahozeves
nedělejte mi prosím ani z jednoho město
Jsem vidlák a nebudu maloměšťákem jen protože vy chcete žít jinak!

• Přijato poděkování:

• Pohlaví: Neuvedeno
  • Narození: Neznámé
  • 22. led 2013 19:30 - 22. led 2013 20:57 #82 od saroch.tomkova@seznam.cz
    Odpověděl saroch.tomkova@seznam.cz pro téma Skládka Uhy
    Jsem zásadně proti skládce,už vidím jak za pár let koukám z okna na skládku mě stačí co lidé v Lešanech vyváží za naší zahradu a za těch pár let je to pěkná hromádka a nebude dlouho trvat že budu mít ostatí bordel z jiných zahrad za naším plotem,ale hlavně že mají doma ty lidi naklizenou zahrádku co.takže mi hlava nebere kdo hlasuje pro skládku jsem zvedavá co budou říkat za pár mě stačí skládka v Dáblicích krásněj kopeček ,možná za pár let nebudou muset lidi jezdit na hory a zalyžujou si na kopečku v Lešanech na sládce
    • saroch.tomkova@seznam.cz

• Narození: 24 led 2021
  • Poslední změna: 22. led 2013 20:57 uživatelem Pavel Matoušek. Důvod: Příspěvek přesunut a sloučen se správným tématem!
    29. led 2013 09:09 #83 od Josef Mareyi
    Varovné výsledky lze najít vyhledáním klíčových slov překladiště odpadu Ďáblice

např. "Zásady územního rozvoje hlavního města Prahy stanoví, že po skončení skládkování komunálního odpadu v Ďáblicích se má hledat další ukládání odpadu ve spolupráci se Středočeským krajem."

Následně (po sanaci skládky) bude prostor skládky Ďáblice pouze překladištěm odpadu pro odvoz na skládku UHY.

Praha si svůj prostor chrání a my ho prodáme.

• Přijato poděkování:

• 29. led 2013 09:17 #84 od Josef Mareyi
    Také směr kudy se ubírá novela zákona o odpadech
    Výnos ze skládkovného má dle návrhu novely být dělen mezi obec, na jejímž území skládka leží, a kraj, a to v poměru 20 % ku 80 %. naznačuje, že s příslibem peněz to není tak žhavé jak zastupitelé slibují.
    Novela má řešit i navýšení poplatku za ukládání (skládkovné), ale sami si zkuste odpovědět zda má větší šanci loby odpadového hospodářství nebo naší obce.
    Naše obec nepotřebuje 8 mil. měsíčně, čím budete argumentovat na zvýšení poplatku?

• Přijato poděkování:

• 29. led 2013 12:13 #85 od Josef Mareyi
    Článek z roku 2011, který mluví o rozšíření skládky v Ďáblicích
    aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/praha/clanek.phtml?id=719033
    Fungovat by měla do roku 2015 nebo 2016 a pojmout 1,5 milionu tun odpadu.

To je konec za pár let! Další možná lokalita jsme my a naše sousedství :(
    Jednání o rozšiřování skládky v ďáblicích neustále pokračují a i kdyby se opět schválilo rozšíření, nakonec stejně skončí u nás. Schválením rozšíření IV. a V. Uhy pro A.S.A. vytrhneme někomu trn z paty.

• Přijato poděkování:

• 31. led 2013 18:30 #86 od Josef Mareyi
    Letošní rok bude pro Českou republiku klíčový pro určení strategie nakládání s odpady – ministerstvo životního prostředí (MŽP) připravuje sérii zákonů řešících odpadové hospodářství.
    Měly by kopírovat evropskou směrnici, která preferuje prevenci vzniku odpadu a jeho recyklaci před pálením. Místo toho ale ministerstvo podporuje výstavbu nákladných spaloven, které brání moderním ekologickým projektům.

Zdroj informace: www.ceskapozice.cz/domov/ekologie/spalov...stredi-fandi-kominum

Proč spěcháme a kam, když se už letos máme šanci dozvědět, zda je naše rozhodování správné?
    Oddalme veškeré rozšiřování a rozhodování až bude legislativně jasno a pro rozhodnutí bude dostatek informací.

• Přijato poděkování:

• 03. úno 2013 19:31 #87 od Zdeněk Blažek
    Odpověděl Zdeněk Blažek pro téma Skládka Uhy
    Já jsem pro skládku, dlouho jsem nad ní uvažoval a zjišťoval. Ona vlastně ta skládka už je a založena byla za méně kvalitních podmínek než jsou dnešní a tak sem přesvědčen, že další rozšíření již prakticky nic nezhorší. Peníze ze skládky mohou výrazně zlepšit podmínky v obci nebo alespoň v některých zanedbanějších částech. Např. ulice Příčná, Vltavská a další jsou pro auta téměř jako polní cesty, chodníky neschůdné a na kanalizaci čekáme již nejméně 30 let. Osvětlení ulic také možná pamatuje Křižíka. Věřím, že tam kde je většina věcí vpořádku peníze nepotřebují. Nedávno jsem se byl podívat na skládku a na Uhy a vůbec se nedivím, že Uhy by o další rozšíření na jejich území stály. Jiná věc je kompostárna, ta se mi nelíbí.
    • Zdeněk Blažek

• Narození: 24 led 2021
  • 03. úno 2013 23:29 #88 od Josef Mareyi
    Jak máte financovanou nemovitost vy?
    Já jsem hypotéčkař, rozhodnutý ve své vsi žít, ale jako hypotéčkař čekám na konec fixačního období a možné refinancování.
    Sousedé prosím vás, dříve než dáte souhlas s rozšířením skládky, tyto následující informace si ověřte.

Položil jsem otázku několika realitkám v Praze, pro jistotu abych nikoho neuvedl v omyl jsem odpovědi konzultoval se svým kamarádem, který se již dlouhou dobu pohybuje v oblastí financí a hypoték. Vězte jsem zděšen výsledkem!
    Oslovení odpovídají jednoznačně skládka v katastru obce je pro hodnotu nemovitostí zásadní mínus v hodnocení. A protože jsem viděl, jak dokáží pracovat pouze od počítače a k hodnocení ceny ani nemusí být na místě, stanovuje se cena obvyklá v lokalitě a pak přičítají plusy a mínusy, návštěva až následně při odhadu, otázku jsem rozdělil na tři části:

A - vliv na cenu mého domu - kolem mě nikdo jezdit nebude, mezi mnou a skládkou jsou dva kopce a tak pokud by se skládka otevřela, přímý vliv na kvalitu mého života mít nebude (druhotný a dlouhodobý ano), ony ani větry nevanou směrem k nám.
    B - vliv na cenu domu souseda, okolo kterého budou nebo mohou jezdit vozy - bral jsem v potaz Velvarskou i Anglický resort, okolo kterého mohou jezdit kukavozy také
    C - vliv na cenu domu souseda, okolo kterého nic jezdit nebude, ale na skládku bude mít výhled
    Výsledek:
    ABC má shodné negativní hodnocení, nikdo nebude zkoumat jaká je to skládka nebo jak je technicky zajištěná, je to skládka. Skládka v obci je cenový problém pro všechny domy shodně.
    A - body mohu nahnat až při stanovení odhadu, přece jen všude kolem máme dost zeleně a krásný výhled. Skládka neovlivní ani naše spodní vody.
    B - přímý styk se silnicí a přepravou okolo na skládku dělá z nemovitosti hodnotu "ruiny", Anglický resort není vynechaný, protože zkratka kolem může k dopravě sloužit také, sice oficiálně nepovolené, ale průjezdu zabránit nelze. Kuka vozu průjezd nezabráníte a v lepším případě to bude pouze sem tam nákladní vůz
    C - úprava ceny až při odhadu - posouzení prašnosti, pachů a výsadba stromů může pomoci.

Sousedé z Lešan, apeluji na váš rozum, již hanění a poukázání na nedostatky bydlení a firmu Anglický resort s.r.o. zmrazilo cenu okolních nemovitostí, skládka tomu nepomůže a pokud dokážete myslet nad časový úsek pěti let (běžná varianta fixace), promyslete, zda se poté nebudete divit také. Skládka tu už bude a nové chodníky ani nové hřiště našim investovaným penězům do vlastního bydlení nepomůžou.

• Přijato poděkování:

• 06. úno 2013 08:47 - 06. úno 2013 08:49 #89 od Josef Mareyi
    Zákon o odpanech nebude? Ministr Chalupa se vzdává...

www.epravo.cz/zpravodajstvi/ekologove-kr...-odpadech-89016.html
    nebo www.blisty.cz/art/67383.html

Zákon o odpadech je na ministerstvu ve skutečnosti sepsaný již roky. Chalupa se ale navzdory vlastním opakovaným a veřejným slibům rozhodl jej nepředložit. Bez zákona je totiž nadále zvýhodněno skládkování i spalování odpadu. To sice zamořuje život statisícům rodin, ale hraje do karet určitým podnikatelům," tvrdí například expert na politiku životního prostředí Daniel Vondrouš ze sdružení Zelený kruh .

Takže 17 novelizací, 8 let práce a vše vniveč. Pro zájmy občanů? Kdo tomu věří?
    Na netu lze najít varování již z roku 2010, že v letošním roce 2013 ČR naprosto vybočí z evropského standardu a je pravděpodobná i sankce. Když se tento zákon odloží, je pravděpodobné, že se skládky budou nadále otevírat. A propast mezi Evropou a ČR vzroste, následná úprava pak bude muset být mnohem razantnější.
    Prostor zabraný pro skládkování má to nejhorší hodnocení a je proto možné v místě povolit prakticky cokoliv.

Z mého pohledu...dneska si třeba povolíme skládku, ale za pár let v rámci ochrany investic A.S.A. to může být cokoliv jiného.
    Co třeba recyklační linka? Žádné poplatky za odpady i přes hromady odpadků, protože půjde pouze o dočasné uložení, náklaďáky zůstanou, kompostárna také, jen ty peníze jaksi nebudou...
    Tohle schéma (a nejen naší vlády) odpovídá chování supů, jež se snaží urvat z oběti co nejvíce, dokud nejsou vyhnáni (žel často jinou zvěří).

• Přijato poděkování:

• Poslední změna: 06. úno 2013 08:49 uživatelem Josef Mareyi. Důvod: prolink na nevládní organizaci Zelený kruh
    06. úno 2013 12:50 - 06. úno 2013 12:51 #90 od Radek Šebesta
    Odpověděl Radek Šebesta pro téma Skládka Uhy
    Toto je zajímavý článek "Jak máte financovanou nemovitost vy".
    Ale jak si potom vysvětlíte, že v Úholičkách se i nadále stále staví a lidé se tam i přes tu horu odpodků stěhují? A ceny nemovitostí, daleko přesahují ceny domů v Nelahozevsi a okolí. Myslíte, že i tam je skládka na cenách nemovitostí poškodila?
    Skládky tu jsou x desítek let a i nadále budou. 99% lidí se při koupi nemovitosti bude zajímat o to jak vypadá obec, chodníky, silnice, společenský život.... Skládku neuvidí a pochybuju, že je nějaká realitka na ní upozorní.
    Skládka tu je, i když o pár desítek metrů mimo katastr. Ano, ta možná snižuje cenu nemovitostí, jelikož z ní obec nemá ani korunu, ale životní prostředí v Nelahozevsi negativně ovlivňuje. Nepočítám další skládky, které jsou již zakryty a nikdo si nebude zjišťovat jestli jsou zde nějaké staré ekologické zátěže, ani realitka.
    Pokud skládka projde, věřím že i peníze z ní pomůžou při řešení těchto zátěží a nebudou se peníze utrácet jen za nesmyslné nápady.

• Přijato poděkování:

• Poslední změna: 06. úno 2013 12:51 uživatelem Radek Šebesta.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence