Tři králové z Nelahozevsi vám mohou zazpívat už tento víkend

DSCF5336Již několik let zajišťujeme tříkrálovou sbírku po celé Nelahozevsi. Loni v lednu jsme v Nelahozevsi vybrali 11 500 Kč a v Kralupech a okolí sbírka dosáhla celkové sumy 92 tisíc Kč. Tento rok budeme Nelahozevsí procházet o víkendu 7. a 8. ledna. Můžeme přijít i k vám.

Sbírka je odesílána na sbírkové konto, odkud se vrací zpět na charitu do Kralup asi 65 %. V Kralupech byly peníze využity na podporu azylového domu pro matky s dětmi, domu na půl cesty a rodiny s dětmi v těžké životní situaci – vytvoření tréninkového pracoviště a na pomoc rodinám a matkám s dětmi. Na potřebné by se sbírka měla zaměřit i letos.

Tři králové k vám opět mohou přijít i v roce 2017. Chodit budeme v sobotu 7. ledna a v neděli 8. ledna. V pondělí bude zapečetěná kasička odevzdána na Farní charitě v Kralupech nad Vltavou.

Sbírku provádíme formou koledy u vašich dveří v převlecích třech králů. Po písničce s doprovodem kytary, flétny a akordeonu ještě požehnáme dům nápisem svěcenou křídou přinesenou z kralupského kostela. Na domy nezvoníme náhodně, abychom někoho neobtěžovali, ale navštěvujeme občany, kteří se nám přihlásí (nebo tak učinili v minulých letech) na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefon 606 498 036.

Těší nás, že můžeme navázat na tradici koledování po vsích a ještě při tom shromáždit prostředky pro pomoc druhým lidem.

Vytisknout

Přidat komentář


Související články

Tři králové z Nelahozevsi vám mohou zazpívat už tento víkend

DSCF5336Již několik let zajišťujeme tříkrálovou sbírku po celé Nelahozevsi. Loni v lednu jsme v Nelahozevsi vybrali 11 961 Kč a v Kralupech a okolí sbírka dosáhla celkové sumy 93 385 Kč. Tento rok budeme Nelahozevsí procházet o víkendu 9. a 10. ledna. Můžeme přijít i k vám.


Tři králové budou chodit po vsi opět v lednu

Již několik let zajišťujeme tříkrálovou sbírku po celé Nelahozevsi. Letos v lednu jsme v Nelahozevsi vybrali 8 632 Kč a v Kralupech a okolí sbírka dosáhla rekordní sumy 97 027 Kč, což je téměř dvakrát tolik než v předchozím roce.


Nová historie tradice koledování Tří králů v Nelahozevsi

DSCF3598V druhé polovině devadesátých let jsem měla možnost zažít s partou mladých lidí koledování tří králů s jednoduchými převleky, kytarou a zpěvem různých koled. Chodili jsme tenkrát po vsi poblíž Prahy jen tak pro vlastní potěšení a potěšení místních občanů. S podobnou skupinou jsme navštěvovali v období studia na VŠ i motolskou LDN, kde jsme před Vánoci potěšili babičky a dědečky zpěvem koled. Myslím, že z těchto mých zkušeností vychází i mé dnešní nasazení v koledování po celé Nelahozevsi, i když začátky byly velmi pozvolné.


Tři králové s hudebním doprovodem mohou zavítat i k vám

DSCF3568Tento víkend opět poctí Nelahozeves svou návštěvou tři malí králové. Chcete, aby navštívili i vás? Zazpívají vám písničku i s bohatým hudebním doprovodem.


Tři králové přišli, štěstí zdraví vinšovali

DSCF0035I letos se vydali koledníci z Nelahozevsi na pouť, aby nejen vybírali peníze, ale také svým zpěvem a požehnáním přáli pokoj a zdraví v novém roce 2016 místním obyvatelům.

Poslední komentáře pod články

  • Chystá se změna poplatku za popelnice. Kdo dobře třídí, ušetří
    • Karel Havlovic Před 1 týden
      Platíme za odpady v trvalém bydlišti v Praze za celý týden, celý rok. Staráme se o chalupu v Lešanech ...

      Číst dále...

       
    • Kakac Před 1 týden
      Bydlíme ve spodním resortu, chtěl bych uvést, že popelnice na tříděný odpad (konkrétně plasty a papír) ...

      Číst dále...

       
    • Fontána Před 2 týdnů
      Tak koukám, že se bio popelnice, kterou máme celý měsíc nepoužitou a dám do ní posekanou trávu a ...

      Číst dále...

       
    • Nela.cz Před 3 týdnů
      Starosta právě na zasedání potvrdil, že to je chyba a že tam tato položka má být a bude.

      Číst dále...

       
    • Pavel N. Před 3 týdnů
      Za naší rodinu volám: Konečně! Takto bude systém svozu alespoň trochu spravedlivý. Jsme větší rodina ...

      Číst dále...

Poslední příspěvky na diskusním fóru