Velvary

Související články

Zloděj přejel majitele auta, dostal 18,5 roku

Stačila chvilka, aby čtyřicetiletý zloděj z Prahy využil příležitosti dostat se ve Velvarech za volant dodávky, kterou její majitel nechal bez dozoru. Dvaatřicetiletý muž si zloděje všiml a snažil se ho zastavit. Ten ale majitele auta přejel. Zemřel na místě, zůstaly po něm dvě malé děti. Zloději v pátek Nejvyšší soud (NS) potvrdil předchozí trest 18,5 roku za vraždu.


Žena z Velvar neposílala svého syna do školy

Až dva roky trestu odnětí svobody hrozí padesátileté ženě z Velvar, která svému čtrnáctiletému synovi tolerovala jeho záškoláctví.


Nadějná zpěvačka z Velvar přivezla z Ruska zlatou medaili

Bydlí ve Velvarech, kde taky chodí do osmé třídy základní školy. Petra Longauerová se už několik let se věnuje zpívání, které ji velmi baví. Účastní se různých pěveckých soutěží, v nichž už dosáhla úspěchů. Jedním z posledních je zlato, která vyhrála v Rusku.


Rozhovor s obrazy- výstava malířky Evy Linksfeilerové

V pátek 17. května 2013 proběhla v Městském muzeu Velvary vernisáž výstavy obrazů velvarské malířky Evy Linksfeilerové "Rozhovor s obrazy". Výtvarnice je, jak se říká, "každým coulem" Velvaračka. Ve Velvarech se narodila, celý život tady žije a velvarská zákoutí i okolní příroda jsou trvalým námětem jejích půvabných akvarelů. Při sestavování kulturního programu jsem se proto dlouho nerozmýšlela a v duchu hesla "Velvaráci sobě" jsem oslovila ZUŠ Velvary. Žáci velvarské umělecké školy pod vedením pana Oldřicha Adelta, paní Pavlíny Kratochvílové a za klavírního doprovodu paní Zory Křičkové připravili velmi hezké hudební a recitační vystoupení. Společně s vnučkami paní Linksfeilerové, Adélou a Nikolou, tak přispěli k velmi příjemné atmosféře vernisáže.


Prapor velvarských hasičů 
se po letech vrátil do města

Velvarští dobrovolní hasiči, jejichž sbor je nejstarším v Čechách, slaví letos 150. výročí od svého založení. Kromě oslav, které jsou připraveny na květen, mají hasiči ještě jeden velký důvod k radosti. Po jedenatřiceti letech se totiž do města vrátil původní historický prapor sboru který je z roku 1868.

Poslední komentáře pod články

 • Krajské volby v Nelahozevsi vyhrál STAN
  • Radek Šebesta Před 5 měsíců
   Dobrý den pane Ryšavý, nevím kde jste zjišťoval informaci ohledně povinnosti zastupitelů zajišťovat volby.

   Číst dále...

 • Linka na zpracování odpadu životnímu prostředí neuškodí, řekl krajský úřad
  • josef.mareyi Před 5 měsíců
   schvaleno ... nelahozeves.cz/.../... (http://nelahozeves.cz/deska/linka-na-vyrobu-srf-v-arealu-skladka-uhy-uzemni-rozhodnuti/) ...

   Číst dále...

 • Seniora v Nelahozevsi zabil vlak, první pomoc mu poskytl místní student
  • Jakub R. Před 2 měsíců
   Přesto, že toho hocha neznam, tak vypovída o jeho lidských kvalitách. Je hezké, že tu ještě jsou lidé ...

   Číst dále...

    
  • Jirka40 Před 4 měsíců
   Dominik je super, a doufejme že nepůjde ve stopách svého otce,pač na něj byt hrdy nemůže

   Číst dále...

 • Vlaky do Nelahozevsi budou jezdit každou hodinu
  • Tomáš Robek Před 5 měsíců
   Jen oprava: autobusy v trase Mělník-Kralupy přes Nelahozeves nikdy nejezdily,pouze při předposlední uzavírce ...

   Číst dále...

Poslední příspěvky na diskusním fóru