Skládka Uhy

26. zář 2010 15:47 #11 od Miloš Mojžiš
Odpověděl Miloš Mojžiš pro téma Skládka Uhy

KebrleJosef napsal: Rád slyším, že Lešany jsou součástí Nelahozevse... ostatně stejně jako např. my z podzámčí.
Myslím, nebo spíš pevně věřím, že tato kauza povede ke sjednocení a ne k rozdělení Nelahozevsi.
Máme šanci poprvé od doby co tu bydlím (1996) nastartovat diskuzi o tom co kterou část Nelahozevsi trápí, co si naopak představujeme pod pojmem "budoucí fajn Nelahozeves". Zatím díky za platformu k diskuzi a za udržení diskuze "na úrovni".
V neposlední řadě si myslím, že je potřeba do této diskuze zatáhnout "starousedlíky". Tito lidé vědí řadu věcí o kterých řada z nás nemá ani potuchy.
(Víte např. kam se z Kaučuku vozily sudy se styrenem ?, víte od kdy je současný starosta starostou ?, znáte strukturu obecního roupočtu a "jak k tomu došlo ?")

Určitě nejen já uvítám, když se této i dalších diskusí zúčastní i starousedlíci z Lešan i z vnitřní Nelahozevsi. Celé toto diskusní fórum vzniklo původně pouze pro obyvatele resortu, po pár měsících se rozšířilo na celé Lešany a já budu jedině rád, když se z něj postupně stane fórum pro všechny občany Nelahozevsi.

• Přijato poděkování: 2

• Pohlaví: Muž
  • Narození: Neznámé
  • 27. zář 2010 11:05 #12 od Miloš Mojžiš
    Dnes jsem mluvil se starostou. V současné době objíždí starosty obcí, které jsou či byly v podobné situaci, aby nasbíral zkušenosti. Někdy příští týden chce udělat schůzku s občany, kam chce pozvat i některé z těchto starostů.

Obec Uhy údajně dostává od A. S. A. dotaci 6 MKč měsíčně (tedy 72 MKč ročně) + odvoz komunálního odpadu zdarma. Pro srovnání - celý rozpočet obce Nelahozeves na rok 2010 je 14,7 MKč. Dotace takového rozsahu by během jednoho roku změnila naši obec k nepoznání.

Dále mne starosta upozorňoval, že údajně dochází k excesům při podpisové akci. Údajně se stalo, že se sběrač podpisu odmítl představit občanovi, po němž chtěl podpis. Nevím, zda je to pravda, ale bylo by dobré si dávat pozor, aby podpisová akce nebyla zbytečně znevěrohodňována.

Bylo by možné zde zveřejnit text petice a petiční výbor?

• 27. zář 2010 17:27 #13 od Josef Kebrle
    Odpověděl Josef Kebrle pro téma Skládka Uhy

Miloš Mojžiš napsal: Dnes jsem mluvil se starostou. V současné době objíždí starosty obcí, které jsou či byly v podobné situaci, aby nasbíral zkušenosti. Někdy příští týden chce udělat schůzku s občany, kam chce pozvat i některé z těchto starostů.

Obec Uhy údajně dostává od A. S. A. dotaci 6 MKč měsíčně (tedy 72 MKč ročně) + odvoz komunálního odpadu zdarma. Pro srovnání - celý rozpočet obce Nelahozeves na rok 2010 je 14,7 MKč. Dotace takového rozsahu by během jednoho roku změnila naši obec k nepoznání.

Dále mne starosta upozorňoval, že údajně dochází k excesům při podpisové akci. Údajně se stalo, že se sběrač podpisu odmítl představit občanovi, po němž chtěl podpis. Nevím, zda je to pravda, ale bylo by dobré si dávat pozor, aby podpisová akce nebyla zbytečně znevěrohodňována.

Bylo by možné zde zveřejnit text petice a petiční výbor?

Já nevím, zkusím vyzjistit.

• Přijato poděkování: 1

• Pohlaví: Neuvedeno
  • 27. zář 2010 17:36 #14 od Josef Kebrle
    Ještě k "dotacím od ASA"
    - nejde o dotaci, ale o plnění dané zákonem ve výši 500 Kč za tunu
    - kdo znáte Uhy .... vidíte že by se "měnily k nepoznání" ?

... z toho plyne, že i když by skládky byla
    - je třeba se snažit o její regulaci (plánovaná skládka je cca 4,5krát větší než 3 etapy skládky UHY dohromady, např. má být o 7až9 metrů vyšší a podobně)
    - je třeba aby nevznikaly plány na další fázi "UHY 5"
    - je potřeba se zasadit o důslednou kontrolu dodržování všemožných parametrů skládky
    - je třeba aby o penězích rozhodoval někdo kdo netají od dubna 2009, že bude takto obrovská skládka

• Poděkovali: Josef Mareyi
    27. zář 2010 18:02 #15 od Miloš Mojžiš
    O povinném poplatku jsem nevěděl, starosta mi to prezentoval jako dotaci a nebo jsem mu špatně porozuměl. Budiž, tak si udělejme jednoduchý výpočet:

* Plánované množství ukládaných odpadů je cca 208 000 tun ročně
    * Nová skládka zasahuje do katastru obce Nelahozeves z 94 %
    * Z toho vyplývá, že do rozpočtu obce ročně přiteče necelých 100 000 000 Kč.

Nevím, jak s poplatky ze skládky nakládají Uhy, ale jsem si jist, že na obec naší velikosti jde o opravdu velmi nadstandardní příjmy, se kterými se dá udělat spousta užitečných věcí.

Peníze samozřejmě nejsou všechno, ani já ze skládky nemám radost, ale je z toho vidět, že situace rozhodně není černobílá.

Důkladnou veřejnou kontrolu nad děním okolo skládky i nad využitím poplatků ze skládkování samozřejmě podporuji také.

• 29. zář 2010 09:32 #16 od Josef Kebrle
    Datum příští schůzky : Pátek 1/10/2010 ve 20:00 U Hrušků
    GPS souřadnice
    Loc: 50°16'58.18"N, 14°18'21.112"E

• 01. říj 2010 14:14 #17 od Pavel Matoušek
    Odpověděl Pavel Matoušek pro téma Skládka Uhy
    Bohuzel se nezucactnim. Manzelka jde vecer do prace a ja musim hlidat.
    Prosim o aktualni informace ze schuzky.

• Narození: 22 lis 1973
  • 02. říj 2010 17:03 #18 od Miloš Mojžiš
    Ve středu 6. října od 18 hodin se na Marině koná setkání vedení obce s občany. Všichni občané obce by pozvánku měli dostat do schránek, ovšem není jisté, že se tak stane (na distribuci je velmi málo času), takže prosím tuto informaci rozšiřujte také jinou cestou.

• 02. říj 2010 19:46 - 02. říj 2010 20:44 #19 od Petr Zkoumal
    Odpověděl Petr Zkoumal pro téma Skládka Uhy
    A pokud máte nějaké problémy nebo neustále si na něco stěžujete,tak nevím proč jste se všichni sem do obce přistěhovali?? Vždy tu byl klid a pořádek,jednotlivé části obce spolu drželi do té doby než se postavil resort. Většina obyvatelstva nás kvuli vám všem odsunula. Takže na prvním místě je a vždy budou pouze starousedlíci a nikoliv přistěhovalci !!!

• Přijato poděkování:

• Poslední změna: 02. říj 2010 20:44 uživatelem Pavel Matoušek. Důvod: SPAM - zbytecne se opakujici prispevek ve vice tematech.
    02. říj 2010 19:58 #20 od Miloš Mojžiš
    Na váš velmi podobný příspěvek jsem reagoval již zde: <!-- l --><a class="postlink-local" href=" forum.lesany.info/viewtopic.php?f=19&t=40&p=714 ">viewtopic.php?f=19&t=40&p=714<!-- l -->, nebudu se tedy opakovat.

Kdybyste byl včera večer u Hrušků, kde byla schůzka občanů na toto téma, tak byste tam potkal lidi ze všech částí Nelahozevsi. A nejvíc z Hleďsebe a z Podhořan. Protože těm skládka vadí ze všeho nejvíc.

• Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence