Skládka Uhy

18. lis 2010 16:50 #41 od Radek Šebesta
Odpověděl Radek Šebesta pro téma Skládka Uhy
Odkaz na EIU k letišti Vodochody. Odkaz jsem dal do tématu skládka, jelikož se to týká také životního prostředí v naší obci.
Možná administrátoři vytvoří nové téma.
http://tomcat.cenia.cz/eia/detail.jsp?v ... &id=MZP257

• Přijato poděkování:

• Pohlaví: Neuvedeno
  • Narození: Neznámé
  • 20. lis 2010 19:28 #42 od Radek Šebesta

• Přijato poděkování:

• 21. lis 2010 11:35 - 03. čen 2011 20:06 #43 od Miloslav Blažek
    Odpověděl Miloslav Blažek pro téma Skládka Uhy
    :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

• Přijato poděkování:

• Poslední změna: 03. čen 2011 20:06 uživatelem Miloslav Blažek.
    21. lis 2010 12:45 - 03. čen 2011 20:06 #44 od Miloslav Blažek
    :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(

• Přijato poděkování:

04. pro 2010 08:48 #45 od Radek Šebesta
    Odpověděl Radek Šebesta pro téma Skládka Uhy
    V úterý jsem byl na veřejném projednávání. Nemohu si pomoct, ale přijde mě, že většina připomínek které tam padly, byly projektantem a zástupcem společnosti ASA, smeteny ze stolu. Máte někdo informace jak to bude pokračovat dále? Bude se někdo ještě připomínkami zabývat?
    Padl požadavek na zalesnění většího území než je plánováno. Zástupec ASY namítal, že to není potřeba a že skládka v Ďáblicích je toho příkladem, jak tam lítají srnky s myslivci atd...
    Myslel jsem si, že asi špatně koukám když jedu autem po dálnici, tak jsem se tam vydal znovu. Možná, že na poli určitě nějaký ten zajíc poskakuje, asi i se srnkou, ale to asi nebude zásluhou ASY. A že bych místo hromady odpadků viděl nějaký větší pás stromů, to jsem si nevšiml. Pár stromů jen okolo plotu.
    Děkuji také zástupcům OSN a paní starostce za jejich připomínky

• Přijato poděkování:

• 04. pro 2010 15:48 - 03. čen 2011 20:06 #46 od Miloslav Blažek
    :geek: :geek: :geek: :geek: :geek: :geek: :geek: :geek: :geek: :geek: :geek: :geek: :geek:

• Přijato poděkování:

05. pro 2010 08:44 - 03. čen 2011 20:05 #47 od Miloslav Blažek
    :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek: :ugeek:

• Přijato poděkování:

• Poslední změna: 03. čen 2011 20:05 uživatelem Miloslav Blažek.
    06. pro 2010 11:30 #48 od Petr Novotný
    Odpověděl Petr Novotný pro téma Skládka Uhy
    Dobrý den, plně souhlasím s p.Blažkem a chci zmínit, že se zatím sice jedná o důležitých věcech prostřednictvím OSN ale nikdo zcela jasně neřekl kdo je vůbec proti skládce jako takové tzn. bezpodmínečně. Zatím se vyjednává v duchu "co by ,kdyby". OSN by mělo mít do dalších jednání skutečně jasno, jak jsou občané rozděleni v této otázce. Měli by zjistit jakou mají vlastně od občanů podporu.Je potřeba jasně sdělit, že skládku nechceme vůbec a zjistit kolik lidí má tento názor. Vyvolejme hlasování o skládce, dokud je čás !!!!
    Zažil jsem všechny důsledky "starých" ekologických zátěží na území Nelahozevsi ať už popílkoviště s následnými mračny prachu pronikajícího všude, tak i obrovský požár sudů se styrenem, taktéž příšerný smrad z mrtvol uhynulých zvířat vyvážených Asanačním Ústavem v Tišicích, zničení vody ve všech studních v obci atd. Tennkrát, tak jako dnes všichni slibovali a slibovali jen skutek utek. Vždy, když je potřeba "uklidit nějaký odpad" vzpomenou si na Nelahozeves.

Jsem tedy proti jakékoliv skládce na katastru obce a říkám to s plným vědomím člověka, který se zde narodil a jeho rodina má zde kořeny minimálně 110 let.

Nenechme tímto dokončit dílo zkázy. Rodiště světoznámého hudebního skladatele bude ukázkou s jakou úctou dokáží Češi pošlapat své nejslavnější místa a tradice - horou odpadu !!!!

• Přijato poděkování:

• 06. pro 2010 12:30 - 03. čen 2011 20:05 #49 od Miloslav Blažek
    :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

• Přijato poděkování:

• Poslední změna: 03. čen 2011 20:05 uživatelem Miloslav Blažek.
    06. pro 2010 14:51 #50 od Petr Novotný
    Odpověděl Petr Novotný pro téma Skládka Uhy
    Víte, je spousta lidí, kteří si pamatují více okamžiků než já. Dnes jsou to už starší lidé a ti většinou nekomunikují přes internet a vše co se zde ohledně skládky odehrálo mnohdy ani neví a nebo jen zkresleně a jsou bohužel zvyklí na totální blokádu informací ze strany MNV nebo dnešního OÚ. Určitou pasivitu lze očekávat, protože v minulosti se prosadil vždy tzv. "veřejný zájem" na všech odpadištích, které jsem už popisoval a bylo po diskusích. Bylo by dobré s nimi mluvit a poučit se z minulosti.

Historicky vše začalo již výstavbou "stavby mládeže" národním podnikem Kaučuk Kralupy a počátkem těžby písku , který se dopravoval celá léta náklaďáky s vlekem přes obec k žel. nadjezdu, kde byla nakládka písku na lodě směřující např. do přístavu v Radotíně k výstavbě Jižního města v Praze (samozřejmě jezdily těmi stejnými serpentinami v Podhořanech, tzn. tenkrát se písek odvezl a nyní se tam vrací ještě větší objem v podobě odpadu) Pro úplný obrázek ještě doplním, nakládka tohoto písku byla také na pravém břehu ve Veltusech a v žel. stanici Nelahozeves. Z toho je patrné, že tady bylo o provoz těžkých vozidel vždy dobře postaráno. A kompenzace hluku,prachu a otřesů ??? Zase nic. Dnes více než 20 let po revoluci máme možná pocit, že jsou věci dál. Je tomu skutečně tak?
    Jsem proto rád, že tu je "nová vlna" obyvatel Nelahozevsi a doufám, že při spojení sil bude natolik silná, aby mohla účinně čelit těmto pokusům o další "umrtvení této vsi".
    Pro ty, kteří doufají ve velký finanční přínos ze skládky. Chcete mít krásná hřiště,chodníky a jiné vymoženosti na hromadě odpadu??? Doporučuji navštívit Úholičky a nic převratného tam neuvidíte. Až pojedete z Libčic do Úholiček, ucítíte jen velký smrad.

• Přijato poděkování:

• Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence