Doprava -

Územní řízení na rekonstrukci nelahozeveských tunelů začalo

DSC 8733 V listopadu zahájil středočeský krajský úřad územní řízení na projekt Rekonstrukce nelahozeveských tunelů. V rámci řízení má být rozhodnuto o přesné podobě projektu, jehož součástí je zejména ražba druhého železničního tunelu v lobečské skále, ale i přeložka trati podél ulice Dvořákova stezka, vybudování protihlukových stěn pod zámkem a kompletní rekonstrukce železniční zastávky Nelahozeves-zámek.

Přípravy na územní řízení rekonstrukce tunelů vrcholí

DSC 8737 Ještě v průběhu listopadu (po uzávěrce zpravodaje) by měl středočeský krajský úřad zahájit územní řízení pro projekt rekonstrukce nelahozeveských tunelů. V rámci řízení má být rozhodnuto o přesné podobě projektu, jehož součástí je zejména ražba druhého železničního tunelu v lobečské skále, ale i přeložka trati podél ulice Dvořákova stezka, vybudování protihlukových stěn pod zámkem a kompletní rekonstrukce železniční zastávky Nelahozeves-zámek.

Přesunutý Happening na naší návsi

DSC 0491 Z Happeningu na starém mostě se na poslední chvíli stal Nelahozeveský happening. Kvůli zhoršené epidemiologické situaci v Česku v souvislosti s novým koronavirem se kvůli rozhodnutí pořadatelů nekonal na mostě. Důvody byly prosté. Na obou koncích mostu je stísněný prostor a most je úzký.

Uvnitř článku fotogalerie a sestřih vystoupení

Infocentrum Nelahozeves – Zastávka Antonína Dvořáka je tu pro vás

DSC 9225 V neděli 9. srpna obec Nelahozeves otevřela své infocentrum, kam si zároveň můžete zajít na něco dobrého a posedět se známými. Slavnostní otevření, na kterém vystoupili Kralupští žesťoví sólisté, pěvecké uskupení Období sboru z Nelahozevsi a kapela Blues and the gang, si nenechalo ujít několik stovek lidí, včetně většiny zastupitelů naší obce.

Uvnitř článku fotogalerie ze zahájení

Stav přípravy jízdního řádu linky 617

P 20190328 072812 V současné době finišují přípravy jízdního řádu nové autobusové linky č. 617, která má nahradit současnou linku 458. Přesný datum spuštění a finální jízdní řád bude zveřejněn na internetových stránkách obce. Současná verze jízdního řádu je návrh.

Chodník v Kralupské je hotov, teď je na řadě Vltavská a Zahradní

Kralupská

Kralupská ulice
Na konci prázdnin skončila výstavba chodníku a dešťové kanalizace v Kralupské ulici za školou. 185 metrů dlouhý mozaikový chodník začíná u bezejmenné propojky s ulicí V Loučkách, která má nově jednosměrný provoz, a na druhé straně se napojil na stávající chodník za mateřskou školou. Současně byla upravena cesta k zadnímu vchodu školy v podobě zatravňovací dlažby. Za školou vznikla nová podélná parkovací stání. Opravena byla též plocha na dvoře školní jídelny.

Spolek Dvořákova stezka se představuje

Spolek Dvořákova stezka vznikl v červenci 2020 ve snaze chránit Dvořákovu stezku a její krajinný ráz, jako odkaz kulturně přírodního dědictví pro další generace. Domníváme se, že bychom měli být hrdi na odkaz hudebního skladatele Antonína Dvořáka, který je znám po celém světě. Pravidelné procházky touto stezkou byly zdrojem a inspirací pro jeho skladby a tvorbu. Stejně jako zpěvaví ptáci a šumějící stromy, které jsou zde již sta let. Měli bychom proto zachovat ráz dané lokality i pro další generace.

Přeložku Dvořákovy stezky místní odmítají, podle starosty je na zásadní námitky pozdě

DSC 8727 Připravovaný projekt přeložky železniční trati (psali jsme o něm podrobně v čísle 4/2020) nadále naráží na odpor obyvatel ulice Dvořákova stezka. Kontroverze působí zejména plán Správy železnic narovnat dosud esovitý profil trati, což by znamenalo posun ulice i stezky blíže k řece. To by si vyžádalo zbourání několika budov a vykácení tisíců stromů a keřů podél stezky. Podle starosty Jakuba Bryndy (Pro Nelahozeves) je ale na podobné námitky pozdě. To potvrzují i dosavadní reakce Správy železnic, která na projektu nehodlá již nic podstatného měnit.

Obec zrušila zakázku na propojení dešťové kanalizace ve Školní ulici

DSC 8468 Dlouho připravovaná propojka dešťové kanalizace, která se měla stát důležitou součástí odvodnění Lešan a ulice V Loučkách, se nejspíš realizovat nebude. Vypsanou soutěž na dodavatele stavby obec zrušila pro příliš vysoké nabídkové ceny a v současné době se hledá jiné řešení.

Happening na starém mostě bude

Populární hudební festival na Miřejovickém mostě pod názvem Happening na starém mostě se bude konat i letos. Oznámili to pořadatelé na Facebooku.

Lidé z Dvořákovy stezky se bouří proti plánované rekonstrukci nelahozeveské dráhy

Severní portály 2

Vizualizace nových severních portálů (na straně Nelahozevsi)
Připravovaný projekt modernizace železniční trati v Nelahozevsi začíná narážet na odpor některých obyvatel ulice Dvořákova stezka. Lidem se nelíbí, že má být trať posunuta blíže k řece, což by si vyžádalo nutnost demolice několika objektů v této ulici.

Začala výstavba chodníku v Kralupské ulici

P 20200622 160911 V polovině června byla zahájena výstavba chodníku a dešťové kanalizace v Kralupské ulici za školou. Probíhající stavba způsobuje dopravní komplikace.

Chodník v Kralupské ulici bude dokončen během letních prázdnin

Kralupská Dlouho připravovaný projekt výstavby chodníku v Kralupské ulici za školou postoupil do realizační fáze. Počátkem května byla podepsána smlouva s dodavatelskou firmou Stavitelství Řehoř. Vlastní práce mají začít v červnu, dokončení se předpokládá do konce srpna.

Co dál s bývalým obchodem v ulici Pod Strání? Patrně nic

Poté, co část obyvatel v petici a na následném veřejném jednání hlasitě odmítla projekt kralupské Charity na výstavbu sociálního domu v ulici Pod Strání (Nelahozeveský zpravodaj 6/2019 – prosinec), vznikla otázka, jak bude dále naloženo s objektem bývalé prodejny potravin, na jehož místě měl dům se sociálními byty vyrůst.

Nová svodidla v Zagarolské

DSC 8038 V listopadu loňského roku se v Zagarolské ulici vedle elektrárny objevila nová svodidla oddělující komunikaci od říčního svahu.

Lešany se dopravně spojily s Nelahozevsí

DSC 8189 Počátkem ledna došlo k úpravě dopravního značení v Lešanech. Lešany z dopravního pohledu jako samostatná obec zanikly a staly se součástí Nelahozevsi.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence