• Články
 • Zprávy odjinud

Miřejovice

Největší půlmaratón na světě. A vy můžete být u toho - máte ho za rohem!

Letos v srpnu se běží už sedmý ročník půlmaratónu, který se pyšní přízviskem „největší“. Organizátoři se nedrží při zemi. Určitě je největší v České republice, s největší pravděpodobností také na světě, říkají. V přepočtu na jednoho trvale žijícího obyvatele nejspíš nejsou daleko od pravdy. Další specifika odhalí v rozhovoru sám ředitel Miřejovického půlení Josef Burian.

Vytisknout

Pořadatelé Miřejovického půlmaratonu: Nabrali jsme cenné zkušenosti

Přestože Miřejovický půlmaraton pořádali už počtvrté, přinesl letošní ročník týmu okolo ředitele závodu Josefa Buriana nové, nečekané a cenné zkušenosti. V extrémně horkém počasí totiž řada účastníků přecenila své síly a někteří z nich skončili závod až v rukou lékařů. Jak se na to hlavní pořadatel akce dívá s odstupem několika týdnů? Neodradí ho to od přípravy dalšího závodu?

Vytisknout

Na Miřejovickém půlmaratonu běžci zvítězili v boji s deštěm

Tentokrát se novinářské pero opravdu vzpírá začít reportáž z Miřejovického půlmaratonu obligátním přehledem jmen nejrychlejších mužů a žen. Budiž, do historie vstoupí Kamil Krunka z Nového Města nad Metují ve druhém nejlepším čase historie závodu 1:11:00 (rychlejší byl loni Addisu Ahonim z Etiopie) a Radka Churaňová, která „půlení“ ozdobila novým traťovým rekordem 1:22:09.

{{external_read_more title="" href="http://www.behy.cz/clanek/7748-mirejovicky-pulmaraton-bezci-zvitezili-v-boji-s-destem/2" source="Běhy.cz"}}

Vytisknout

Miřejovický půlmaraton je vyprodaný, ale ještě "pustí" čísla z omluvenek

Miřejovický půlmaraton si za krátkou dobu své existence vydobyl prestižní postavení mezi českými půlmaratony. Zdá se, že pořadatelé se trefili jak volbou délky trasy, tak i termínu. Letošní třetí ročník startuje v sobotu 30. července a všech 250 startovních čísel, které byly letos k dispozici, již bylo rozebráno.

{{external_read_more title="" href="http://www.behy.cz/clanek/7735-mirejovicky-pulmaraton-je-vyprodany-ale-jeste-pusti-omluvena-cisla" source="Běhy.cz"}}

Vytisknout

Miřejovický půlmaraton hlásí rekordní účast

Třiašedesát běžců při premiéře, bezmála o sto více při loňském druhém ročníku. Letos už bude počet účastníků Miřejovického půlmaratonu, který je na programu poslední červencovou sobotu, atakovat horní hranici, která je z bezpečnostních důvodů omezena na 250 vytrvalců.

{{external_read_more title="" href="http://melnicky.denik.cz/ostatni_region/mirejovicky-pulmaraton-hlasi-rekordni-ucast.html" source="Mělnický deník"}}

Vytisknout

Poslední komentáře pod články

 • Happening potřetí
 • Ministerstvo potvrdilo nárok Uhů na část peněz ze skládky
  • Josef Mareyi Před 4 měsíců
   ...půjčka od obce Uhy. Od těch si Nelahozeves v roce 2010 půjčila 10 milionů korun a úvěr zajistila zástavou ...

   Číst dále...

 • Na veltruském mostě bude kyvadlová doprava se semafory
  • Ondřej Před 5 měsíců
   ... přeloženo do pravdy: takže tam budou nolony jak sviňa nejméně do konce března příštího roku ...

   Číst dále...

 • Nemocnice v Kralupech znovu otevírá pohotovost pro dospělé
  • Lucie Před 4 měsíců
   Dobry den chci se zeptat mam ventolin a dosel my prodavaj to na volny predpis

   Číst dále...

 • Nová školní kuchyně už týden vaří, nad ní zatím vznikají nové třídy
  • Janaja Před 4 měsíců
   manžel má známého v gastrocentru, kde se dá dobře pořídit gastro vybavení do kuchyně, tak kdyby byla ...

   Číst dále...

Poslední příspěvky na diskusním fóru