• Titulní stránka

.A.S.A. stáhla žádost o vydání územního rozhodnutí, stavební úřad zastavil řízení

Skládka UhyStavební úřad Kralupy nad Vltavou dnešního dne zastavil územní řízení ve věci Skládka Uhy - IV. etapa a kompostárna. Učinil tak přímo na žádost společnosti Skládka Uhy (vlastněné společností .A.S.A.). Oznámení o zastavení řízení dnes úřad oznámil na své úřední desce.

.A.S.A. stáhla svou žádost o vydání územního rozhodnutí pouhé tři dny po veřejném jednání, na němž zástupci obce Nelahozeves a Občanského sdružení Nelahozeves (OsN) záměr podrobili ostré kritice a vznesli celou řadu závažných námitek. Mezi hlavní námitky obou subjektů patřil zásadní rozpor záměru s platným územním plánem obce, možné omývání dna skládky spodními vodami či kritická situace na podhořanské silnici.

Stažení žádosti nebylo nijak odůvodněno. Lze předpokládat, že .A.S.A. se tímto krokem chtěla vyhnout zamítnutí žádosti a raději ji stáhla sama, aby získala čas pro její případné přepracování a vypořádání námitek.

O průběhu veřejného jednání a předložených námitkách obce a OsN připravujeme samostatný článek.

(mm)

Skládka Uhy

Komentáře   

+1 #2 Radek Šebesta 2011-12-24 13:33
Dobrý den,
to že společnost A.S.A. stáhla žádost o vydání územního rozhodnutí neznamená, že ukončují projekt. Na to už firma vynaložila spoustu peněz. Pouze to znamená, že si u nás pořád ještě velké společnosti nemůžou dělat co chtějí a musí dodržovat platné zákony, tak jako normální občan. Zájmová sdružení i obec by měla být tvrdým soupeřem při vyjednávání a ne sklopit uši a vše schválit a podepsat.
Jakmile dá A.S.A vše dopořádku (popř. bude platný územní plán), podá novou žádost o vydání uzemního řízení.

Přeji příjemné svátky
Citovat
0 #1 Jindrich.Miler 2011-12-22 23:00
Dekuji za odpoved. Obec muze ziskavat 50 mil. rocne. Hospodarime se 16ti.mil. rozpoctem. Krati se i vydaje na sport v radu 150 tis kč. Zamer skoncil, takze nadeje na svetle zitrky je pryc. Vite co vsechno by se dalo v horizontu 5 let u nas vybudovat a opravit. Uvazujme se zdravym rozumem...
Citovat

Přidat komentář


Provozovatelem portálu Nela.cz je Nela Media, z. ú. Nejedná se o oficiální stránky obce. Obsah těchto stránek může být šířen pouze v souladu s licenčními podmínkami.