• Zájmy

Myslivecké sdružení

Myslivecké sdružení Kralupy-Nelahozeves je sdružení myslivců a příznivců přírody, které vykonává právo myslivosti v honitbě obklopující město Kralupy nad Vltavou a přilehlé okolí, včetně Nelahozevsi. Sdružení má přibližně 25 členů.

Právo honitby sdružení vykonává na základě nájemní smlouvy uzavřené s Honebním společenstvem Kralupy-Nelahozeves, které reprezentuje vlastníky nemovitostí v honitbě.

Jednou z aktivit členů mysliveckého sdružení je snaha o zachování, respektive o zvýšení stavů drobné zvěře. Sdružení každoročně vypouští 50 - 60 bažantích slepic a zhruba 40 - 50 kusů králíka divokého. Pro vypouštění králíků sdružení vyčlenilo a oplotilo část honitby, kde jsou zakopány palety sloužící jako kryt, kde má králík dostatek ochrany. Myslivci každoročně organizují čištění obce od odpadků v lesích a na veřejném prostranství včetně Nelahozevsi.

Historie

Myslivecký klub byl založen v Kralupech nad Vltavou v roce 1932. Do klubu v minulosti přicházeli příznivci myslivosti z okolí Kralup nad Vltavou.

V roce 2002 došlo ke spojení Mysliveckého sdružení Kralupy-Zeměchy a Mysliveckého sdružení Jestřáb Nelahozeves, které do té doby působilo samostatně.

Do roku 2013 vykonávalo právo myslivosti Myslivecké sdružení Kralupy-Zeměchy pod vedením Zdeňka Viktory. Od 1. dubna 2013 převzalo honitbu nově založené sdružení Myslivecké sdružení Kralupy-Nelahozeves.

Ples

Myslivci až do 80. let 20. století pořádali v Nelahozevsi ples. Tradice pak byla přerušena, po spojení nelahozeveských a kralupských myslivců se ples konal několik let v Kralupech nad Vltavou. V roce 2015 proběhl ples opět v Nelahozevsi.

Kontakt

Přeseda sdružení: Zdeněk Schneider, tel. 602 442 384, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Odkazy

Vytisknout

Poslední komentáře pod články

 • Chystá se změna poplatku za popelnice. Kdo dobře třídí, ušetří
  • Karel Havlovic Před 1 týden
   Platíme za odpady v trvalém bydlišti v Praze za celý týden, celý rok. Staráme se o chalupu v Lešanech ...

   Číst dále...

    
  • Kakac Před 1 týden
   Bydlíme ve spodním resortu, chtěl bych uvést, že popelnice na tříděný odpad (konkrétně plasty a papír) ...

   Číst dále...

    
  • Fontána Před 2 týdnů
   Tak koukám, že se bio popelnice, kterou máme celý měsíc nepoužitou a dám do ní posekanou trávu a ...

   Číst dále...

    
  • Nela.cz Před 3 týdnů
   Starosta právě na zasedání potvrdil, že to je chyba a že tam tato položka má být a bude.

   Číst dále...

    
  • Pavel N. Před 3 týdnů
   Za naší rodinu volám: Konečně! Takto bude systém svozu alespoň trochu spravedlivý. Jsme větší rodina ...

   Číst dále...

Poslední příspěvky na diskusním fóru