Doprava -

Autobus se otočil, most se zavře v pondělí brzy ráno

IMAG0128

Nově vybudovaná otoč pro linkové autobusy.
Druhý pokus o otočení autobusu u železničního nadjezdu v Nelahozevsi byl úspěšný. Stavební firma v uplynulých dnech u nadjezdu vybudovala betonovou otoč, na které se autobus při včerejší zkoušce bez problémů otočil. Informaci potvrdil odbor dopravy Městského úřadu Kralupy nad Vltavou.

Společně s mostem se uzavře i vjezd do ulice Pod Strání

viadukt-1

Most přes železniční trať v Nelahozevsi
Dopravní opatření, která se připravují v souvislosti s blížící se rekonstrukcí mostu v Nelahozevsi, budou nakonec o něco tvrdší, než se původně očekávalo. Kromě hlavní silnice bude od pondělka 23. ledna uzavřen i vjezd do ulice Pod Strání z jižní strany, od fotbalového hřiště Viktorie.

Vyšel objížďkový jízdní řád autobusů

zastavka V souvislosti s blížící se rekonstrukcí nelahozeveského mostu vyšly nové jízdní řády, které budou platit od 23. ledna až do ukončení rekonstrukce v létě letošního roku.

Most se uzavře 23. ledna, dopravní opatření jsou stále nejasná

IMG 8004

Most v Nelahozevsi
Ačkoliv Krajská správa a údržba silnic ještě před dvěma měsíci tvrdila, že demolice mostu přes železniční trať v Nelahozevsi začne až v březnu 2012, poslední zprávy hovoří opět o lednu. Podle sdělení starostky Nelahozevsi Petry Urbanové se má most uzavřít v pondělí 23. ledna.

Výstavba tří kruhových objezdů zkomplikuje dopravu v centru Kralup

V příštím roce by měla být zahájena výstavba tří kruhových objezdů na třech klíčových kralupských křižovatkách. Stavební práce zkomplikují už tak dost složitou dopravní situaci v Kralupech a dotknou se i okolních obcí včetně Nelahozevsi.

Rekonstrukce mostu se opět posouvá. Problémů a otázek přibývá

Rekonstrukce mostu přes železniční trať v Nelahozevsi, která měla podle původních plánů v tuto dobu již probíhat, se opět posouvá. Posunutý lednový termín už kvůli různým komplikacím padl, aktuálně se předpokládá zahájení prací po skončení zimního období.

Historický vlak pojede přes Kralupy do železničního muzea v Lužné

luzna

Historické lokomotivy v železničním muzeu Lužná u Rakovníka.
V neděli 16. října bude přes Kralupy nad Vltavou projíždět historický vlak tažený parní lokomotivou Albatros. Vlak bude pokračovat do železničního muzea v Lužné u Rakovníka, kde bude v provozu motorový vůz s parním pohonem „Komarek“ a také úzkorozchodná parní lokomotiva POLDI č. 7. K vidění bude i zahradní železnice s modely Čiernohronské železnice, výstava parních lokomotiv a ostatních vozidel ze sbírky Klubu historie kolejové dopravy.

Ekologie a České dráhy (aneb dopravní obslužnost obce Nelahozeves)

Naše obec má velmi dobrou pozici – máme nádraží a zastávku ČD, máme autobusové spojení MHD z Kralup nad Vltavou, velmi dobré napojení na silniční síť, včetně dálnic. Obec spojení velmi potřebuje, jelikož možností práce pro občany zde velmi ubylo a práce schopní obyvatelé za prací dojíždějí. Hromadné dopravy musejí využívat ve většině případů i děti od 6. třídy ZŠ.

Rekonstrukce viaduktu nabírá zpoždění

Viadukt Nelahozeves

Tento pohled bude již za pár měsíců minulostí.
Rekonstrukce viaduktu spojujícího severní a jižní Nelahozeves, která měla původně začít na podzim letošního roku, se odkládá nejméně o několik měsíců. Podle posledních informací Krajského úřadu Středočeského kraje, který je investorem stavby, práce začnou pravděpodobně až v lednu 2012.

Od září se drobně změní jízdní řád autobusů

Počínaje 1. zářím 2011 dochází k drobné změně v jízdním řádu autobusové dopravy v Nelahozevsi. Čtyři spoje, které dosud na své trase vynechávaly Veltrusy, budou nově do Veltrus zajíždět. Změny jsou výsledkem dohody samospráv Kralup nad Vltavou, Veltrus a Nelahozevsi.

Rekonstrukce viaduktu na půl roku rozdělí Nelahozeves

IMAG0342 Viadukt spojující severní a jižní část Nelahozevsi čeká rozsáhlá rekonstrukce. Práce by měly začít letos na podzim a vyžádají si úplné uzavření dopravy přes most nejméně na půl roku.

Zastupitelstvo schválilo názvy ulic v Lešanech, rozdělení hlavní silnice těsně prošlo

lesany-ulice-schvalene

Schválené pojmenování ulic v Lešanech.
Lešanské ulice už mají svá jména. Zastupitelstvo obce na svém posledním zasedání totiž schválilo upravený návrh Elišky Brázdové na pojmenování ulic v Lešanech. Zastupitelstvo po bouřlivé a dlouhé diskusi nejprve těsně souhlasilo s rozdělením hlavní silnice do dvou ulic. Návrh rozdělení na tři části, který s ohledem na historická pojmenování navrhoval lešanský rodák Petr Novotný, neprošel. Petr Novotný upozorňoval, že název V Úvoze se používal pouze pro úsek hlavní silnice končící bývalou hospodou, zatímco projednávaný návrh předpokládá, že název V Úvoze bude platit pro celou část silnice až k návsi. Zastupitele však jeho názor zjevně neoslovil, protože pro rozdělení na tři části nebyl nikdo.

Obyvatelům hlavní silnice rozdělené ulice nevadí, část zastupitelů je ale proti

Bývalou úvozovou cestu v posledních desetiletích přikrylo několik vrstev asfaltu. (Hlavní silnice v Lešanech)

Bývalou úvozovou cestu v posledních desetiletích přikrylo několik vrstev asfaltu. (Hlavní silnice v Lešanech)
Ve druhé anketě o názvech ulic v Lešanech, která se tentokrát soustředila pouze na název hlavní silnice, zvítězil s přehledem opět název V Úvoze. Názor, že hlavní silnice by neměla být dělena do více ulic, zůstal ve výrazné menšině. Někteří zastupitelé včetně starostky obce ale s tímto návrhem nesouhlasí.

Lešanské ulice v zastupitelstvu narazily, schválena pouze Lužická

Neschválený návrh na pojmenování ulic v Lešanech
updated Zastupitelstvo obce na zasedání 20. prosince 2010 neschválilo návrh Elišky Brázdové na pojmenování ulic v Lešanech (viz obrázek). Schválena byla pouze Lužická ulice, což bylo podmínkou pro získání dotace z Ministerstva pro místní rozvoj na obnovu ulice po letošních záplavách.

Snaha o zachování klidné a bezpečné oblohy nad Kralupskem pokračuje

V kralupském kulturním domě Vltava se v úterý 7. prosince 2010 probíralo ožehavé téma záměru rozšíření letiště Vodochody. Na veřejné debatě o navrhovatelem předložené dokumentaci k EIA se tu sešli představitelé obcí a měst spolku Proti letišti, aby veřejnosti sdělili ve zkratce hlavní připomínky k tomuto záměru. K veřejné debatě, na níž bylo přítomno kolem stovky lidí, se připojily i dispečerky Ekologického centra Kralupy.

Ulice v Lešanech už mají jména, zbývá hlavní silnice

Výsledek hlasování o názvech ulic

Výsledek hlasování o názvech ulic.
V hlasování, které nakonec v zájmu spravedlivosti nemělo elektronickou, ale osobní formu (aby nebyli diskriminováni obyvatelé Lešan bez internetu) jste zvolili pojmenování pro ulice v Lešanech. Podívejte se na výsledky.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence