Chodník v Kralupské je hotov, teď je na řadě Vltavská a Zahradní

Kralupská
Kralupská ulice
Kralupská ulice
Na konci prázdnin skončila výstavba chodníku a dešťové kanalizace v Kralupské ulici za školou. 185 metrů dlouhý mozaikový chodník začíná u bezejmenné propojky s ulicí V Loučkách, která má nově jednosměrný provoz, a na druhé straně se napojil na stávající chodník za mateřskou školou. Současně byla upravena cesta k zadnímu vchodu školy v podobě zatravňovací dlažby. Za školou vznikla nová podélná parkovací stání. Opravena byla též plocha na dvoře školní jídelny.

Nový chodník byl částečně umístěn do trasy dlážděného příkopu, který předtím sloužil pro odvádění dešťových vod. Příkop byl rozebrán a zasypán. Nová dešťová kanalizace je uložena pod silnici, v průběhu její výstavby byla doprava v místě řízena semafory. Stavba zahrnovala i nový povrch ve dvoře za školní jídelnou.

Díky novému chodníku lze nyní dojít prakticky bez kontaktu se silnicí z kraje Lešan až na náves. Navazující chodník v Lešanech má být postaven v příštím roce.

Stavbu zrealizovala firma Stavitelství Řehoř za 8,7 milionů korun. Menší část nákladů má pokrýt dotace Středočeského kraje. Obecní rozpočet přijde stavba na 7,5 milionů korun.

V průběhu letních prázdnin měla začít obnova chodníků v severní části obce – Vltavské, Zahradní, Příčné a bezejmenné ulici (spojující Nádražní a Vltavskou). Práce se zdržely, protože obec stále čeká na stavební povolení. Podle místostarosty Zdeňka Schneidera (Pro Nelahozeves) by ale měly začít „každým dnem“.

Nová
Nová ulice
Nová ulice
Po loňské rekonstrukci povrchů ulic zůstaly pásy chodníků dočasně vyplněny kačírkem, v jiných úsecích jsou stále původní, dnes již značně poničené povrchy. Nově bude všude položena zámková dlažba přírodní barvy.

V soutěži zvítězila nad dalšími osmi konkurenty firma Stavby Komeda z Chržína u Velvar, náklady na rekonstrukci činí 4,4 milionů korun. Na akci má obec již schválenou dotaci Evropské unie z programu Bezpečná doprava.

Dokončení prací se předpokládá do konce listopadu. V další fázi by mělo dojít k instalaci nového veřejného osvětlení, vysázení zeleně a vyznačení přechodů pro chodce.

Firma Stavby Komeda od září kompletně vyměňuje i povrch Nové ulice. Ta se dlouhodobě potýká s provaly zámkové dlažby, které na ní byla kdysi položena. Nově zde bude standardní asfalt. Práce by měly být hotovy do konce října, cena činí jeden milion korun.

Chodníky, Kralupská, Vltavská, Zahradní, Zpravodaj 2020/5, Příčná, Nová

  • Vytvořeno dne .

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.

Kontakty, redakce, licence