Nesnesitelné vedro běžce nesklátilo

DSCF9759
Tady odbočit. Do veltruského parku hlavní branou.
Téměř 180 běžců se letos po roce postavilo na trať Miřejovického půlmaratonu. Letošní 3. srpen přitom patřil bezkonkurenčně k nejteplejším dnům v roce, teploměry ukazovaly až 37 stupňů a v různých částech republiky padlo několik teplotních rekordů. Běžci však na rozdíl od loňska lépe rozvrhli své síly. Hlavní závod pátého ročníku populární běžecké akce Miřejovické půlení tak proběhl na výbornou.

Až na jednu výjimku doběhli do cíle půlmaratonu všichni závodníci, přitom loni jich odpadlo patnáct včetně několikanásobné mistryně republiky Radky Churaňové. I ta se z loňského kolapsu (necelý kilometr před cílem v Nelahozevsi) poučila a letos si opět spolehlivě doběhla pro první místo v kategorii žen do 39 let. V kategorii mužů zvítězil babický běžec Radek Brunner, který se k vytrvalostnímu běhu vrátil loni po desetileté nucené zdravotní přestávce.

Půlmaraton – 1. kilometr v Nelahozevsi

Na startovní listině půlmaratonu se opět objevilo několik běžců z Nelahozevsi. Nejlepšího umístění dosáhl opět Václav Koláčný, letos startující za Policii České republiky. Přestože svůj loňský výkon, který mu vynesl bronz v kategorii mužů do 34 let, letos zlepšil ještě o další čtyři minuty, na medaili to bohužel nestačilo a skončil šestý.

Na bednu však Václav Koláčný přesto vystoupal, a to dokonce dvakrát. Společně s Hanou Vejrostkovou a Vladimírem Bernardem obsadil třetí místo v kategorii družstev (zde rozhoduje součet časů všech členů) a nakonec vyhrál i polorecesistický Pivní půlmaraton, kde je třeba kombinovat schopnost rychlého běhu s rychlým vypitím dvou piv, která snižují délku půlmaratonu o 20 kilometrů na již snesitelných 1,0975 km. Přestože Koláčný nepatřil k nejrychlejším “pivařům”, jeho rychlé nohy na vítězství stačily a odměnou mu byl sud piva.

Z Nelahozevsi kromě excelujícího Koláčného letos půlmaraton úspěšně absolvovali také Filip Šimek, Martin Najman, Marcel Šulej, Martin Brázda, Kristina Tichovská a Robin Hron.

Vytisknout

Přidat komentář


Poslední komentáře pod články

 • Hostinec U Janáče zavřel, poslední kapkou byla EET
  • Kralupák Včera
   Kejmar nezavřel ani kvuli eet, ani kvuli konkurenci, ale protiže je špatný podnikatel.

   Číst dále...

 • Seniora v Nelahozevsi zabil vlak, první pomoc mu poskytl místní student
  • marketa Před 1 týden
   Gratuluji,jste bezvadný oba,všechna cest

   Číst dále...

    
  • marketa Před 1 týden
   Klobouk dolů,nádherné ,nemám slov a Dominik je fakt bezva,jsi na něho právem pyšný,takto :)

   Číst dále...

    
  • Erika Před 1 týden
   Klobouk dolu pred Dominikem. Kde jaky dospeli by takovou situaci nezvladl. Rodice ho skvele vychovali.

   Číst dále...

    
  • Jan Ryšavý Před 1 týden
   Obdivuji takovou mládež a děkuji takovým rodinám,kde vychovávají takovéto děti. Dominiku neznám Tě, ale ...

   Číst dále...

Poslední příspěvky na diskusním fóru