Hudba -

Na zámku to žilo. Jaký bude podzim?

Hasiči Nelahozeves Facebook3 Zámecká sezóna pokračuje až do 1. listopadu, kdy se zámek přes zimní měsíce až do jara uzavře veřejnosti, s výjimkou připravovaných Adventních slavností.

Přesunutý Happening na naší návsi

DSC 0491 Z Happeningu na starém mostě se na poslední chvíli stal Nelahozeveský happening. Kvůli zhoršené epidemiologické situaci v Česku v souvislosti s novým koronavirem se kvůli rozhodnutí pořadatelů nekonal na mostě. Důvody byly prosté. Na obou koncích mostu je stísněný prostor a most je úzký.

Uvnitř článku fotogalerie a sestřih vystoupení

Víkend v Nelahozevsi bude nabitý hudbou

11 jebuto 02

Z Happeningu na starém mostě 2019
O nastávajícím víkendu bude v Nelahozevsi živo. Konají se zde dvě kulturní akce: Hasičské loučení s prázdninami a Happening na starém mostě, byť letos v poněkud omezené podobě. Můžete stihnout všechno!

Aktualizováno 10. 9. 2020, 18:00 hodin - omezená podoba Happeningu a aktualizovaný program

Aktualizováno 11. 9. 2020: Koncert Michala Pavlíčka byl zrušen

Po půl roce se otevřela restaurace Marina Vltava

P 20200626 130357 Ve druhé polovině června byl obnoven provoz restaurace Marina Vltava na Dvořákově stezce. Novou nájemkyní restaurace je Miluše Honsová. Znát ji ale možná budete spíše pod uměleckým jménem Milly Honsová, jakožto zpěvačku vystupující s rockovým kytaristou Michalem Pavlíčkem.

Beethovenova Eroica na nádvoří zámku

DSCF1290 Přijďte strávit příjemný letní podvečer na nádvoří zámku Nelahozeves. V neděli 12. července od 17 hodin se zde uskuteční koncert Akademie komorní hudby pod vedením vítěze Pražského jara a violoncellisty Tomáše Jamníka.

Půlkulatý Happening skropil déšť, lidem to ale nevadilo

DSC 6989 Pátý Happening na starém mostě je úspěšně za námi a opět se ukázalo, že se na něj lidé rádi vracejí. Během sobotního odpoledne 7. září pršelo (poprvé za dobu konání této akce), ale ani to lidi z okolí neodradilo, aby na starý Miřejovický most přišli v hojném počtu. K večeru se pak počasí umoudřilo.

Zemřel Vojen Očenášek, předseda Kruhu přátel hudby

DSCF0780

Vojen Očenášek
Kralupský kulturní svět je od pátku 7. dubna o něco chudší. Ve věku 73 let zemřel po krátké těžké nemoci dlouholetý předseda Kruhu přátel hudby Kralupy nad Vltavou Vojen Očenášek.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence