Kauza Jakoubek končí, policie odložila trestní oznámení

DSCF7148
Vodohospodář Martin Jakoubek
Mělnický policejní vyšetřovatel odložil trestní oznámení, které bylo podáno v září tohoto roku v souvislosti s výběrovým řízením na konzultanta v oboru vodní hospodářství. Soutěž, kterou obec Nelahozeves uspořádala loni v březnu, vyhrál Martin Jakoubek. Průběh výběrového řízení byl následně z několika stran zpochybňován zejména pro sporný způsob výběru uchazečů, kteří s Martinem Jakoubkem o zakázku soutěžili.

“Policejní orgán věc ze zákona ukončil, neboť nebyly shledány důvody pro zahájení úkonů trestního řízení,” sdělil mělnický policejní mluvčí Václav Tichý. Jak už jsme informovali v posledním článku, trestní oznámení napadající regulérnost soutěže podalo Občanské sdružení za trvale zelenou Prahu, které se v minulosti opakovaně angažovalo ve prospěch firmy .A.S.A. Právě vůči firmě .A.S.A. Jakoubek dříve opakovaně vystupoval a svými aktivitami donutil odpadovou firmu k částečnému přepracování projektu výstavby IV. etapy Skládky Uhy.

Další trestní oznámení ve stejné věci podal také bývalý starosta Jaroslav Otásek. Také toto oznámení nakonec přistálo na stole mělnických vyšetřovatelů, policejní mluvčí však v rozhovoru naznačil, že bude také odloženo. Podle Tichého je totiž obsahově totožné s prvním podnětem a neobsahuje žádné nové skutečnosti, které by již vyšetřovateli nebyly známy.

Pokud se tedy ve věci v budoucnu neobjeví nová fakta, celá kauza končí. Soutěží, jejíž regulérnost veřejně zpochybňoval bývalý starosta a následně i tento portál, se odmítl zabývat i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), neboť jde o tzv. zakázku malého rozsahu, která podle úřadu nespadá do jeho kompetence. S ÚOHS otázku tendru konzultovala i mělnická kriminálka. Tím byly vyčerpány veškeré zákonné prostředky, které bylo možné k napadení soutěže uplatnit. Jaroslav Otásek se navíc před dvěma měsíci odstěhoval z Nelahozevsi, čímž přišel o možnost dále do kauzy promlouvat z pozice člena zastupitelstva.

(mm)

Vytisknout

Přidat komentář


Poslední komentáře pod články

 • Ministerstvo potvrdilo nárok Uhů na část peněz ze skládky
  • Josef Mareyi Před 8 měsíců
   ...půjčka od obce Uhy. Od těch si Nelahozeves v roce 2010 půjčila 10 milionů korun a úvěr zajistila zástavou ...

   Číst dále...

 • Nemocnice v Kralupech znovu otevírá pohotovost pro dospělé
  • Lucie Před 8 měsíců
   Dobry den chci se zeptat mam ventolin a dosel my prodavaj to na volny predpis

   Číst dále...

 • Nová školní kuchyně už týden vaří, nad ní zatím vznikají nové třídy
  • Janaja Před 8 měsíců
   manžel má známého v gastrocentru, kde se dá dobře pořídit gastro vybavení do kuchyně, tak kdyby byla ...

   Číst dále...

 • Pálení čarodějnic opět na Višňovce a u hasičárny
  • Brandon Včera
   you're in reality a just right webmaster. The site loading velocity is amazing. It seems that you're ...

   Číst dále...

 • Zástupkyně ombudsmana v kauze Rosových: Stavební úřad Kralupy pochybil
  • Lore Před 1 týden
   Hrůza, naprosté peklo. Jsou po letech z Lešan nějaké dobré zprávy? Dopadl nějak soud o určení vlastnictví ...

   Číst dále...

Poslední příspěvky na diskusním fóru