Hasiči se utkají o zámecký pohár

DSCF0540
Na vítěze čeká zámecký pohár.
Na vítěze čeká zámecký pohár.

Po necelém roce se opět do Nelahozevsi sjedou hasičské sbory z Mělnicka, aby zde na pozvání našich hasičů předvedly své dovednosti v požárním útoku. Akce se uskuteční v sobotu 14. června v dopoledních hodinách v areálu Na Skále vedle zámku Nelahozeves.

Tradici soutěží obnovili místní hasiči loni v září, kdy měla soutěž v požárním útoku v Nelahozevsi “obnovenou premiéru”. V konkurenci devíti mužských týmů obsadili nelahozeveští celkově šesté místo, na čemž se částečně podepsal jeden neplatný pokus. Rozdíly časů však byly celkově velmi těsné. V ženské kategorii loni soutěžily pouze hasičky z Nelahozevsi.

Předmětem druhého obnoveného ročníku soutěže s názvem “O zámecký pohár” je opět standardní požární útok na nástřikové terče. Závodí se v mužské a ženské kategorii, začátek je plánován na 9. hodinu. Velitelem soutěže je Radek Hruška, post hlavního rozhodčího bude zastávat Jan Hrdina.

Akce loni přitáhla pozornost desítek místních diváků. Jejich řady by letos mohli rozšířit i návštěvníci Dětských zámeckých slavností, které se uskuteční ve stejný den na zámku Nelahozeves.

Reportáž z loňské soutěže: Hasiči soutěžili o zámecký pohár a loučili se s prázdninami (říjen 2013)

plakat

(mm)

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence