Odpověď: Chcete, aby ZŠ jezdila na plavání?

Poznámka: Posíláte zprávu jako "Host", nelze ji upravit nebo odstranit
Prosím Přihlásit se nebo Registrovat Chcete-li tento krok přeskočit.
X

Historie tématu: Chcete, aby ZŠ jezdila na plavání?

Zobrazit nejstarší 6 příspěvků - (Poslední příspěvek nejdříve)

19. květen 2014 16:23
Chcete, aby ZŠ jezdila na plavání?

Dobrý den,

byla jsem za paní Bavorovou. Přislíbila mi, že pokud by se vyřešila finanční dostupnost pro všechny rodiče, pak by plavání obnoveno bylo. Ale ne od příštího školního roku :-( Poté jsem napsala vedení obce. Paní Urbanová mi na žádost o finanční podporu plavání odpověděla toto:

Vážená paní Mojžišová,

u příspěvkových organizací (ZŠ a MŠ) proběhne veřejnosprávní kontrola hospodaření. V případě, že základní škola nebude disponovat dostatečnými finančními prostředky na dotaci plavání, předložím zastupitelstvu žádost o rozpočtovou změnu, kterou převedeme potřebnou částku základní škole.

S pozdravem

Mgr. Petra Urbanová

04. květen 2014 14:32

Ráda bych podpořila diskusi o aktivitách v ZŠ.
Kromě plavání ( souhlasím se zdravotní prospěšností pro děti) by bylo dobré se zamyslit i nad zapojením naší školy do celostátních olympiád a sportovních soutěží v kraji.
Dále by škola zvýšila svoji kvalitu širší nabídkou odpoledních kroužků vedených externími lektory a v neposlední řadě kvalitními vyučujícími cizích jazyků.
Děkuji za zamyšlení.

• Martina Járková
17. dub 2014 21:13

Není pro mne úplně logické, že školka a škola mají v tomto odlišný přístup. Školkové děti na plavání chodí a většina z nich po odchodu ze školky nastoupí do místní školy a výuka plavání je tím přerušená, resp. ukončena. Jsem tedy samozřejmě pro, aby byly kurzy plavání k dispozici i pro školní děti.

Plavání má výborný vliv na správné držení těla, kondici, imunitu; navíc děti naučí, že je správné pravidelně sportovat. Zažijí si to, navyknou si a mohou tak i v pozdějším dětském věku sami tuto zdravou sportovní aktivitu vyhledávat / vyžadovat. Dále si myslím, že dětem, které se vody bojí, kurz plavání pomůže strach z vody odbourat.
Věřím, že škola najde cestu, jak tuto výhodu dětem nabídnout.

15. dub 2014 23:08

Plavání ve škole považuji takřka za samozřejmost. Taky jsem jako školou povinný jezdil.

• Simona Hrňáková
15. dub 2014 09:26

Dobrý den všem, které tohle téma zajímá. Já bych také velmi uvítala, kdyby škola opět začala jezdit na plavání. Oba starší synové na něj jezdili a brala jsem to jako samozřejmost, protže vím, že jezdí i školy v okolí. (např. Velvary). Myslela jsem, že se tato aktivita dočasně přerušila kvůli rekonstrukci bazénu a jsem překvapená, že v tom nechce škola nadále pokračovat. Mám syna v první třídě a jednoho ve školce a byla bych ráda, kdyby měli ve škole možnost jezdit plavat. Až v té škole se totiž většinou opravdu plavat naučí (doučí). Protože už jsou ze školky připravené. S. Hrňáková

• Olga Riegertová
11. dub 2014 10:40

Domnívám se, že plavání je pro děti velmi prospěšné a je škoda, že obec zrušila příspěvek na tuto aktivitu, která je pro některé rodiče finančně nákladná. Určitě by příspěvek na dopravu byl velkou pomocí. Chápu, že může být i organizačně složitější v tak malé škole zajistit potřebný pedagogický doprovod, ale když se chce ... Věřím, že vedení školy i obce najde společnou cestu.
O.Riegertová

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence