Jan Bárta přivezl z mistrovství světa dvě medaile

1
Honza při závodě na mistrovství světa. | Foto: Alena Ceplová
Jan Bárta (17) se z mistrovství světa juniorů ve vodním slalomu vrátil domů do Nelahozevsi obtěžkán dvěma cennými kovy. Konkrétně bronzovými.

Cesta k nim však nebyla vůbec jednoduchá. Honza musel projít sítem národní kvalifikace, jejíž součástí byl i závod na jeho domácí trati pod Miřejovickým mostem, a právě zde Honza položil základy pro nominaci do juniorské reprezentace, když bral 1. a 3. místo.

2
Radost na stupních vítězů, individuální závod. | Foto: Alena Ceplová
O nominaci však musel bojovat až do posledního závodu, který se uskutečnil v Praze-Troji. Honzovi se tento kvalifikační závod sice nevydařil, ale jelikož konkurenti na tom byli obdobně, mohl se Honza nakonec radovat, že poprvé oblékne reprezentační dres, a pomalu začít balit kufry na Slovensko, kde se mistrovství světa minulý týden konalo.

3
Radost na stupních vítězů, II, týmový závod. | Foto: Miquel Trave
Zde Honza v individuálním závodě prošel celkem v klidu kvalifikačním sítem do semifinále, kam postupovalo dvacet nejlepších. Ze semifinále se pak i přes drobné zaváhání na brance číslo 17 a 4 trestné vteřiny (každý dotek branky je penalizován dvěma vteřinami, které se přičítají k výslednému času) dokázal kvalifikovat do finále.

4
Česká juniorská reprezentace, Honza úplně vpravo. | Foto: Czech canoe team
Do něho startoval Honza jako třetí a díky skvělé jízdě figuroval po dojetí na prvním místě, a pak už pouze čekal, jak se finálová jízda povede zbylým sedmi závodníkům. Když na startu zbývali poslední dva a Honza pořád figuroval na prvním místě, bylo jasné, že medaile bude. Oba zbylí borci Felix Oschmautz z Rakouska (1. místo) a Honzův reprezentační kolega Tomáš Zima (2. místo) byli nakonec rychlejší, a Honza tak skončil na skvělém třetím místě.

V závodě družstev (závodníci startují najednou a celou trať projíždějí společně) pak Honza spolu s reprezentačními kolegy Tomášem Zimou a Josefem Žížalou brali bronz, když nestačili na Němce a nakonec i na Španěly.

Honzovi gratulujeme a budeme mu držet palce i v dalších závodech. Tím nejbližším bude srpnové mistrovství Evropy v Německu.

Vytisknout

Přidat komentář


Související články

Anna Koblencová z Nelahozevsi v anketě Mělnického deníku s přehledem triumfovala

Koblencova06Ve čtvrtek 27. února byly ve společenském domě v Neratovicích slavnostně vyhlášeny výsledky ankety Nejúspěšnější sportovci Mělnicka 2013, kterou každoročně vypisuje Mělnický deník. V kategorii jednotlivci nad patnáct let letos mezi osmnácti nominovanými vyhrála čerstvě sedmnáctiletá Anna Koblencová z Nelahozevsi.


Anna Koblencová je seniorskou vicemistryní světa v hlídkách

DSC 6139Jak už jsme vás informovali dříve, nelahozevská rodačka Anna Koblencová si svými výkony vybojovala místo v seniorské reprezentaci. Společně s ostřílenými borci, jako jsou Vavřinec Hradílek (stříbrný z OH v Londýně) a Štěpánka Hilgertová (dvojnásobná olympijská vítězka), tak mohla bojovat o medaile na mistrovství světa vodních slalomářů v Praze-Troji.


Byl to doposud můj největší sportovní zážitek, vzpomíná na mistrovství světa Pavel Šupolík

10013438 751594358208791 22384954 oJsou to již tři týdny, co nelahozeveský kajakář Pavel Šupolík na juniorském mistrovství světa v australském Penrithu vybojoval zlatou medaili v závodě hlídek. Sezóna pro něj ale vlastně teprve začíná, takže na odpočinek rozhodně čas nemá. Už minulý víkend startoval v Praze-Troji, kde se v rámci českého poháru jel první závod kvalifikace na mistrovství Evropy v Makedonii. Úspěch na mistrovství ho samozřejmě těší, na druhou stranu ví, že jedna medaile z něj hvězdu nedělá. Zůstává nohama na zemi a ví, že v budoucnu pro něj vodní slalom bude hlavně koníčkem a priority se přesunou pravděpodobně jinam.


Vodní slalomáři (nejen) z Nelahozevsi měli napilno

DSCF1817Poslední tři víkendy byly pro vodní slalomáře náročné a všechny měly společného jmenovatele – jelo se vždy o reprezentační trikoty. První nominační závod jste mohli na vlastní oči vidět 9. a 10. května v rámci závodu Českého poháru na nedaleké umělé slalomové trati ve Veltrusech.


Na mistrovství Evropy bych chtěla do finále, říká nelahozeveská kanoistka Anna Koblencová

Anna KoblencováPo vyčerpávajících výkonech na mistrovství světa v juniorské kanoistice v Liptovském Mikuláši se vracela v neděli večer osm hodin autem, které navíc v noci kvůli nefungujícím světlům ještě zastavila hlídka policie. Do postele uléhala ve dvě ráno, přesto druhý den už zase brázdila divokou vodu na veltruském kanále. Ve středu opět odjíždí, tentokrát do francouzského Bourg-Saint-Maurice na mistrovství Evropy juniorů. Takto prožívá letošní letní prázdniny nelahozeveská kanoistka a kajakářka Anna Koblencová (16), čerstvá juniorská vicemistryně světa ve slalomu na divoké vodě.

Poslední komentáře pod články

 • Chystá se změna poplatku za popelnice. Kdo dobře třídí, ušetří
  • Karel Havlovic Před 1 týden
   Platíme za odpady v trvalém bydlišti v Praze za celý týden, celý rok. Staráme se o chalupu v Lešanech ...

   Číst dále...

    
  • Kakac Před 1 týden
   Bydlíme ve spodním resortu, chtěl bych uvést, že popelnice na tříděný odpad (konkrétně plasty a papír) ...

   Číst dále...

    
  • Fontána Před 2 týdnů
   Tak koukám, že se bio popelnice, kterou máme celý měsíc nepoužitou a dám do ní posekanou trávu a ...

   Číst dále...

    
  • Nela.cz Před 3 týdnů
   Starosta právě na zasedání potvrdil, že to je chyba a že tam tato položka má být a bude.

   Číst dále...

    
  • Pavel N. Před 3 týdnů
   Za naší rodinu volám: Konečně! Takto bude systém svozu alespoň trochu spravedlivý. Jsme větší rodina ...

   Číst dále...

Poslední příspěvky na diskusním fóru