Tři králové z Nelahozevsi vám mohou zazpívat už tento víkend

DSCF5336Již několik let zajišťujeme tříkrálovou sbírku po celé Nelahozevsi. Loni v lednu jsme v Nelahozevsi vybrali 11 500 Kč a v Kralupech a okolí sbírka dosáhla celkové sumy 92 tisíc Kč. Tento rok budeme Nelahozevsí procházet o víkendu 7. a 8. ledna. Můžeme přijít i k vám.

Sbírka je odesílána na sbírkové konto, odkud se vrací zpět na charitu do Kralup asi 65 %. V Kralupech byly peníze využity na podporu azylového domu pro matky s dětmi, domu na půl cesty a rodiny s dětmi v těžké životní situaci – vytvoření tréninkového pracoviště a na pomoc rodinám a matkám s dětmi. Na potřebné by se sbírka měla zaměřit i letos.

Tři králové k vám opět mohou přijít i v roce 2017. Chodit budeme v sobotu 7. ledna a v neděli 8. ledna. V pondělí bude zapečetěná kasička odevzdána na Farní charitě v Kralupech nad Vltavou.

Sbírku provádíme formou koledy u vašich dveří v převlecích třech králů. Po písničce s doprovodem kytary, flétny a akordeonu ještě požehnáme dům nápisem svěcenou křídou přinesenou z kralupského kostela. Na domy nezvoníme náhodně, abychom někoho neobtěžovali, ale navštěvujeme občany, kteří se nám přihlásí (nebo tak učinili v minulých letech) na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefon 606 498 036.

Těší nás, že můžeme navázat na tradici koledování po vsích a ještě při tom shromáždit prostředky pro pomoc druhým lidem.

Vytisknout

Přidat komentář


Související články

Tři králové s hudebním doprovodem mohou zavítat i k vám

DSCF3568Tento víkend opět poctí Nelahozeves svou návštěvou tři malí králové. Chcete, aby navštívili i vás? Zazpívají vám písničku i s bohatým hudebním doprovodem.


Tři králové z Nelahozevsi vám mohou zazpívat už tento víkend

DSCF5336Již několik let zajišťujeme tříkrálovou sbírku po celé Nelahozevsi. Loni v lednu jsme v Nelahozevsi vybrali 11 961 Kč a v Kralupech a okolí sbírka dosáhla celkové sumy 93 385 Kč. Tento rok budeme Nelahozevsí procházet o víkendu 9. a 10. ledna. Můžeme přijít i k vám.


Nová historie tradice koledování Tří králů v Nelahozevsi

DSCF3598V druhé polovině devadesátých let jsem měla možnost zažít s partou mladých lidí koledování tří králů s jednoduchými převleky, kytarou a zpěvem různých koled. Chodili jsme tenkrát po vsi poblíž Prahy jen tak pro vlastní potěšení a potěšení místních občanů. S podobnou skupinou jsme navštěvovali v období studia na VŠ i motolskou LDN, kde jsme před Vánoci potěšili babičky a dědečky zpěvem koled. Myslím, že z těchto mých zkušeností vychází i mé dnešní nasazení v koledování po celé Nelahozevsi, i když začátky byly velmi pozvolné.


Tři králové mohou dorazit i k vám

CIMG4579Tento víkend opět poctí Nelahozeves svou návštěvou tři králové. Chcete, aby navštívili i vás?


Tři králové prošli Nelahozeves křížem krážem

DSCF3612Milí příznivci a dárci Tříkrálové sbírky, děkujeme Vám za vaši štědrost, neboť letos sbírka dosáhla v Kralupech a okolí rekordní sumy 97 027 Kč, což je téměř dvakrát tolik než v předchozím roce. V obci Nelahozeves jsme vybrali 8 632 Kč.

Uvnitř fotogalerie a video

Poslední komentáře pod články

 • Krajské volby v Nelahozevsi vyhrál STAN
  • Radek Šebesta Před 6 měsíců
   Dobrý den pane Ryšavý, nevím kde jste zjišťoval informaci ohledně povinnosti zastupitelů zajišťovat volby.

   Číst dále...

 • Linka na zpracování odpadu životnímu prostředí neuškodí, řekl krajský úřad
  • josef.mareyi Před 6 měsíců
   schvaleno ... nelahozeves.cz/.../... (http://nelahozeves.cz/deska/linka-na-vyrobu-srf-v-arealu-skladka-uhy-uzemni-rozhodnuti/) ...

   Číst dále...

 • Seniora v Nelahozevsi zabil vlak, první pomoc mu poskytl místní student
  • Jakub R. Před 3 měsíců
   Přesto, že toho hocha neznam, tak vypovída o jeho lidských kvalitách. Je hezké, že tu ještě jsou lidé ...

   Číst dále...

    
  • Jirka40 Před 5 měsíců
   Dominik je super, a doufejme že nepůjde ve stopách svého otce,pač na něj byt hrdy nemůže

   Číst dále...

 • Vlaky do Nelahozevsi budou jezdit každou hodinu
  • Tomáš Robek Před 6 měsíců
   Jen oprava: autobusy v trase Mělník-Kralupy přes Nelahozeves nikdy nejezdily,pouze při předposlední uzavírce ...

   Číst dále...

Poslední příspěvky na diskusním fóru