Předseda sněmovny Jan Hamáček navštívil Nelahozeves. Starosta pozván nebyl

DSC 5039
Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (druhý zleva) při návštěvě základní školy. Vpravo ředitelka školy Věra Bavorová, vedle ní místostarosta Josef Kukla, vlevo zástupce místní ČSSD Radek Modes.
Ve středu 30. srpna zavítal do Nelahozevsi předseda Poslanecké sněmovny a místopředseda ČSSD Jan Hamáček.

Předseda sněmovny se setkal s místostarostou Josefem Kuklou (nezávislý za KSČM) a ředitelkou základní školy Věrou Bavorovou, která se mu při té příležitosti pochlubila právě dokončenou novou kuchyní a přístavbou nad školní jídelnou.

Jednání se zúčastnil zástupce místní organizace ČSSD Radek Modes, který Hamáčka do naší obce pozval. Podle jeho slov s místopředsedou ČSSD probírali zejména problematiku povodní a dotací. Jan Hamáček podle Radka Modese při jednání přislíbil pomoc s řešením sporu o příjmy ze Skládky Uhy, který se táhne již více než tři roky. V současné době se čeká na rozhodnutí Ministerstva životního prostředí, které by podle předpokladů mělo 97 % poplatku přiřknout Nelahozevsi. Má se jednat o správní rozhodnutí příslušného odboru ministerstva, na které by politici neměli mít podle zákona žádný vliv. Ministerstvo navíc vede Richard Brabec z hnutí ANO.

Starosta Nelahozevsi Josef Kebrle (Otevřená Nelahozeves) se schůzky nezúčastnil, podle svých slov byl na uvedenou dobu objednán se synem k zubaři. “Pokud se někdo chce se mnou sejít, předpokládám, že mi předtím aspoň napíše,” upozornil starosta na skutečnost, že na schůzku nebyl pozván. Radek Modes podle svých slov starostovi v předstihu volal, ten mu prý ale nezvedal telefon. “Velká škoda, že chyběla paní Columbová, která s politikou ke škodě naší obce nechce mít nic společného,” dodal představitel místní ČSSD.

Návštěva Jana Hamáčka nebyla dopředu nikde avizována. S místními občany se předseda sněmovny nesetkal, ačkoliv je lídrem středočeské kandidátky ČSSD ve volbách do sněmovny, které se uskuteční za několik týdnů. V těch kandiduje i Radek Modes, a to z posledního, 34. místa.

Příští rok na podzim se pak uskuteční komunální volby, které rozhodnou o složení zastupitelstva Nelahozevsi a potažmo i starostovi obce na další čtyři roky. Radek Modes zatím není rozhodnut, zda bude v těchto volbách kandidovat. V posledních volbách v roce 2014 získala kandidátka ČSSD pod jeho vedením pouze jedno křeslo, které obsadil Václav Turecký. Místní buňka ČSSD má v současné době 13 členů.

(mm)

Foto: Archiv Jana Hamáčka

Vytisknout

Přidat komentář


Poslední komentáře pod články

 • Happening potřetí
 • Ministerstvo potvrdilo nárok Uhů na část peněz ze skládky
  • Josef Mareyi Před 4 měsíců
   ...půjčka od obce Uhy. Od těch si Nelahozeves v roce 2010 půjčila 10 milionů korun a úvěr zajistila zástavou ...

   Číst dále...

 • Na veltruském mostě bude kyvadlová doprava se semafory
  • Ondřej Před 5 měsíců
   ... přeloženo do pravdy: takže tam budou nolony jak sviňa nejméně do konce března příštího roku ...

   Číst dále...

 • Nemocnice v Kralupech znovu otevírá pohotovost pro dospělé
  • Lucie Před 4 měsíců
   Dobry den chci se zeptat mam ventolin a dosel my prodavaj to na volny predpis

   Číst dále...

 • Nová školní kuchyně už týden vaří, nad ní zatím vznikají nové třídy
  • Janaja Před 4 měsíců
   manžel má známého v gastrocentru, kde se dá dobře pořídit gastro vybavení do kuchyně, tak kdyby byla ...

   Číst dále...

Poslední příspěvky na diskusním fóru