• Články
 • Doprava

Vlaky do Nelahozevsi budou jezdit každou hodinu

DSCF8313V neděli 11. prosince vstupuje v platnost nový jízdní řád vlakové dopravy. Pro Nelahozeves přináší podstatnou změnu – vlaky z Kralup nad Vltavou do Nelahozevsi a zpět budou jezdit v hodinových intervalech.

Spoje jsou navrženy tak, aby navazovaly na vlaky z Prahy a obráceně. V některých případech jsou nové spoje do jízdního řádu zařazeny výlučně kvůli obsluze obce Nelahozeves. Například vlak v 8.26 hodin vyjíždí z Nelahozevsi jakožto počáteční stanice a o sedm minut později končí na nádraží v Kralupech nad Vltavou. Jedinou zastávkou na trase je tedy Nelahozeves zámek.

Právě vlak v půl deváté je jedním ze spojů, které už z Nelahozevsi do Kralup kdysi jezdily, ale v rámci úsporných opatření byly před deseti lety zrušeny.

Středočeský kraj objednal dodatečné spoje obsluhující Nelahozeves na základě požadavku místostarosty Josefa Kukly. Celkově ve Středočeském kraji vzroste rozsah objednávané vlakové dopravy o 4,9 %. Náklady na dopravní obslužnost v kraji stoupnou o 42 milionů korun, kraj si ale od toho slibuje, že tím zvýší atraktivitu dopravy. Za rok 2016 zaplatí kraj za vlaky celkem cca 1,14 miliardy korun. Další asi půlmiliardou korun přispěje stát.

451
Padesát let staré pantografové jednotky, nazývané též jako žabotlam, z trati Praha - Kralupy nad Vltavou definitivně zmizí. | Foto: Patrik Paprika
Současně dochází k posílení spojů mezi Prahou a Kralupy. Linka S4 z Prahy do Kralup nad Vltavou a zpět bude jezdit v intervalu 30 minut i mimo špičku (mezi čtvrtou ranní a půlnocí). “Zároveň s tím na této lince definitivně skončí provoz starých pantografů,” doplnil Alois Kašpar, ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah. Místo nich začnou na všech spojích jezdit moderní soupravy City Elefant.

Nabídka spojení na lince S4 se tak dostává na úroveň srovnatelnou s ostatními páteřními příměstskými linkami. V pracovní dny budou časové polohy vlaků linky S4 mezi Kralupy nad Vltavou a Nelahozevsí ve směru ráno do Kralup a odpoledne z Kralup upraveny tak, aby byl v Kralupech zkrácen pobyt vlaků – dosud vlaky na nádraží často stály i čtvrt hodiny.

K dílčímu posílení dochází i na trase z Kralup nad Vltavou do Velvar, Kladna a Loun.

Od 11. prosince se zároveň beze změny prodlužuje platnost jízdního řádu autobusové linky 458.

Přes Nelahozeves dříve jezdilo i několik spojů na trase Mělník - Kralupy nad Vltavou. V současné doě tyto spoje zastavují jen na rozcestí u Starých Ouholic.

(mm)

Vytisknout

Komentáře   

0 #1 Tomáš Robek 2016-12-10 11:28
Jen oprava: autobusy v trase Mělník-Kralupy přes Nelahozeves nikdy nejezdily,pouze při předposlední uzavírce kralupského mostu a to výlukově.V 60.letech minulého století když ještě neexistoval tzv.nový most a obchvat Veltrus stavěla obdobná linka na zastávce u elektrárny a pak pokračovala přes starý most do Kralup.Od výstavby nového mostu je linka přetrasována přes něj a Nelahozeves neobsluhuje.Sta ví všask na zastávce Nová Ves,Miřejovice, most-která je vzdálena cca.100 m od zastávky Nelahozeves,U Kaštanu a je občany Nelahozevsi po léta hojně využívána.Zastá vka na rozcestí do Starých Ouholic pro Nelahozeves díky svému umístění žádný význam nemá.A jen tak mimochodem v JŘ vlaků jsou chyby-hlavně co se týče zvýraznění spojů jedoucích jen o víkendu,nebo v prac.dny.
Citovat

Přidat komentář


Související články

Velvarskou ulici v Podhořanech čeká rekonstrukce

P1020241Hlavní silnice v Podhořanech, kterou se dopravuje písek z pískovny a odpady na skládku, se dočká opravy. Rekonstrukce Velvarské ulice začne už tuto sobotu (28. září) a potrvá zhruba tři týdny.

AKTUALIZOVÁNO


Autobusová linka se připojí do systému Pražské integrované dopravy

P 20151223 143324Autobusová linka jezdící přes Nelahozeves se začlení do systému Pražské integrované dopravy (PID). Od 1. ledna můžete jet na jednu jízdenku až do Prahy. Zároveň přibude jeden noční spoj. Dojde ale i k mírnému zdražení jízdného.


Během června proběhne oprava povrchů několika ulic

DSCF2376V pondělí 1. června začne dlouho netrpělivě vyhlížená oprava povrchů ulice Pod Strání. Další ulice budou následovat, silnice se budou opravovat zhruba do konce června.


Vyšel objížďkový jízdní řád autobusů

zastavkaV souvislosti s blížící se rekonstrukcí nelahozeveského mostu vyšly nové jízdní řády, které budou platit od 23. ledna až do ukončení rekonstrukce v létě letošního roku.


Autobus vynechal zastávku, děti šlapaly pěšky

DSCF7581Zvýšenému bezpečnostnímu riziku vystavil lešanské děti řidič ČSAD Střední Čechy, když na odpolední lince z Nelahozevsi do Kralup v pondělí 4. června vynechal na své pravidelné trase zastávku Lešany. Děti jedoucí ze školy vysadil na rozcestí nad výjezdem z Nelahozevsi a rovnou pokračoval směrem do Kralup.

Poslední komentáře pod články

 • Chystá se změna poplatku za popelnice. Kdo dobře třídí, ušetří
  • Karel Havlovic Před 1 týden
   Platíme za odpady v trvalém bydlišti v Praze za celý týden, celý rok. Staráme se o chalupu v Lešanech ...

   Číst dále...

    
  • Kakac Před 1 týden
   Bydlíme ve spodním resortu, chtěl bych uvést, že popelnice na tříděný odpad (konkrétně plasty a papír) ...

   Číst dále...

    
  • Fontána Před 2 týdnů
   Tak koukám, že se bio popelnice, kterou máme celý měsíc nepoužitou a dám do ní posekanou trávu a ...

   Číst dále...

    
  • Nela.cz Před 3 týdnů
   Starosta právě na zasedání potvrdil, že to je chyba a že tam tato položka má být a bude.

   Číst dále...

    
  • Pavel N. Před 3 týdnů
   Za naší rodinu volám: Konečně! Takto bude systém svozu alespoň trochu spravedlivý. Jsme větší rodina ...

   Číst dále...

Poslední příspěvky na diskusním fóru