Miřejovické půlení usiluje o zápis do knihy rekordů

DSCF3438
1. kilometr u elektrárny v Nelahozevsi
Devátý ročník Miřejovického půlení je za dveřmi! Ať už se chystáte na půlmaraton nebo dáváte přednost kratším trasám, ať už naběháte padesát kilometrů týdně nebo deset za měsíc, zapište si do kalendáře sobotu 29. července, kdy budete mít možnost poměřit své síly se stovkami běžkyň a běžců, nebo alespoň přijít fandit.

Mezi tradiční patrony akce, jejíž zázemí se nachází na louce sousední vísky Miřejovice, patří i obec Nelahozeves a na start se stejně jako každý rok chystá i několik běžkyň a běžců z naší obce (ke dni vydání tohoto článku jsou přihlášeni tři).

Na Miřejovickém půlení se půlí úplně všechno, a začíná se termínem, který pořadatelé z domovského Maraton Klubu Miřejovice situují vždy do poloviny prázdnin. To také znamená, že se obvykle běhá v obrovských vedrech.

DSCF3507
20. kilometr na Miřejovickém mostě
Hlavním závodem je půlmaraton s přesně zaměřenou, certifikovanou, rovinatou, převážně asfaltovou a slunci vystavenou tratí. Závod startuje v 10.00 hodin na hřišti v Miřejovicích a vede přes Nelahozeves, Veltrusy (parkem), Všestudy, Dušníky až do Dědibab, kde oběhnete kužel a běžíte zase zpátky. Na území Nelahozevsi běžci absolvují zhruba dva kilometry – první na začátku (od Miřejovic Zagarolskou ulicí k Miřejovickému mostu) a druhý, či vlastně spíš dvacátý, ve stejném úseku na cestě zpět. Loni se na trať půlmaratonu postavilo 128 běžců.

Letos se hlavní organizátor Josef Burian pokusí o zápis do české knihy rekordů. Ano, Miřejovický půlmaraton ještě zatím trochu dýchá na záda Sportisimo 1/2Maratonu Praha, je však bezkonkurenčně největším běžeckým závodem na počet trvale žijících obyvatel. V Miřejovicích totiž trvale bydlí jen 58 lidí v celkem zhruba 30 domech.

DSCF3482
IVAR CS Lidový běh
Půlmaraton se běží ve třech mužských a dvou ženských kategoriích. Můžete se zúčastnit i závodu družstev – sestavíte-li tříčlenný tým (alespoň s jednou ženou), časy se vám potom sečtou. Elektronickou přihlášku najdete na stránkách Maraton klubu. Do 20. července je startovné 400 Kč, poté už zbývá jen registrace na místě o stokorunu dražší. Tak si pospěšte!

Výtěžek půlmaratonu poputuje již tradičně Sportovnímu klubu vozíčkářů Praha.

DSCF0826
Černohorský pivní půlmaraton
Pokud se na 21,0975 kilometrů necítíte, můžete zkusit Lidový běh, sponzorovaný nelahozeveskou firmou IVAR. Ten můžete běžet i se svými dětmi a třeba i čtyřnohými miláčky. Start je zhruba deset minut po startu půlmaratonu (tedy v cca 10.10 hodin) opět na hřišti v Miřejovicích, ale trasa je desetkrát kratší – měří tedy 2,10975 km. V praxi to znamená, že u miřejovické elektrárny se otočíte a poběžíte zpět do Miřejovic. Do tohoto závodu se můžete zaregistrovat až na místě.

DSCF3698
Vyhlášení ceny Miřejovické půlky
Nebudete-li mít po absolvování půlmaratonu ještě dost, můžete si zaběhnout ještě jeden. Černohorský pivní půlmaraton se běží tak, že uběhnete 1,0975 km a místo chybějících 20 km vypijete dvě desetistupňová piva. Tento závod se běží dvoukolově. Při prvním kole běžci po vyběhnutí vypijí jedno pivo a uběhnou 0,54875 km. Než se závodníci dostanou do cíle, musí si zopakovat ještě jedno pivo a jedno kolo. Pivní půlmaraton se běží až odpoledne, registrujete se také na místě. Řidiči a abstinenti si místo alkoholického piva mohou zvolit nealkoholické.

Tím ale s půlením stále nekončíme. Ještě tady máme Miřejovické půlky – anketu, v níž samotní běžci ze svých řad vyberou jednu ženu a jednoho muže, kteří se mohou pochlubit nejlepším sedacím svalem. Vítězka a vítěz pak povinně (ale obvykle ochotně) předvedou své půlky k potěše publika přímo na “bedně”.

Obec Nelahozeves na Miřejovické půlení každoročně přispívá symbolickou částkou 5 tisíc korun.

Startovné:

 • Půlmaraton: 400 Kč do 20. 7. 2017, 500 Kč při registraci na místě
 • Černohorský pivní půlmaraton: 70 Kč při registraci na místě
 • IVAR CS lidový běh: dobrovolné startovné.

(mm)

Vytisknout

Přidat komentář


Související články

Počet účastníků běhu Veltruským parkem letos opět narostl

bvp14V sobotu 26. dubna se ve Veltruském parku konal již šestnáctý ročník Běhu Veltruským parkem. Na tratě od padesáti metrů do deseti kilometrů letos vyběhlo rekordních 376 běžců a běžkyň.


Jak (ne)běhat Miřejovický půlmaraton

titulRok se s rokem sešel a prázdniny nám opět rozpůlila populární běžecká akce Miřejovické půlení. Na start osmého ročníku hlavního závodu, Miřejovického půlmaratonu, se o slunečné sobotě 30. července postavilo 130 běžců, z nichž 129 závod dokončilo. Letos jsem byl premiérově mezi nimi (těmi co dokončili), takže letošní reportáž bude trochu jiná než ty minulé, suché zpravodajské…


Miřejovické půlení: Bronz pro Václava Koláčného z Dynama

DSCF8559Zatímco v loňském roce běžce Miřejovického půlmaratonu trápilo chladné a deštivé počasí, letos jim příroda nadělila opačný extrém. Jasná obloha a teploty přesahující 35 stupňů mají od ideálních běžeckých podmínek také dost daleko.


Nesnesitelné vedro běžce nesklátilo

DSCF9759Téměř 180 běžců se letos po roce postavilo na trať Miřejovického půlmaratonu. Letošní 3. srpen přitom patřil bezkonkurenčně k nejteplejším dnům v roce, teploměry ukazovaly až 37 stupňů a v různých částech republiky padlo několik teplotních rekordů. Běžci však na rozdíl od loňska lépe rozvrhli své síly. Hlavní závod pátého ročníku populární běžecké akce Miřejovické půlení tak proběhl na výbornou.


Miřejovické půlení se přehouplo do druhé poloviny dekády

DSCF0451Přes dvě stě běžců se o první srpnové sobotě postavilo na start 6. ročníku Miřejovického půlmaratonu – hlavního závodu populární běžecké akce Miřejovické půlení. Počasí bylo ke sportovcům jen o něco málo smířlivější než v předchozích dvou letech – teploměr tentokrát vystoupal ke 30 stupňům.

Poslední komentáře pod články

 • Chystá se změna poplatku za popelnice. Kdo dobře třídí, ušetří
  • Karel Havlovic Před 1 týden
   Platíme za odpady v trvalém bydlišti v Praze za celý týden, celý rok. Staráme se o chalupu v Lešanech ...

   Číst dále...

    
  • Kakac Před 1 týden
   Bydlíme ve spodním resortu, chtěl bych uvést, že popelnice na tříděný odpad (konkrétně plasty a papír) ...

   Číst dále...

    
  • Fontána Před 2 týdnů
   Tak koukám, že se bio popelnice, kterou máme celý měsíc nepoužitou a dám do ní posekanou trávu a ...

   Číst dále...

    
  • Nela.cz Před 3 týdnů
   Starosta právě na zasedání potvrdil, že to je chyba a že tam tato položka má být a bude.

   Číst dále...

    
  • Pavel N. Před 3 týdnů
   Za naší rodinu volám: Konečně! Takto bude systém svozu alespoň trochu spravedlivý. Jsme větší rodina ...

   Číst dále...

Poslední příspěvky na diskusním fóru