Goodbye, Lešany.info!

Stránky se přejmenovaly na Nelahozeves.info a dostaly novou grafiku ■ Novým provozovatelem stránek je Občanské sdružení Nelahozeves

Asi jste nepřehlédli, že webové stránky, které se až do včerejška nazývaly Lešany.info, se malinko změnily.

Stránky Lešany.info vznikly přibližně před rokem jako prezentace kandidátky sdružení Lešany pro Nelahozeves do komunálních voleb 2010. Po volbách jsme stáli před otázkou, co se stránkami dál, a postupem času se z nich spíš mimoděk stal zpravodajský web a platforma pro publikování názorů části obyvatel Nelahozevsi, zejména Lešan. Obsahově jsme se však věnovali nejen Lešanům, ale Nelahozevsi jako celku, byť je třeba přiznat, že lešanská témata dosud dominovala.

Domníváme se, že přišel čas dát najevo, že jsme všichni obyvatelé Nelahozevsi a že stránky nejsou určeny jen pro obyvatele Lešan. To jsme se rozhodli vyjádřit změnou názvu na Nelahozeves.info. Abychom "novou éru" výrazněji odlišili od té "staré", rozhodli jsme se současně dát stránkám nový háv - původní grafická podoba stránek Lešany.info byla přece jen do určité míry provizorní. Ani současný stav není ještě dokonalý, další vylepšení grafické úpravy budeme provádět průběžně.

Na novou adresu jsme přestěhovali samozřejmě i diskusní fórum. I u něj proběhly určité úpravy grafické podoby.

Poslední změnou, ke které dnešním dnem přistupujeme, je změna provozovatele těchto webových stránek. Doposud Lešany.info patřily jedné fyzické osobě, což z mnoha důvodů není úplně ideální stav. Novým vlastníkem a provozovatelem webu se proto po vzájemné dohodě stalo Občanské sdružení Nelahozeves (OsN). Hlavním důvodem je skutečnost, že cíle OsN se do značné míry překrývají s tím, čemu se tyto stránky primárně věnovaly a věnují, ať už hovoříme o transparentnosti veřejné správy, rozvoji občanské společnosti či ochraně životního prostředí. Zároveň bychom však rádi zdůraznili, že zpravodajství na Nelahozeves.info bude nestranné a nezávislé na činnosti OsN - může zde být klidně publikován názor, se kterým OsN nebude souhlasit.

A tím se dostáváme k poslednímu bodu - rádi bychom rozšířili síť přispěvatelů. Chcete napsat o nějaké chystané nebo už proběhlé akci? Chcete informovat ostatní o petici, kterou jste sepsali, nebo o problémech s nějakým úřadem, třeba i s tím naším? Chcete se vyjádřit k nějakému bodu proběhlého zasedání zastupitelstva, postěžovat si na nějakou nefunkční službu v obci nebo na černou skládku? A nebo naopak pochválit starostku, některého zastupitele či třeba vašeho souseda za nějakou jejich bohulibou aktivitu? Chcete udělat rozhovor s nějakou zajímavou místní osobností? Jsme připraveni zveřejnit vše, co bude vyjádřeno ucelenou a slušnou formou a bude se týkat obce Nelahozeves - již druhý den si váš článek přečtou desítky našich obyvatel. Atraktivnější články běžně dosahují 100 přečtení během prvních 24 hodin, a věříme, že návštěvnost bude dále stoupat.

Zatím příspěvky můžete posílat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., v blízké době však zpřístupníme možnost registrace a přímého publikování článků jednotlivými občany. Chystáme i řadu dalších vylepšení, ale všechno nejde naráz, neboť celý web připravujeme ve svém volném čase.

Našim cílem je vytvořit z tohoto webu plnohodnotný komunitní portál, který bude nejen tím nejlepším zdrojem informací o dění v obci, ale také uznávanou a vyhledávanou platformou pro svobodnou výměnu názorů obyvatel, zcela nezávislou na současné či jakékoliv budoucí samosprávě Nelahozevsi. A k tomu potřebujeme každého z vás.

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence