Doprava -

Most TGM v Kralupech už je otevřený, Nelahozeves si oddechla

DSCF4560

Zákazové značky se začaly odstraňovat v úterý večer. Někteří odvážlivci ale přes most jezdili už přes den.
Po patnácti týdnech uzavírky se v úterý večer obnovil provoz na mostě TGM v Kralupech nad Vltavou pro osobní i nákladní dopravu. V Nelahozevsi, která sloužila jako neoficiální objízdná trasa, tak už bude opět klid.

Auto srazilo v Zagarolské chlapce. Vjel mu na kole do cesty

nehoda

V této poloze skončilo jízdní kolo poté, co mladý cyklista odbočoval z Miřejovic (na snímku vzadu) doleva do Zagarolské (čili na snímku vpravo za plotem). | Foto: Policie ČR
V Zagarolské ulici na křižovatce s Miřejovicemi a Nádražní došlo v pátek ráno po sedmé hodině k dopravní nehodě. Třináctiletý cyklista zřejmě nedal přednost při vjíždění na hlavní silnici a byl sražen právě projíždějícím osobním autem. Chlapec utrpěl lehká zranění.

Kralupský most bude 1. července otevřený, zní ze všech stran

20150621 192852

Podchod vedle Masarykova mostu už je zasypaný a současná podoba silnice naznačuje, že práce se chýlí ke konci.
Okamžik, na který netrpělivě čekají tisíce obyvatel Kralup nad Vltavou i okolních obcí, se podle všeho přiblížil. Po více než čtvrtroce by se měl ve středu 1. července znovu otevřít Masarykův most v Kralupech nad Vltavou minimálně pro osobní dopravu. Termín otevření sice nikdo nechce závazně slíbit, ze získaných vyjádření je ale zřejmé, že další prodlužování uzavírky by už nastat nemělo.

Starosta havaroval s obecním autem

DSCF3362

Havarovaná obecní škodovka
Starosta Nelahozevsi Josef Kebrle koncem května vrazil se služebním autem do betonového sloupku v nedalekých Otvovicích. Při nehodě nebyl zraněn, hmotná škoda na obecním vozidle činí zhruba 30 tisíc korun. Podle zastupitele Pavla Matouška bylo chybou, že starosta o své nehodě informoval zastupitele se zpožděním.

Během června proběhne oprava povrchů několika ulic

DSCF2376

Ulice Pod Strání
V pondělí 1. června začne dlouho netrpělivě vyhlížená oprava povrchů ulice Pod Strání. Další ulice budou následovat, silnice se budou opravovat zhruba do konce června.

Dvořákova stezka, turistická kaňka Nelahozevsi

DSCF9813

Začátek Dvořákovy stezky na kralupské straně. Tabule naučné stezky je zničená, odpadkový koš na snímku je na celé stezce jediný.
“Dvořákova stezka, která podél Vltavy spojuje Kralupy a Nelahozeves, je místem, které se vám jistě vryje do paměti,” rozplývá se v loňské reportáži z Nelahozevsi moderátor pořadu Toulavá kamera Josef Maršál. Záleží ovšem na tom, jaký dojem si ze stezky vlastně návštěvníci odnesou.

Masarykův most zůstane zavřený až do konce června

DSCF0578

Na podchodu u mostu TGM v Kralupech se začalo pracovat pozdě.
Možné zpoždění rekonstrukce průtahu Kralup nad Vltavou, o němž se v uplynulých týdnech čím dál více spekulovalo, se bohužel potvrdilo. Teplická firma Vodohospodářské stavby (VHS), která rekonstrukci provádí, nyní připustila, že dokončení stavby spojené s uzavírkou kralupského mostu TGM se posune zhruba o měsíc, tedy do konce června.

Parní lokomotiva Šlechtična v neděli zastaví v Kralupech i v Nelahozevsi

hvlak02

Šlechtična na kralupském nádraží v roce 2012.
Stovky železničních fanoušků se v neděli 26. dubna opět chystají na kralupské hlavní nádraží, na které opět po roce dorazí zvláštní Expresní vlak Svatý Jiří v čele s parní lokomotivou řady 475.1 zvanou „Šlechtična“.

Uzavírku kralupského mostu odnese Nelahozeves

DSCF7051

Most TGM v Kralupech nad Vltavou
Je to jen pár měsíců, co si naše obec oddechla po roční uzavírce železničního nadjezdu, a už se blíží další dopravní pohroma. Připravované uzavření mostu TGM v Kralupech nad Vltavou totiž dopadne nejvíce právě na Nelahozeves.

Aktualizováno 14. března: Doplněn výlukový jízdní řád autobusů MHD a mapa s novými dopravními značkami, které budou v obci instalovány po dobu uzavírky.

Nadjezd je otevřený už i na papíře

DSCF3972 Rok a 25 dnů. Přesně takhle dlouho trvala druhá – a snad i nadlouho poslední – uzavírka železničního nadjezdu v Nelahozevsi. Povolení zkušebního provozu vydal kralupský odbor dopravy ve středu 17. prosince. Na nadjezdu se už ale beztak pár týdnů jezdí.

Od neděle začnou po nadjezdu jezdit linkové autobusy

20140122 152311 V neděli 14. prosince vstoupí v platnost nový jízdní řád autobusové linky č. 2. Od tohoto dne se autobusová doprava vrátí zpět k původní okružní trase Kralupy nad Vltavou – Nelahozeves – Veltrusy – Kralupy nad Vltavou. To znamená, že autobusy začnou znovu po roce jezdit po nelahozeveském železničním nadjezdu.

Aktualizace: Doplněn nový jízdní řád

Blamáž s nadjezdem: Kraj nezaplatil správní poplatek 1000 Kč

NUM 2083

Dluží Kralupům tisícovku. A nám otevřený nadjezd. (Středočeský hejtman Miloš Petera na předvolební návštěvě v Nelahozevsi - uprostřed) | Foto: Středočeský kraj
Kauza stále uzavřeného železničního nadjezdu v Nelahozevsi začíná místy připomínat frašku. Středočeský kraj jako vlastník mostu, který hospodaří s ročním rozpočtem přesahujícím 30 miliard korun, totiž nezaplatil správní poplatek 1000 Kč. Dokud tak neučiní, nelze nadjezd otevřít.

Dostaneme nadjezd pod stromeček?

DSCF2493 Až se v pátek 28. listopadu večer v Parku Antonína Dvořáka rozsvítí vánoční strom, bude už v té době možná pár hodin otevřený opravený železniční nadjezd uprostřed obce. Alespoň to očekává Středočeský kraj jako vlastník mostu.

Obec bez povolení nainstalovala do Resortu zrcadla

DSCF2799

Jedno z nových zrcadel je na křižovatce ulic Akátová a Nad Borovičkami, vedle dětského hřiště.
V říjnu se v lešanském Resortu objevilo na křižovatkách sedm zrcadel. Řidiči přijíždějící po jednosměrkách tak nyní mají na těsných a nepřehledných křižovatkách k dispozici i pohled za roh. Zrcadla jsou zde ale načerno – potřebné povolení úřadu se teprve chystá.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence