Máte podíl na našem utrpení, píše obyvatelka Lešan starostovi Kralup nad Vltavou

rosova1
Majitelka domu Šárka Rosová v rozhovoru pro Českou televizi v prosinci 2010.
Rodina Rosových z Lešan, kterým jejich soused Jan Dluhoš již v roce 2008 závažným způsobem poškodil jejich dům černou stavbou, se stále nedomohla u úřadů zastání, a to přesto, že postup stavebního úřadu v Kralupech nad Vltavou je podle dostupných stanovisek právníků zcela protizákonný. Kauze se třikrát po sobě věnovala Česká televize v pořadu Černé ovce (jednou v roce 2009 a dvakrát v roce 2010). K záležitosti se vyjadřoval i ombudsman. Ani toto vše nedonutilo stavební úřad v Kralupech nad Vltavou, aby proti nelegální stavbě účinným způsobem zakročil.

Majitelce domu Šárce Rosové již došla trpělivost a obrátila se na soud, ostatně advokáti jí upozorňovali, že jiným způsobem zřejmě nelze kralupský úřad probrat z nepochopitelné letargie. Zároveň prostřednictvím webu Napište jim Šárka Rosová zaslala otevřený dopis starostovi Kralup nad Vltavou Petru Holečkovi. Vzhledem k závažnosti sdělených obvinění na adresu starosty, referentky stavebního úřadu Lenky Millerové a celkové přesvědčivosti fotografické dokumentace jej uvádíme v plném znění.

Protože ani tři roky zjevně nestačí stavebnímu úřadu v Kralupech nad Vltavou, aby konal svou zákonnou povinnost anebo alespoň svůj dosavadní postup nějak věrohodně obhájil, hodláme se této kauze na těchto stránkách v blízké době podrobněji věnovat. Při té příležitosti dáme prostor i dalším stranám zainteresovaným v této kauze - starostovi Kralup nad Vltavou, vedoucímu kralupského stavebního úřadu a také starostce Nelahozevsi, která je v dopise okrajově zmiňována.

V Lešanech 4. 11. 2011

Vážený pane starosto Holečku,

předem podotýkám, že můj dopis je naprosto otevřený a nehodlám brát na Vás, stejně tak jako Vy na naší rodinu žádný ohled. Bude v kopii zaslán dosud všem zainteresovaným orgánům a osobám a nově i prezidentské kanceláři.

Než se začtete do mých řádků, podívejte se laskavě na sérii přiložených fotografií. Byla pořízena dnes, tj. 4. 11. 2011.

https://picasaweb.google.com/vanice1402/20111104?authkey=Gv1sRgCIK14s3riYnp6wE# (Poznámka redakce Nelahozeves.info: Fotografie nejsou jen ilustrativní, ale jedná se o fotopříběh, který říká naprosto vše. Věnujte pozornost popiskům pod fotografiemi, které představují souvislý celek.)

Tak v těchto podmínkách musí již čtvrtým rokem žít naše čtyři děti! Jedna z dcer je dokonce Vaší bývalou žačkou. Asi jste zapomněl na soucit a pochopení, co jste opustil školu a vzdal se kvůli politické kariéře svého povolání.

On si člověk na suché úřednické židli stěží dovede představit utrpení rodiny, která je nucena žít v těchto neúnosných a hygienicky nevyhovujících podmínkách. A to vše jen díky zlovůli jediné úřednice, Lenky Millerové, která je od samého počátku našeho oznámení černé stavby podjatá a naprosto nepochopitelně jedná protiprávně.

rosova2
Nemusíte znát detaily projektu ani být specialistou ve stavebnictví, abyste si všimli, že zde něco není v pořádku. (Titulek: Nelahozeves.info)
Na jednání se několikrát nechala dokonce přivézt pachatelem nezákonné stavby. O pokutě za nezákonnou stavbu s ním byla jednat na kávě, jak sama oznámila při příjezdu na jednání s hodinovým zpožděním. Několikrát jsme žádali její odvolání. Marně. Stále ji nikdo nebyl schopen odvolat a škodí dál!

I Vy osobně máte na našem utrpení podíl. Při mé osobní návštěvě, na kterou jste ze zřejmých obav z osobní konfrontace přizval vedoucího SÚ Kralupy Jiřího Poláka, jste mě nařkl, že jsem Vás přišla citově vydírat. Já se jen velmi slušně přišla ptát na půjčku z fondu města, kterou jste nám stejně odmítl poskytnout.

Vedoucí SÚ Kralupy Jiří Polák ve Vaší přítomnosti dokonce prohlásil, že největším problémem našeho případu je náš pan architekt Ing. Josef Grubner, který od samého počátku dělá potíže. Jak hluboce se mýlil! Největším zlem je úřední arogance a Lenka Millerová.

Pan Ing. arch. Grubner totiž jako jediný z povolaných odborníků má od počátku pravdu. Dešťová i podzemní voda vzlíná ze spáry mezi oběma domy pod náš dům neb nepovolená stavba č. p. 29 má vodě odolné betonové základy a celá vznikla proti našemu nesouhlasu a nikdo ji není ochoten podle zákona nechat odstranit!

Vážený pane starosto. Oba rodiče mi v těchto dnech umírají na rakovinu. Progrese jejich nemoci je natolik rychlá, že se již zřejmě nedožijí ani Vánoc. Nedožijí se ani toho, že jejich jediná dcera bude moci žít v důstojných podmínkách.

Moje děti žijí v karcinogenní plísni. Kolik mám ještě snášet psychického utrpení? Kolik pohřbů mám vlastně chystat??? Kde je dána míra tolerance slušného člověka, který musí snášet ignoraci veškerých úřadů, ministerstva a policie?

Úřad ombudsmana zcela jasně zformuloval a pojmenoval všechna pochybení, kterých se dopustila Lenka Millerová pod vedením zcela nezkušeného a ke všemu loajálního Jiřího Poláka. Kde je respekt z Vaší strany k této instituci?

Naše rodina nemá čas na to, až ctěné úřednictvo pohne po neuvěřitelných 36 měsících svými zadky a konečně začne za státní finance konat ve jménu zákona a podle správných paragrafů!

Žádám Vás tedy jako vrcholový orgán obce o neprodlené nařízení odstranění nepovolené stavby č. p. 29 v Lešanech stavebníka Jana Dluhoše, abychom mohli zahájit opravné práce na našem zdevastovaném domě. Jinou volbu nemám neb starostka obce Nelahozeves pomoc odmítla s odvoláním na SÚ Kralupy.

Přestože jde o protiprávní nařízení dle nesprávných paragrafů, jsme už natolik znechuceni Vaší nečinností, že jsme svolní investovat těžce nabyté peníze do oprav něčeho, co poškodil movitý pan podnikatel, který žije v klidu a suchu s rodinou ve svém luxusním sídle na Valašsku a je mu zcela lhostejné, zda jeho dům v Lešanech, který použil jen jako provizorní ubytovnu pro svou rodinu, než sídlo dostavěl, existuje či ne.

A Vy jste ten, kdo mi řekl, že panu Dluhošovi, černému stavebníkovi, chtěla svým počínáním dát úřednice Millerová ještě jednu šanci.

Ano, pane starosto, na úkor utrpení naší rodiny! A kdo dá šanci nám? My nemáme kam jít. Ten zdevastovaný dům je naším jediným majetkem pořízeným na hypotéku. Předesílám, že teď na zimu se odmítáme stěhovat. Bez vytápění by akorát promrzl včetně rozvodů vody a možná už i spadl. A pokud nám zaplatí město hypotéku, nechte náš dům za finance obce klidně srovnat se zemí a my se rádi odstěhujeme. Důstojný a zdravý život v něm v tomto stavu není stejně možný.

Celou věc jsme předali místně příslušnému soudu. Nemáme ovšem čas ani podmínky čekat několik let, aby sám za nečinný a nekompetentní orgán rozhodl ve věci odstranění nezákonné stavby.

Šárka Rosová Váňová s manželem
Nelahozeves Lešany

(mm)

Vytisknout

Komentáře   

+4 #2 Lenka Knápková 2012-04-11 07:27
Šárko, chce se mi brečet...To Vám ale samozřejmě nepomůže. Váš smutný příběh jsem v Černých ovcích viděla. Teď, když to všechno pročítám, jímá mě hrůza ze systému, ve kterém žijeme. Jen částečně si umím představit ty pocity bezpráví a bezmoci, které musíte denně prožívat. Vy jste nesmírně statečná a odhodlaná žena, bojovnice za svou rodinu. Moc Vám držím palce abyste ten boj vítězně vybojovala a aby původci veškerého zla došli spravedlivé odplaty!! Lenka Knápková
Citovat
+4 #1 Petra Myšičková Hruš 2011-12-15 08:22
Ano, dokud si podplacení úředníci placení z našich daní budou v našem státě dělat co chtějí, budou se muset občané domoci spravedlnosti sami u soudu. A já jen doufám, že všichni, kteří ignorovali, jak moc ubližují celé rodině včetně dětí, dostanou odpovídající tresty. Paní Rossové držím palce...
Citovat

Přidat komentář


Poslední komentáře pod články

 • Happening potřetí
 • Ministerstvo potvrdilo nárok Uhů na část peněz ze skládky
  • Josef Mareyi Před 7 měsíců
   ...půjčka od obce Uhy. Od těch si Nelahozeves v roce 2010 půjčila 10 milionů korun a úvěr zajistila zástavou ...

   Číst dále...

 • Na veltruském mostě bude kyvadlová doprava se semafory
  • Ondřej Před 8 měsíců
   ... přeloženo do pravdy: takže tam budou nolony jak sviňa nejméně do konce března příštího roku ...

   Číst dále...

 • Nemocnice v Kralupech znovu otevírá pohotovost pro dospělé
  • Lucie Před 7 měsíců
   Dobry den chci se zeptat mam ventolin a dosel my prodavaj to na volny predpis

   Číst dále...

 • Nová školní kuchyně už týden vaří, nad ní zatím vznikají nové třídy
  • Janaja Před 8 měsíců
   manžel má známého v gastrocentru, kde se dá dobře pořídit gastro vybavení do kuchyně, tak kdyby byla ...

   Číst dále...

Poslední příspěvky na diskusním fóru