• Zájmy
 • Myslivci

Myslivecké sdružení

Myslivecké sdružení Kralupy-Nelahozeves je sdružení myslivců a příznivců přírody, které vykonává právo myslivosti v honitbě obklopující město Kralupy nad Vltavou a přilehlé okolí, včetně Nelahozevsi. Sdružení má přibližně 25 členů.

Právo honitby sdružení vykonává na základě nájemní smlouvy uzavřené s Honebním společenstvem Kralupy-Nelahozeves, které reprezentuje vlastníky nemovitostí v honitbě.

Jednou z aktivit členů mysliveckého sdružení je snaha o zachování, respektive o zvýšení stavů drobné zvěře. Sdružení každoročně vypouští 50 - 60 bažantích slepic a zhruba 40 - 50 kusů králíka divokého. Pro vypouštění králíků sdružení vyčlenilo a oplotilo část honitby, kde jsou zakopány palety sloužící jako kryt, kde má králík dostatek ochrany. Myslivci každoročně organizují čištění obce od odpadků v lesích a na veřejném prostranství včetně Nelahozevsi.

Historie

Myslivecký klub byl založen v Kralupech nad Vltavou v roce 1932. Do klubu v minulosti přicházeli příznivci myslivosti z okolí Kralup nad Vltavou.

V roce 2002 došlo ke spojení Mysliveckého sdružení Kralupy-Zeměchy a Mysliveckého sdružení Jestřáb Nelahozeves, které do té doby působilo samostatně.

Do roku 2013 vykonávalo právo myslivosti Myslivecké sdružení Kralupy-Zeměchy pod vedením Zdeňka Viktory. Od 1. dubna 2013 převzalo honitbu nově založené sdružení Myslivecké sdružení Kralupy-Nelahozeves.

Ples

Myslivci až do 80. let 20. století pořádali v Nelahozevsi ples. Tradice pak byla přerušena, po spojení nelahozeveských a kralupských myslivců se ples konal několik let v Kralupech nad Vltavou. V roce 2015 proběhl ples opět v Nelahozevsi.

Kontakt

Přeseda sdružení: Zdeněk Schneider, tel. 602 442 384, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Odkazy

Vytisknout

Poslední komentáře pod články

 • Krajské volby v Nelahozevsi vyhrál STAN
  • Radek Šebesta Před 6 měsíců
   Dobrý den pane Ryšavý, nevím kde jste zjišťoval informaci ohledně povinnosti zastupitelů zajišťovat volby.

   Číst dále...

 • Linka na zpracování odpadu životnímu prostředí neuškodí, řekl krajský úřad
  • josef.mareyi Před 6 měsíců
   schvaleno ... nelahozeves.cz/.../... (http://nelahozeves.cz/deska/linka-na-vyrobu-srf-v-arealu-skladka-uhy-uzemni-rozhodnuti/) ...

   Číst dále...

 • Seniora v Nelahozevsi zabil vlak, první pomoc mu poskytl místní student
  • Jakub R. Před 3 měsíců
   Přesto, že toho hocha neznam, tak vypovída o jeho lidských kvalitách. Je hezké, že tu ještě jsou lidé ...

   Číst dále...

    
  • Jirka40 Před 5 měsíců
   Dominik je super, a doufejme že nepůjde ve stopách svého otce,pač na něj byt hrdy nemůže

   Číst dále...

 • Vlaky do Nelahozevsi budou jezdit každou hodinu
  • Tomáš Robek Před 6 měsíců
   Jen oprava: autobusy v trase Mělník-Kralupy přes Nelahozeves nikdy nejezdily,pouze při předposlední uzavírce ...

   Číst dále...

Poslední příspěvky na diskusním fóru