• Články
 • Doprava
 • Vlaky do Nelahozevsi budou jezdit každou hodinu

Vlaky do Nelahozevsi budou jezdit každou hodinu

DSCF8313V neděli 11. prosince vstupuje v platnost nový jízdní řád vlakové dopravy. Pro Nelahozeves přináší podstatnou změnu – vlaky z Kralup nad Vltavou do Nelahozevsi a zpět budou jezdit v hodinových intervalech.

Spoje jsou navrženy tak, aby navazovaly na vlaky z Prahy a obráceně. V některých případech jsou nové spoje do jízdního řádu zařazeny výlučně kvůli obsluze obce Nelahozeves. Například vlak v 8.26 hodin vyjíždí z Nelahozevsi jakožto počáteční stanice a o sedm minut později končí na nádraží v Kralupech nad Vltavou. Jedinou zastávkou na trase je tedy Nelahozeves zámek.

Právě vlak v půl deváté je jedním ze spojů, které už z Nelahozevsi do Kralup kdysi jezdily, ale v rámci úsporných opatření byly před deseti lety zrušeny.

Středočeský kraj objednal dodatečné spoje obsluhující Nelahozeves na základě požadavku místostarosty Josefa Kukly. Celkově ve Středočeském kraji vzroste rozsah objednávané vlakové dopravy o 4,9 %. Náklady na dopravní obslužnost v kraji stoupnou o 42 milionů korun, kraj si ale od toho slibuje, že tím zvýší atraktivitu dopravy. Za rok 2016 zaplatí kraj za vlaky celkem cca 1,14 miliardy korun. Další asi půlmiliardou korun přispěje stát.

451
Padesát let staré pantografové jednotky, nazývané též jako žabotlam, z trati Praha - Kralupy nad Vltavou definitivně zmizí. | Foto: Patrik Paprika
Současně dochází k posílení spojů mezi Prahou a Kralupy. Linka S4 z Prahy do Kralup nad Vltavou a zpět bude jezdit v intervalu 30 minut i mimo špičku (mezi čtvrtou ranní a půlnocí). “Zároveň s tím na této lince definitivně skončí provoz starých pantografů,” doplnil Alois Kašpar, ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah. Místo nich začnou na všech spojích jezdit moderní soupravy City Elefant.

Nabídka spojení na lince S4 se tak dostává na úroveň srovnatelnou s ostatními páteřními příměstskými linkami. V pracovní dny budou časové polohy vlaků linky S4 mezi Kralupy nad Vltavou a Nelahozevsí ve směru ráno do Kralup a odpoledne z Kralup upraveny tak, aby byl v Kralupech zkrácen pobyt vlaků – dosud vlaky na nádraží často stály i čtvrt hodiny.

K dílčímu posílení dochází i na trase z Kralup nad Vltavou do Velvar, Kladna a Loun.

Od 11. prosince se zároveň beze změny prodlužuje platnost jízdního řádu autobusové linky 458.

Přes Nelahozeves dříve jezdilo i několik spojů na trase Mělník - Kralupy nad Vltavou. V současné doě tyto spoje zastavují jen na rozcestí u Starých Ouholic.

(mm)

Vytisknout

Komentáře   

0 #1 Tomáš Robek 2016-12-10 11:28
Jen oprava: autobusy v trase Mělník-Kralupy přes Nelahozeves nikdy nejezdily,pouze při předposlední uzavírce kralupského mostu a to výlukově.V 60.letech minulého století když ještě neexistoval tzv.nový most a obchvat Veltrus stavěla obdobná linka na zastávce u elektrárny a pak pokračovala přes starý most do Kralup.Od výstavby nového mostu je linka přetrasována přes něj a Nelahozeves neobsluhuje.Sta ví všask na zastávce Nová Ves,Miřejovice, most-která je vzdálena cca.100 m od zastávky Nelahozeves,U Kaštanu a je občany Nelahozevsi po léta hojně využívána.Zastá vka na rozcestí do Starých Ouholic pro Nelahozeves díky svému umístění žádný význam nemá.A jen tak mimochodem v JŘ vlaků jsou chyby-hlavně co se týče zvýraznění spojů jedoucích jen o víkendu,nebo v prac.dny.
Citovat

Přidat komentář


Související články

Parní lokomotiva Šlechtična v neděli zastaví v Kralupech i v Nelahozevsi

hvlak02Stovky železničních fanoušků se v neděli 26. dubna opět chystají na kralupské hlavní nádraží, na které opět po roce dorazí zvláštní Expresní vlak Svatý Jiří v čele s parní lokomotivou řady 475.1 zvanou „Šlechtična“.


Velvarskou ulici v Podhořanech čeká rekonstrukce

P1020241Hlavní silnice v Podhořanech, kterou se dopravuje písek z pískovny a odpady na skládku, se dočká opravy. Rekonstrukce Velvarské ulice začne už tuto sobotu (28. září) a potrvá zhruba tři týdny.

AKTUALIZOVÁNO


Starosta havaroval s obecním autem

DSCF3362Starosta Nelahozevsi Josef Kebrle koncem května vrazil se služebním autem do betonového sloupku v nedalekých Otvovicích. Při nehodě nebyl zraněn, hmotná škoda na obecním vozidle činí zhruba 30 tisíc korun. Podle zastupitele Pavla Matouška bylo chybou, že starosta o své nehodě informoval zastupitele se zpožděním.


Velvarská ulice je nebezpečná pro pěší, varuje studie

dopravaObec po půl roce dostala do rukou komplexní návrh zklidnění dopravy ve Velvarské ulici v Podhořanech. Podle autorů studie Pavla a Martina Vychodilových ohrožuje současná podoba komunikace bezpečnost a plynulost silničního provozu a pěších. Dopravní specialisté navrhují celou řadu úprav, které by měly provoz ve Velvarské zklidnit a celkově zvýšit bezpečnost provozu na této morálně zastaralé komunikaci.


Oznámení o opravě komunikace III/24021

DSCF7766Vážení občané,

předběžně vás informuji o záměru Krajské správy údržby silnic Středočeského kraje opravit vybrané úseky silnice III/24021 procházející naší obcí.

Poslední komentáře pod články

 • Krajské volby v Nelahozevsi vyhrál STAN
  • Radek Šebesta Před 6 měsíců
   Dobrý den pane Ryšavý, nevím kde jste zjišťoval informaci ohledně povinnosti zastupitelů zajišťovat volby.

   Číst dále...

 • Linka na zpracování odpadu životnímu prostředí neuškodí, řekl krajský úřad
  • josef.mareyi Před 6 měsíců
   schvaleno ... nelahozeves.cz/.../... (http://nelahozeves.cz/deska/linka-na-vyrobu-srf-v-arealu-skladka-uhy-uzemni-rozhodnuti/) ...

   Číst dále...

 • Seniora v Nelahozevsi zabil vlak, první pomoc mu poskytl místní student
  • Jakub R. Před 3 měsíců
   Přesto, že toho hocha neznam, tak vypovída o jeho lidských kvalitách. Je hezké, že tu ještě jsou lidé ...

   Číst dále...

    
  • Jirka40 Před 5 měsíců
   Dominik je super, a doufejme že nepůjde ve stopách svého otce,pač na něj byt hrdy nemůže

   Číst dále...

 • Vlaky do Nelahozevsi budou jezdit každou hodinu
  • Tomáš Robek Před 6 měsíců
   Jen oprava: autobusy v trase Mělník-Kralupy přes Nelahozeves nikdy nejezdily,pouze při předposlední uzavírce ...

   Číst dále...

Poslední příspěvky na diskusním fóru