Doprava -

Nechceme další haly u dálnice, ale kruhový objezd. Nelahozeves se připojila k protestnímu svazku obcí

daimler 825x510

Vizualizace plánované haly společnosti Daimler u silnice 608.
Nelahozeves se stala členem sdružení obcí s názvem Koridor D8, které se brání výstavbě rozsáhlého skladu německé automobilky Daimler. Halu, která má vyrůst nedaleko sjezdu na 9. kilometru dálnice D8 u staré silnice č. 608 ve směru na Veltrusy a Nelahozeves, chce automobilka využívat jako celoevropský sklad náhradních dílů vozů Mercedes-Benz.

Bude mít Nelahozeves obecní policii?

sluzebna veltrusy

Služebna městské policie ve Veltrusích | Foto: Miroslav Blažek
Potřebuje naše obec strážníky? Nový starosta Nelahozevsi Jakub Brynda se domnívá, že ano, a již dal najevo, že má v úmyslu v tomto volebním období zřídit v naší vsi obecní policii.

Co všechno mi v naší obci schází a vadí (a vám možná také)

1 Dovolím si zveřejnit svoji úvahu, bez ohledu na to, že pro obec externě pracuji jako redaktorka Nelahozeveského zpravodaje. Prostor na vyjádření na tomto webu má každý, takže jsem se rozhodla toho využít jako dlouholetá občanka Nelahozevsi, kterou jsem již od svého narození.

V serpentinách nad Hleďsebí zahynula při nehodě žena, dvě děti se těžce zranily. Zemřel i opilý viník nehody

3700269 Když se přes celou severní Nelahozeves v úterý po sedmnácté hodině rozezněly ohlušující sirény, bylo jasné, že se stalo něco vážného. Záchranné složky mířily k vážné dopravní nehodě do serpentin nad Hleďsebským lesem, kde se čelně střetla dvě osobní vozidla. Zemřela při ní jednatřicetiletá Kristýna B. z nedalekých Velvar. Později v nemocnici zemřel i čtyřicetiletý Pavel D. také z Velvar, který nehodu pod vlivem alkoholu podle všeho zavinil.

Aktualizováno 23. října

Rychlík najel u zámku na nastražené kamení

foto3

Odstavený rychlík na nádraží Nelahozeves | Foto: Policie ČR
V úterý 18. července krátce po 20. hodině najel rychlík jedoucí z Prahy do Ústí nad Labem u železniční zastávky Nelahozeves-zámek do navršeného kamení. K nehodě došlo v rychlosti cca 90 km/h. Ve vlaku cestovalo 100 lidí.

Vlaky do Nelahozevsi budou jezdit každou hodinu

DSCF8313 V neděli 11. prosince vstupuje v platnost nový jízdní řád vlakové dopravy. Pro Nelahozeves přináší podstatnou změnu – vlaky z Kralup nad Vltavou do Nelahozevsi a zpět budou jezdit v hodinových intervalech.

Nový tunel, protihlukové stěny, zbouraný dům. Chystá se velká rekonstrukce dráhy v Nelahozevsi

20150404 165513

Západně od současné soustavy tří tunelů (na snímku vpravo ve svahu) bude vyražen nový tunel, do nějž bude svedena doprava ve směru na Kralupy nad Vltavou.
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) chystá rozsáhlou modernizaci železniční trati podél Dvořákovy stezky. Stávající trať v úseku tunelů a jejich okolí již z mnoha důvodů nevyhovuje a musí být rozšířena, aby po ní mohly vlaky jezdit rychleji a bezpečněji. Projekt by měl být podle současných plánů zahájen za čtyři roky, hotovo by mělo být do roku 2025.

Most TGM v Kralupech už je otevřený, Nelahozeves si oddechla

DSCF4560

Zákazové značky se začaly odstraňovat v úterý večer. Někteří odvážlivci ale přes most jezdili už přes den.
Po patnácti týdnech uzavírky se v úterý večer obnovil provoz na mostě TGM v Kralupech nad Vltavou pro osobní i nákladní dopravu. V Nelahozevsi, která sloužila jako neoficiální objízdná trasa, tak už bude opět klid.

Auto srazilo v Zagarolské chlapce. Vjel mu na kole do cesty

nehoda

V této poloze skončilo jízdní kolo poté, co mladý cyklista odbočoval z Miřejovic (na snímku vzadu) doleva do Zagarolské (čili na snímku vpravo za plotem). | Foto: Policie ČR
V Zagarolské ulici na křižovatce s Miřejovicemi a Nádražní došlo v pátek ráno po sedmé hodině k dopravní nehodě. Třináctiletý cyklista zřejmě nedal přednost při vjíždění na hlavní silnici a byl sražen právě projíždějícím osobním autem. Chlapec utrpěl lehká zranění.

Kralupský most bude 1. července otevřený, zní ze všech stran

20150621 192852

Podchod vedle Masarykova mostu už je zasypaný a současná podoba silnice naznačuje, že práce se chýlí ke konci.
Okamžik, na který netrpělivě čekají tisíce obyvatel Kralup nad Vltavou i okolních obcí, se podle všeho přiblížil. Po více než čtvrtroce by se měl ve středu 1. července znovu otevřít Masarykův most v Kralupech nad Vltavou minimálně pro osobní dopravu. Termín otevření sice nikdo nechce závazně slíbit, ze získaných vyjádření je ale zřejmé, že další prodlužování uzavírky by už nastat nemělo.

Starosta havaroval s obecním autem

DSCF3362

Havarovaná obecní škodovka
Starosta Nelahozevsi Josef Kebrle koncem května vrazil se služebním autem do betonového sloupku v nedalekých Otvovicích. Při nehodě nebyl zraněn, hmotná škoda na obecním vozidle činí zhruba 30 tisíc korun. Podle zastupitele Pavla Matouška bylo chybou, že starosta o své nehodě informoval zastupitele se zpožděním.

Během června proběhne oprava povrchů několika ulic

DSCF2376

Ulice Pod Strání
V pondělí 1. června začne dlouho netrpělivě vyhlížená oprava povrchů ulice Pod Strání. Další ulice budou následovat, silnice se budou opravovat zhruba do konce června.

Masarykův most zůstane zavřený až do konce června

DSCF0578

Na podchodu u mostu TGM v Kralupech se začalo pracovat pozdě.
Možné zpoždění rekonstrukce průtahu Kralup nad Vltavou, o němž se v uplynulých týdnech čím dál více spekulovalo, se bohužel potvrdilo. Teplická firma Vodohospodářské stavby (VHS), která rekonstrukci provádí, nyní připustila, že dokončení stavby spojené s uzavírkou kralupského mostu TGM se posune zhruba o měsíc, tedy do konce června.

Parní lokomotiva Šlechtična v neděli zastaví v Kralupech i v Nelahozevsi

hvlak02

Šlechtična na kralupském nádraží v roce 2012.
Stovky železničních fanoušků se v neděli 26. dubna opět chystají na kralupské hlavní nádraží, na které opět po roce dorazí zvláštní Expresní vlak Svatý Jiří v čele s parní lokomotivou řady 475.1 zvanou „Šlechtična“.

Provozovatelem portálu Nela.cz je Občanské sdružení Nelahozeves. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.